Заохочувальні та компенсаційні виплати - Заробітна плата та її структура в Україні

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати -- це винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад установлені зазначеними актами норми, інші заохочувальні та компенсаційні виплати складають:

    1. Нарахування за невідпрацьований час, не передбачені чинним законодавством, зокрема працівникам, які вимушено працювали скорочений робочий час та перебували у відпустках з ініціативи роботодавця (крім допомоги по частковому безробіттю), брали участь у страйках. 2. Винагороди та заохочення, що здійснюються раз на рік або мають одноразовий характер. Зокрема: винагороди за підсумками роботи за рік, щорічні винагороди за вислугу років (стаж роботи); премії, що виплачуються у встановленому порядку за спеціальними системами преміювання, виплачені відповідно до рішень уряду; премії за сприяння винахідництву та раціоналізації, створення, освоєння та впровадження нової техніки і технології, уведення в дію в строк і достроково виробничих потужностей й об'єктів будівництва, своєчасну поставку продукції на експорт та інші; премії за виконання важливих та особливо важливих завдань; одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі); грошова винагорода державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків; вартість безкоштовно наданих працівникам акцій тощо). 3. Матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом). 4. Виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі:
      А) витрати в розмірі страхових внесків підприємств на користь працівників, пов'язаних із добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна); Б) оплата або дотації на харчування працівників, у тому числі в їдальнях, буфетах, профілакторіях; В) оплата за утримання дітей працівників у дошкільних закладах; Г) вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства; Г) вартість проїзних квитків, які персонально розподіляються між працівниками, та відшкодування працівникам вартості проїзду транспортом загального користування; Д) інші виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров'я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) тощо.

Деякі виплати не належать до фонду оплати праці. До їх числа, зокрема, відносять:

    1. Внески підприємств на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 2. Допомоги та інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів фондів державного соціального страхування:
      А) допомога по тимчасовій непрацездатності; Б) допомога по вагітності та пологах; В) допомога при народженні дитини; Г) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; Г) допомога на поховання; Д) оплата путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення; Е) допомога по частковому безробіттю.
    3. Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації. 4. Соціальні допомоги та виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на народження дитини, сім'ям із неповнолітніми дітьми). 5. Внески підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей. 6. Одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно з діючим законодавством і колективними договорами (включаючи грошову допомогу державним службовцям і науковим (науково-педагогічним) працівникам). 7. Надбавки та доплати до державних пенсій працюючим пенсіонерам, 8. Суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору. 9. Суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні. 10. Витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення та інші виплати.

Похожие статьи




Заохочувальні та компенсаційні виплати - Заробітна плата та її структура в Україні

Предыдущая | Следующая