Вступ - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Багато жителів нашої області можуть зараз мати задоволення, спостерігаючи в природі дивовижних хижаків, тому що фауна Кіровоградщини представлена 28 видами давніх птахів.

Однак їхня чисельність з роками зменшується внаслідок браконьєрства, вирубування дерев, забруднення територій, пожеж, зменшення риби в водоймах тощо.

Більшість мисливців, навіть і досвідчені, не вміють визначати хижих птахів під час польоту, тому регулювання чисельності повинно проводитися добре підготовленими людьми та здійснюватися під контролем спеціалістів високої класифікації.

Абсолютно недопустимий відстріл птахів для виготовлення чучел. Заготовка хижаків для цієї цілі може проводитися тільки з дозволу комітетів по охороні природи в дуже обмеженій кількості для наукових цілей.

На деревах хижаки дуже рідко будують гнізда самі, надаючи перевагу займати гнізда інших птахів. За рідким виключенням вони, відрізняючись великим гніздовим консерватизмом, дуже неохоче, лише в випадку неблагополучних умов, залишають обжиті місця.

Хижі птахи на сьогоднішній день є однією із найбільш вразливих груп птахів. Практично у повному складі вони входять до різноманітних регіональних, державних і світових "Червоних списків". До рідкісних хижих птахів Кіровоградської області належать 24 або 87,5 % видів. Бурхливе ХХ століття не залишило їх у спокої.

Поряд з інтенсивним освоєнням найпотаємніших куточків природи люди стали витісняти обережних птахів із обжитих ними місць, різко зменшивши кількість дичини у лісах і степах, а гризунів - основний корм більшості хижаків - стали планомірно знищувати, у тому числі і за допомогою різноманітних хімічних препаратів.

Збільшились випадки загибелі птахів на високовольтних лініях електропередач і при зіткненні із транспортними засобами. На території Олександрівського лісництва в 1983 році було створено орнітологічний заказник "Редьчине".

Мета роботи якого Збереження рідкісних птахів та охорона умов відтворення та відновлення чисельності фауністичного комплексу.

Похожие статьи




Вступ - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Предыдущая | Следующая