Аналіз економічного і фінансового стану "Фоззі-Фуд" на 2016 р. - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

При аналізі фінансового стану підприємства до уваги бралися дані фінансової звітності (баланс та звіт про фінансові результати компанії) [8]. Окрім того, були виявлені проблеми, які впливають на діяльність емітента та визначено ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень. Тому, основними проблемами, що спостерігаються, є високi процентнi ставки за кредити комерцiйних банкiв, податкове навантаження та нестабiльнiсть податкової полiтики у державi.

Для розуміння повної картини економічного та фінансового стану ТОВ "Фоззі-Фуд" були досліджені основні засоби та вартість чистих активів, інформація про які надана у таблицях 2.1, 2.2 відповідно.

Таблиця 2.1 Інформація про основні засоби (за залишковою вартістю)

Первiсна вартiсть основних засобiв та малоцiнних необоротних матерiальних активiв на початок 2016 року - 1 953 547 тис. грн., на кiнець року - 108 559 тис. грн. Сума нарахованого зносу станом на 31.12.2016р. - 71 350 тис. грн. вiдповiдно до прямолiнiйного методу амортизацiї основних засобiв та 100% в першому мiсяцi використання для малоцiнних необоротних матерiальних активiв.

Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється на протязi строку корисного використання, що встановлюється в момент визнання об'єкту основного засобу активом (зарахування на баланс).

Строки корисного використання основних засобiв визначенi в дiапазонi: Будинки та споруди в т. ч. полiпшення орендованих примiщень: вiд 1 до 5 рокiв. Машини та обладнання: вiд 3 до 10 рокiв. Iнструменти, прилади та iнвентар: вiд 4 до 5 рокiв.

Ступiнь зносу основних засобiв та малоцiнних необоротних матерiальних активiв складає 65,72% (показник розрахований як спiввiдношення зносу накопиченого на кiнець 2016 року до первiсної вартостi на кiнець 2016 року). Ступiнь використання основних засобiв та малоцiнних необоротних матерiальних активiв дорiвнює 100 %.

Основнi засоби використовувались за призначенням i пiдтримувались в робочому станi. За 2016 р. було придбано основних засобiв та малоцiнних необоротних матерiальних активiв на суму 515 548 тис. грн.

В 2016 роцi з активiв Товариства вибули основнi засоби та малоцiннi необоротнi матерiальнi активи, балансова вартiсть яких складає 2 360 536 тис. грн.

Таблиця 2.2. Інформація щодо вартості чистих активів емітента

Розрахунок вартостi чистих активiв вiдбувався вiдповiдно до методичних рекомендацiй ДКЦПФР (Рiшення № 485 вiд 17.11.2004 року) та Положення (стандарт) бухгалтерського облiку 2 "Баланс", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України 31.03.99 N 87. Визначення вартостi чистих активiв проводилося за формулою: Чистi активи = Необоротнi активи + Оборотнi активи + Витрати майбутнiх перiодiв - Довгостроковi зобов'язання - Поточнi зобов'язання - Забезпечення наступних виплат i платежiв - Доходи майбутнiх перiодiв.

Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом на кiнець звiтного перiоду становить - 2 633 723 тис грн

Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв та скоригованим статутним капiталом на кiнець звiтного перiоду становить - 2 633 723 тис грн

Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом на кiнець попереднього перiоду становить - 2 207 004 тис грн.

Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв та скоригованим статутним капiталом на кiнець попереднього перiоду становить - 2 207 004 тис. грн.

Отже, розрахункова вартiсть чистих активiв за звiтний перiод --2 632 994 тис. грн. менше скоригованого статутного капiталу - 729 тис. грн. Вартiсть чистих активiв товариства менша/бiльша вiд статутного капiталу. Вимоги статтi 155 п.3 Цивiльного кодексу України не дотримуються.

Показники фiнансового стану Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Фоззi-Фуд" представлені нижче (табл.2.3).

Таблиця 2.3. Показники фiнансового стану

№ з/п

Показник

Значення на 01.01.2016р.

Значення на 31.12.2016р.

Нормативне значення

1

2

3

4

5

1

Коефiцiєнт покриття

0,67

0,69

>1

2

Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi

0,37

0,67

0,6-0,8

3

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi

0,07

0,01

> 0

4

Чистий оборотний капiтал(тис. грн.)

-3 267 352

-3 149 713

> 0

5

Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї)

-0,21

-0,27

>0,5

6

Коефiцiєнт фiнансування

-5,78

-4,76

0,1

7

Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами

-0,49

-0,44

>0,1

8

Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу

1,48

3,89

>0

Коефiцiєнт покриття розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань пiдприємства та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов'язань.

Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi розраховується як вiдношення найбiльш лiквiдних оборотних засобiв (грошових засобiв та їх еквiвалентiв, поточних фiнансових iнвестицiй та дебiторської заборгованостi) до поточних зобов'язань пiдприємства. Вiн вiдображає платiжнi можливостi пiдприємства щодо сплати поточних зобов'язань за умови своєчасного проведення розрахункiв з дебiторами.

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi обчислюється як вiдношення грошових засобiв та їхнiх еквiвалентiв i поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобов'язань. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi показує, яка частина боргiв пiдприємства може бути сплачена негайно.

Чистий оборотний капiтал розраховується як рiзниця мiж оборотними активами пiдприємства та його поточними зобов'язаннями. Його наявнiсть та величина свiдчать про спроможнiсть пiдприємства сплачувати свої поточнi зобов'язання та розширювати подальшу дiяльнiсть.

Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до пiдсумку балансу пiдприємства i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть.

Коефiцiєнт фiнансування розраховується як спiввiдношення залучених та власних засобiв i характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв.

Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами розраховується як вiдношення величини чистого оборотного капiталу до величини оборотних активiв пiдприємства i показує забезпеченiсть пiдприємства власними оборотними засобами.

Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу показує, яка частина власного капiталу використовується для фiнансування поточної дiяльностi, тобто вкладена в оборотнi засоби, а яка - капiталiзована. Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу розраховується як вiдношення чистого оборотного капiталу до власного капiталу.

За пiдсумками роботи в перiод з 01.01.2016р. по 31.12.2016р. Товариство отримало збиток в сумi 383 557 тис. грн.

Розділ 3. Проектна частина

Похожие статьи




Аналіз економічного і фінансового стану "Фоззі-Фуд" на 2016 р. - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

Предыдущая | Следующая