Сучасні показники промисловості України - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

У серпні 2015 року порівняно з попереднім місяцем та серпнем 2014 року індекс промислової продукції становив відповідно 95,8% та 94,2%, за підсумками січня-серпня 2015 року - 82%

Про це йдеться у статистичних даних Держстату.

Як зазначається, у добувній промисловості та розробленні кар'єрів порівняно з січнем - серпнем 2014 року індекс промислової продукції становив 79,1%, переробній - 82,6%, постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - 85,5%.

Як повідомлялося, падіння промислового виробництва в Україні в червні 2015 порівняно з червнем 2014 сповільнилося до 18,1% з 20,7% у травні і 21,7% у квітні.

У травні 2015 року порівняно з травнем минулого року падіння промислового виробництва в Україні становило 20,7%.

У квітні 2015 року порівняно з квітнем минулого року падіння промислового виробництва в Україні прискорилося до 21,7%.

Падіння промислового виробництва в Україні поступово сповільнюється. Але навіть після того, як воно склало в серпні не 13,4%, як в липні, а лише 5,8%, чиновники роблять нерайдужні прогнози.

За підсумком 2015 р. загальний спад виробництва складе 13,5%-14%, повідомило днями Мінекономрозвитку. Тобто буде гірше торішнього результату -- 10,8%.

Водночас у міністерстві відзначають відновлення зростання у добувній промисловості (зростання на 6,7%), а також у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки в серпні (на 24,7%). Із поганого: сповільнення виробництва легкових автомобілів (вперше з 2008 р.), а також спад у харчовій промисловості через брак сировини.

Експерти пояснюють, що найбільше падіння демонструють галузі, пов'язані з Донбасом. "Значна частина активів, приміром, добувної галузі розміщена на території, яка на даний момент непідконтрольна уряду України. Частина підприємств постраждала в результаті військових дій у східній частині країни", -- зазначила начальник аналітичного відділу ПУМБЄвгенія Ахтирко.

Позаяк українська економіка взаємопов'язана, непрацююча промисловість на Донбасі, за словами експерта, відразу ж позначилася на всіх галузях, навіть максимально далеких від цього регіону. Наприклад, скорочення замовлень з боку підприємств Донецького басейну, викликало падіння в машинобудуванні, а фактична заборона на постачання продуктів харчування в зону АТО вдарила по харчовій промисловості та фармацевтиці.

"Суттєво постраждали галузі кооперації з Росією і країнами СНД, значна частина яких зосереджена на Сході. Тут можна виділити вагонобудування, яке практично пішло в нуль (в 2013 році виробляли середньомісячно 2,1 тис. вагонів, а на початку 2015 року ледь 100 одиниць). Потужний удар відчули автомобілебудівники, які, згідно з даними Укравтопрому, знизили виробництво легкових автомобілів на 87,4% за 8 місяців (з 23,1 тис. машин до 2,9 тис. авто). Причини очевидні -- це обвал внутрішнього попиту і спад попиту з боку СНД. Під тиском перебувають і хіміки, що пов'язано, у тому числі з браком основної сировини -- газу. Крім фактора Донбасу на вітчизняну промисловість уже кілька місяців робить негативний вплив падіння цін і скорочення попиту на світових сировинних ринках. А саме: погіршення економічної ситуації в основних країнах-контрагентах, насамперед у СНД і на Близькому Сході.

Похожие статьи




Сучасні показники промисловості України - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

Предыдущая | Следующая