Екологічні проблеми, Охорона природи - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Однією з важливіших екологічних проблем заказника є забруднення вод ставків.

Забрудненими є атмосферні опади. Збільшення вмісту оксидів сульфіду, нітрогену та інших сполук в опадах спричинює так звані кислотні дощі, які завдають шкоди тваринам.

Ще однією з гострих проблем є виникнення надзвичайної ситуації техногенного походження. В результаті безвідповідальної поведінки людей, часто навесні, коли гніздяться птахи виникають пожежі, горить сухий очерет, що призводить до масової гибелі птахів.

Охорона природи

Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території заказника "Редьчине" забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням заказника і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

    1. Меліоративні чи будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму території заказника; 2. Будь-яке засмічення, забруднення території заказника "Редьчине" та його водних об'єктів; діяльність, що негативно впливає на гідрохімічний режим водойм, а саме: скид у водойми неочищених стічних вод підприємств, комунальних стічних вод, тирси, трісок, кори й інших шкідливих відходів виробництва тощо; 3. Розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин будь-яке порушення грунтового покриву та форм рельєфу; 4. Турбування, знищення та відлов усіх видів тварин та птахів, що мешкають у заказнику, пошкодження їхніх жител, нір, гнізд, інших сховищ та домівок, збір яєць та пуху; 5. Всі види діяльності, що можуть призвести до погіршення кормової бази тварин та умов їх існування:

A) будь-які види рубок за виключенням вибіркових санітарних, що проводяться в зимовий період кінно-ручним способом.

    6. Пошкодження і знищення окремих дерев та чагарників, трав'янистого покриву; 7. Розорювання земель, за винятком заходів по обмеженню розповсюдження лісових пожеж; 8. Заготівля лісової підстилки, деревних соків, лікарських рослин і технічної сировини; 9. Збір і заготівля насіння дерев і чагарників, дикоростучих плодів, горіхів, грибів, ягід; 10. Використання хімічних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами рослин за винятком окремих ситуацій, коли є загроза існуванню природного комплексу, що охороняється (застосовується при наявності наукового обгрунтування та погодження державного правління екологічної безпеки області); 11. Зберігання на території заказника "Редьчине" (та в двох кілометровій зоні навкруги) всіх видів отруйних хімікатів; 12. Влаштування пасовищ для худоби; 13. Випас та прогін худоби, крім окремо відведених для потреб служби охорон ділянок; 14. В'їзд на територію заказника всіх видів механізованого транспорту за виключенням транспорту державних природоохоронних та інспекційний служб, пожежних машин; 15. Передача у господарське використання окремих земельних ділянок заказника "Редьчине"; 16. Надання земельних ділянок під забудову.

Державний контроль за додержання режиму заказника здійснюється Міністерством охорони навколишнього природного середовища, його органами на місцях та іншими спеціально уповноваженими органами.

Похожие статьи




Екологічні проблеми, Охорона природи - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Предыдущая | Следующая