Характеристика ринку - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Ринок - це сукупність відносин (актів) купівлі-продажу товарів і послуг; спосіб взаємодії виробників і споживачів, заснований на децентралізованому, безособовому механізмі цінових сигналів. Він є механізмом розподілу товарів і послуг між членами суспільства шляхом добровільного обміну.

Споживачами корпорації є:

    7) мережі магазинів, які реалізують дану продукцію; 8) оптові склади, які займаються перепродажем; 9) фірми, які створюють святкові набори солодощів (напр., на новий рік) 10) спеціалізовані магазини, які займаються продажем діабетичної продукції; 11) фізичні особи, які купують вироби для власного споживання; 12) фітнес-центри та ін.

Обсяги, на які орієнтується корпорація - в межах Харківської області та за її межами, можна сказати, що орієнтація йде на поширення продукції по всій країні та за її межами, але першочергово - на ринок східної України.

А тепер, було б логічним розглянути показники корпорації за останні роки, та визначити можливі показники в наступних періодах.

Показники виробництва основних видів продукції

Найменування продукції

Об'єм виробництва, в тоннах, 2011 р.

Середноьвідпускна ціна, в тис. грн., 2011р.

Витрати, в тис. грн.,2011 р.

Рентабельність продукції.

Карамель

2324

2.30

2,00

15

Драже

122

2.33

2,20

5

Цукерки

1126

4.20

3,90

8

Ірис

92

2.44

2,35

4

Вафлі

362

2.60

2,47

5

Торти

9

3.33

2,88

15

Всього:

4045

Корпорація "Бісквіт-Шоколад" за підсумками 9 місяців реалізувала продукції на 671,5 млн. грн. Таким чином, обсяги продажів зросли на 12,1% в порівнянні з таким самим періодом минулого року. Обсяг виробництва в грошовому вираженні зріс ще більше, на 14%, і склав 681 млн грн.

Реалізація продукції на експорт зросла на 11% в натуральному вираженні і на 30% - в грошовому. Виготовлені вироби відправлялися в 22 країни світу, в тому числі в нових для корпорації напрямках, таких як Білорусь та Афганістан. Зростання експорту спостерігалося як до країн ближнього (до Росії, Молдови, Таджикистану), так і дальнього зарубіжжя (до Німеччини, США, Греції).

Протягом 2012 року відбулося і суттєве оновлення асортиментного ряду продукції: розроблено та запущено в виробництво 36 нових товарних позицій, в тому числі нові продукти з серії нугових батончиків "Choco-luck" та "Sweet travel", нові смаки та розфасовки пісочних пирогів "Віденських", нова серія шоколадних цукерок в коробках.

Отже, якщо в минулих роках реалізація продукції зросла на 11 % в натуральному вираженні, то в майбутньому можливе збільшенні продажу на 15-17% відносно минулих показників, а щодо грошового вираження, то - на всі 40%! Отже, якщо в далекому 2011 р. об'єм виробництва в тонах був 4045 тис. , то в майбутньому періоді ми плануємо дійти до 4692,2 тис тон.

У виробництві та продажу кондитерського ринку солодощів корпорація орієнтується на три типи сегментів:

    - сегменти, які орієнтуються на товари екстра класу, з високим рівнем естетичних, смакових та інших характеристик, з високою платоспроможністю, високим рівнем споживацької культури; - сегменти, які орієнтуються на якісні солодощі на рівні загальноприйнятих умов постачання; - сегменти, що орієнтуються на задовільну якість кондитерських виробів за найнижчими цінами на сприятливих умовах постачання.

Також окремими факторами є : - склад сім'ї, оскільки якщо в ній є маленькі діти до 6 р., то кількість куплених солодощів, в порівнянні з сім'єю, де діти дорослі, зростає в 3-4 рази, а якщо в ній є діти до 15 р.- в 2 рази.

- фактори типу особистості, її унікальних характерних рис, таких як любов до солодкого або, навпаки, нелюбов до нього.

- платоспроможність.

Почнемо оцінювати кожен сегмент. Сегменти, які орієнтуються на товари екстра класу мають середній рівень попиту, оскільки люди, з високою платоспроможністю мають по кількості невелике число в країні. З приводу прибутковості цих сегментів, то вони мають також середній рівень. Перспективи сегменту - досить непогані, сегмент розвивається завдяки іноземним закупкам. Щодо рівня конкуренції, то він високий, оскільки майже всі конкуренти галузі працюють на цьому сегменті і багато з них (Рошен, АВК тощо) мають набагато більші потужності і можливості до реалізації своєї продукції в "вищих кругах".

Сегменти, які орієнтуються на якісні солодощі на рівні загальноприйнятих умов постачання, це сегменти з високим рівнем поточного попиту. Це-середній рівень, який доступний більшості. Прибутковіть - максимальна, оскільки більша частина суспільства задіяна саме на цьому сегменті, "середній клас" скуповується кондитерськими продуктами саме на цьому сегменті. Перспективи розвитку-найбільші з усіх зазначених сегментів, розробляються нові товари саме для цього сегменту, ці товари мають непогані показники збуту серед цільових ринків (особливо в фірмах, що створюють набори солодощів). Рівень конкуренції - найбільший, оскільки всі виробники солодощів орієнтують свої сили саме на цьому найбільшому сегменті, можливості у деяких конкурентів більші, але наша корпорація не відстає від провідних виробників. Щодо рівня контролю цього сегменту з боку державних органів, то сегмент прискіпливо контролюється, що, в принципі, забезпечує товарам найвищу можливу якість і найкращі характеристики до продажу.

Сегменти, що орієнтуються на задовільну якість кондитерських виробів за найнижчими цінами на сприятливих умовах постачання. Сегмент має середній рівень поточного попиту в сегменті, що забезпечується продажем товарів закордон та до оптових складів, що займаються перепродажем. Прибутковість середня, оскільки цільовий ринок маленький. Перспективність-також середня, закінчувати діяльність не варто, але високих прибутків вона не приносить, можлива модернізація. Щодо рівня конкуренції, то він також знаходиться на рівні вище середнього, оскільки конкуренти бажають захопити цей сегмент для можливого подальшого корегування умов постачання, сподіваючись отримати таким чином більші прибутки.

Похожие статьи




Характеристика ринку - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Предыдущая | Следующая