Приклади функціонування комунікаційної стратегії на світовому ринку - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

Постійне зростання й удосконалення засобів маркетингових комунікацій зумовлює їх поєднання для досягнення більшого ефекту від застосування -- збільшення впливу на споживача чи партнера. Таким чином, можна стверджувати, що стратегічне управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах пов'язане зі застосуванням одночасно великої сукупності інструментів маркетингових комунікацій для досягнення вищого ефекту. При всій різноманітності інструментів і підходів до інтегрованих маркетингових комунікацій можна виділити наступні стратегічні принципи побудови комплексу маркетингових комунікацій [3, с.113-115; 4]:

    1) синергізм і послідовність -- пов'язані із взаємною підтримкою та координацією всіх елементів інтегрованих маркетингових комунікацій. При цьому діє позитивний ефект масштабу: взаємні комунікативні дії спричиняють більший ефект, ніж просте їх складання; 2) відкритість до співробітництва -- пов'язана із постійною готовністю рухатись, шукати об'єднання й альянси, оптимізувати бюджети маркетингових програм. Фахівці-маркетологи відзначають необхідність бути відкритим для співробітництва, оскільки горизонтальна комунікація з різними партнерами робить бізнес стійкішим до кризових явищ; 3) оперативність -- пов'язана з готовністю використовувати спеціально ініційовані та випадкові події для стратегічних комунікацій. Інформаційним приводом для події може стати будь-яка грамотно оформлена інформація; 4) постійний облік -- пов'язаний із проведенням аналізу та контролю за змінами і відхиленнями бюджетних й інших витрат підприємства з метою забезпечення позитивного ефекту від проведення комунікаційних засобів у межах встановлених лімітів коштів; 5) персоналізація -- пов'язана із необхідністю вибудовування та встановлення довготривалих взаємовигідних персональних відносин з кожним окремим клієнтом. Багато фахівців з маркетингу відзначають, що концепція маркетингу відносин -- процес створення, підтримання та розширення міцних, повноцінних взаємовідносин зі споживачами й іншими партнерами компанії, -- є особливо перспективною концепцією сервісного підприємництва у ХХІ столітті.

Нижче будуть наведені приклади розробки та впровадження комунікаційної стратегії іноземними компаніями.

Приклад комунікаційної стратегії компанії IBM (приклад стратегії просування на європейському ринку), концепція, IT-ринок.

В основі стратегії комунікацій бренду IBM лежить позиціонування бізнесу як організації, що надає рішення споживачам, яка в повній мірі розуміє потреби клієнтів і готова надати їм повні і успішно реалізуються рішення. Всі комунікації працюють на унікальну здатність, яка об'єднує маркетинг та інформаційні технології в єдиній, інтегрованої манері. Всі комунікації здійснюються у персоналізованому режимі на основі результатів серйозних досліджень. Документи, які готуються для цього, використовуються на громадських конференціях, власних заходах, в ході підготовки персоналу і під час постійно реалізованої кампанії встановлення відносин із засобами масової інформації (IBM).

Приклад комунікаційної стратегії компанії Deawoo (на ринку Великобританії), концепція, автомобільний ринок.

Мета комунікаційної стратегії бренду - позиціонувати Daewoo в Великобританії як саму сфокусовану на споживачах автомобільну компанію в цій країні. Відомо, що покупці автомобілів зазвичай задоволені машинами, однак незадоволені дилерами, які їх продають і обслуговують. Щоб зняти цю суперечність, Daewoo повинна сама володіти службою обслуговування споживачів. В цьому випадку Daewoo стане відрізнятися від інших конкурентів.

Дана стратегія викликає необхідність в інтеграції маркетингових комунікацій і операційної реалізації розробленої програми. Реклама і зв'язки з громадськістю повинні формувати обізнаність про бренд і направляти людей до маркетингової бази даних Daewoo, яку вона формує в першу чергу на основі телефонних спілкувань з потенційними покупцями своєї продукції. Повний набір включає брендування місць роздрібного обслуговування, створення інтерактивних пунктів продажів, direct маркетинг, формування баз даних і управління ними, паблік-рілейшнз і рекламу.

Приклад комунікаційної стратегії - енергетична виробнича компанія (назва не розкривається), концепція, b2b-сегмент.

Стратегія компанії передбачає просування бренду, підвищення впізнаваності і інформованості цільових аудиторій (серед основних груп B2B-споживачі, партнери, чиновники, представники ЗМІ) в встановлені компанією терміни, а також розвиток бренду на західних ринках (що відповідає бізнес-політики компанії). Для цього в плані розвитку передбачено низку заходів, як ділового, так і піар-характеру, медіа-рілейшнз з російськими та зарубіжними ЗМІ, розроблено стратегію спеціальних маркетингових заходів (виставки, семінари, круглі столи, презентації та ін.), А також прес-заходів - прес-тури, прес-конференції, блог-тури на виробничі майданчики та об'єкти компанії [5].

Розділ 2. Аналітична частина

Похожие статьи




Приклади функціонування комунікаційної стратегії на світовому ринку - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

Предыдущая | Следующая