Висновок - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Отже, орнітологія - це наука, що вивчає птахів, та все що з ними пов'язано. "Редьчине" - це чудовий орнітологічний заказник, у якому мешкають птахи, за якими можна з легкістю поспостерігати. Його цінність полягає в багатстві тваринного світу, особливо птахів. Головною метою заказника є:

    1. Збереження та відновлення чисельності рідкісних видів птахів: орла-карлика, скопи, канюка степового, занесених до Червоної книги України; 2. Проведення заходів з охорони та заходів, направлених на збільшення чисельні орла-карлика, скопи, шуліки рудого; 3. Підтримка загального екологічного балансу в регіонi; 4. Проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

Та, на жаль, не все це виконується, тому що жителі Кіровоградської області навіть не здогадуються про існування цього заказника, і не тільки його, адже на Кіровоградщині близько 11 заказників державного значення ("Миколаївський", "Шавлієва балка", "Чагар", "Розумівська балка", "Братерські яри", "Братерські яри", "Георгіївський гай", "Жовтий льон", "Степові кургани", "Дуби-велетні" та інші).

Дослідивши та проаналізувавши орнітологічний заказник "Редьчине", я зробила висновок, що ми повинні оберігати нашу природу.

Для цього потрібно ознайомлювати молодь із природою; для шкіл розробити таку програму, де діти більше звертали увагу на природу рідного краю.

На мою думку, для цього їм потрібно відвідувати ці заказники та заповідники. І це дуже цікаво, особливо малечам.

Забезпечити нормальні екологічні умови та проживання птахів в заказнику, можна за допомогою правових, соціально-економічних, організаційних, біологічних методів та інших методів.

Правові методи регламентують норми і порядок природокористування.

Соціальні методи засновані на відповідальності всіх верств суспільства за стан заказника.

Економічні методи передбачають певні види витрат на збереження умов для проживання птахів у заказнику.

Організаційні методи засновані на науковій організації природокористування та виконання адміністративних і правоохоронних заходів щодо запобігання шкідливого впливу на "Редьчине".

Дослідивши екологічні умови заказника "Редьчине" пропоную конкретні заходи щодо їх покращення:

    1. Привернути увагу журналістів, радіо та інших засобів масової інформації до проблеми екологічного характеру. 2. Сприяння втручанню вищих посадових осіб, а саме підняти це питання на розгляд у сесійній залі Олександрівської Районної Ради.

Загалом більшість людей Кіровоградської області навіть не здогадуються про існування заказника "Редьчине", а тому я вирішила підтвердити це маленьким опитуванням мешканців різних сіл Олександрійського району.

Запитання та результати опитування мешканців Олександрівки, с. Старої Осоти, с. Нової Осоти, які проводились серед учнів (20) та дорослих (20) тих же населених пунктів:

1. Яке значення хижих птахів?

Більшість опитуваних назвало - боротьба з гризунами як наслідок збільшення врожаю.

    2. Чи знаєте ви про існування орнітологічного заказника "Редьчине"? 40 % - знають, 2 % (дітей) - нічого не знають. 3. Які птахи знаходяться під охороною заказника?

Всі чотири види не назвав ніхто.

Що ж це підтверджує, що мешканці Олександрівщини навіть не здогадуються про існування заказника загальнодержавного значення "Редьчине".

Але якщо вжити конкретних заходів, то все ще можна змінити. Після закінчення дослідження я планую віддати дані про "Редьчине" на прохання директора В. Білошапка у Олександрівський краєзнавчий музей та Олександрівську загальноосвітню школу №1.

Похожие статьи




Висновок - Орнітологічний заказник "Редьчине"

Предыдущая | Следующая