Екологічна безпека Олександрівського району - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Розглянувши проект Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища у Олександрівському районі на 2011 - 2015 роки, керуючись статтею 19 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада вирішила:

    1. Затвердити Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища у Олександрівському районі на 2011-2015 роки; 2. Рекомендувати сільським та селищними радам розробити та затвердити відповідні місцеві програми та передбачити кошти у бюджетах сільських і селищних рад на їх фінансування; 3. Рекомендувати районній державній адміністрації забезпечити координацію дій місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів міністерств та відомств України, підприємств, установ і організацій з виконання природоохоронних заходів, передбачених програмою.

Комплексна програма охорони навколишнього природного середовища у Олександрівському районі на 2011-2015 роки спрямована на:

    1. Покращення екологічної ситуації на території району, зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров'я населення; 2. Концентрацію коштів і цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів; 3. Розробку та впровадження комплексу заходів, спрямованих на підтримку цілісності природних систем та їх життєзабезпечуючих функцій.

Програма визначає пріоритети екологічної політики в районі та передбачає поліпшення охорони довкілля за рахунок вдосконалення регулювання у використанні природних ресурсів, посиленням державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, додаткового залучення коштів з різних джерел на здійснення заходів щодо охорони довкілля, координацію дій органів державної виконавчої влади в районі та органів самоврядування.

Необхідність розроблення програми зумовлена пошуком шляхів зниження негативного впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, забезпечення екологічно-безпечного середовища для життя, діяльності і здоров'я людей, збереження просторової та видової різноманітності і цілісності природних об'єктів і комплексів.

Головними проблемами є:

    1. Утворення та знешкодження промислових та побутових відходів; 2. Проведення робіт із знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів та отрутохімікатів, накопичених на території району; 3. Збільшення площі природно-заповідних територій району.

Враховуючи реальні можливості фінансування заходів з виконання програми оптимальним варіантом розв'язання проблеми є протягом п'яти років ефективно організована робота, спрямована на зменшення забруднення довкілля.

Проблему передбачається розв'язати протягом 2011-2015 років шляхом:

    1. Розширення площ озеленення території району та створення нових об'єктів зеленого будівництва; 2. Створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров'я населення; 3. Необхідність розроблення програми викликана невідповідністю стану навколишнього природного середовища в Олександрівському районі сучасним вимогам до якості довкілля та середовища проживання населення, а також необхідність координації зусиль з метою оптимізації його стану.

У результаті виконання запропонованих заходів, район стане більш привабливим для інвестицій у виробничу та соціальну сферу, зокрема в індустрію туризму, відпочинку та оздоровлення людей, у виробництво і реалізацію екологічно чистих продуктів харчування.

Похожие статьи




Екологічна безпека Олександрівського району - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Предыдущая | Следующая