ВСТУП - Аналіз прибутку комерційного банка АППБ "Аваль"

Основною метою банківської діяльності є отримання доходу, що є основним джерелом та інструментом збільшення власного капіталу і покриття ризиків, пов'язаних із банківською діяльністю.

Доходи і витрати, які визнані банком, від здійснення банківських операцій згідно із Законом України "Про банки і банківську діяльність" та від інших операцій, що здійснюються відповідно до законодавства України, з метою відображення та аналізу їх у фінансовій звітності слід розглядати як доходи і витрати, отримані в результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності банку :

    - витрати - це зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів чи збільшення зобов'язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення чи розподілу власниками); - доходи - це збільшення економічних вигод у вигляді збільшення активів або зменшення зобов'язань, що призводить до збільшення власного капіталу (за винятком збільшення капіталу за рахунок внесків акціонерів); - дивіденди - частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства;

Аналіз доходів, витрат та прибутку, крім простого виміру результату діяльності банку, дозволяє визначити його фінансовий стан і якість його активів.

Головними факторами оцінки прибутковості банку є :

    1. Питома вага і рівень доходів та витрат банку відносно власного капіталу. 2. Стабільність доходів та витрат банку за минулі періоди. 3. Динаміка доходів та витрат банку за аналізований період (велика тривалість періоду дозволяє точніше визначити тенденції розвитку банку), аналіз виконання фінансових планів. 4. Структурний аналіз доходів та витрат банку, співвідношення процентних і непроцентних доходів та витрат. 5. Чистий процентний дохід, чистий непроцентний дохід, рівень, динаміка, структура джерел доходів, аналіз впливу на рівень загального доходу банку. 6. Чиста процентна маржа, чистий непроцентна маржа, рівень, достатність,

Тенденції розвитку, тимчасові коливання за аналізований період.

7. Частка доходів та витрат, що носять випадковий характер (наприклад, штрафи та пені) у сукупних доходах та витратах банку.

Об'єкт дослідження курсової роботи -- фінансовий механізм роботи відкритого акціонерного товариства - акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль" та його філії - Дніпропетровської обласної дирекції за 2000 - 2004 роки.

Метою дійсної курсової роботи були - теоретичний аналіз формування доходів та витрат при виконанні операцій комерційними банками та практичний аналіз структури та динаміки змін доходів, витрат та чистого прибутку на прикладі комерційного банку АППБ "АВАЛЬ" у 2001 -2002 роках.

Актуальність результатів виконаної курсової роботи полягає в отриманні статистичних характеристик змін в структурі доходів та витрат банку АППБ"Аваль" при переході на поширену стратегію структурного розширення сектору кредитно-розрахункового обслуговування фізичних осіб - споживче кредитування та платіжні карткові системи автоматичного обслуговування.

Методи дослідження, застосовані в дослідженнях переддипломної роботи - методи ретроспективного економічного аналізу результатів діяльності банку (горизонтально-вертикальні статистичні розрізи), методи побудування алгоритмів та програм розрахунків на ПЕОМ (EXCEL-програми).

Інформаційно-методологічна база досліджень дійсної переддипломної роботи роботи -- зВітні документи АППБ "Аваль" за 1998-2004 роки, статистичні таблиці Мінстату України за 1992-2004 роки, статистичні та нормативні документи Національного банку України, статистичні таблиці Асоціації українських банків.

Похожие статьи




ВСТУП - Аналіз прибутку комерційного банка АППБ "Аваль"

Предыдущая | Следующая