ВОДОПОСТАЧАЛЬНИКИ - Сучасний стан водогосподарського комплексу України

Надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення здійснюється відповідно до Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.1997 року № 1497.

Галузь житлово-комунального господарства нині є однією з найнереформованіших, а відтак, найпроблематичніших галузей народного господарства. Майже не ремонтувалися і не відновлювалися водопровідні, каналізаційні, та інші мережі є проблеми з закупівлею енергоносіїв тощо. Зовсім недавно 23 жовтня 2003 року відбувся Семінар за темою: "Забезпечення надійності та довговічності мереж водопостачання та водовідведення за рахунок використання труб із високоміцного чавуну (ВЧШГ)", що в рамках міжнародної спеціалізованої виставки "КоммунТех-2003".

Проблема водопровідних та каналізаційних мереж в Україні є доволі актуальною. За офіційними даними Держкомітету України ЖКГ приблизно 25% мереж знаходяться в аварійному стані (це відповідно 47 тисяч кілометрів водопроводів та 11 тисяч кілометрів каналізації).

Використання стальних та пластикових труб разом із перевагами мають і ряд недоліків. В той же час, виробництво вітчизняних чавунних труб майже припинено, а проблеми галузі водопостачання потребують негайного вирішення.

Сьогодні в багатьох регіонах України вода не відповідає чинному стандарту, ухваленому ще за часів Радянського Союзу. Держкомітет України із житлово-комунального господарства уже розпочав розробку нових стандартів, адаптованих до вимог Євросоюзу, і планує завершити її до кінця 2005 року. За словами голови комітету Григорія Семчука: "...щоб довести якість води в Україні до вимог нових ГОСТів, коштів потрібно дуже багато. Щоб упорядкувати і привести до нових стандартів усю воду в Україні, знадобиться рівно річний бюджет нашої країни".

Однак, нещодавно розроблена загальнодержавна програма реформування і розвитку галузі покликана змінити стан справ на краще. І хоч реформа житлово-комунальної сфери дещо запізнюється, на місцях є чимало позитивного досвіду. Так, успішно функціонують об'єднання співвласників багатоквартирного житла, значно краще ніж комунальні, обслугують громадян приватизовані ЖЕКи.

Похожие статьи




ВОДОПОСТАЧАЛЬНИКИ - Сучасний стан водогосподарського комплексу України

Предыдущая | Следующая