Особливості управління фінансовими ресурсами страхової компанії - Фінансові ресурси страхової компанії

Страхова компанія фінансові ресурси

В умовах ринкових відносин страхування належить до галузей господарської діяльності, що найшвидше розвиваються. Страхування сприяє захисту майнових інтересів підприємства і громадян, безпеки і стабільності підприємства. Роль страхування особливо важлива в контексті економічних реформ в Україні, оскільки наявність страхового захисту стимулює розвиток ділової активності, покращує інвестиційний клімат в країні, сприяє соціальній стабільності суспільства. [13]

Фінансовими ресурсами є сукупність обмінно-розподільних відносин, що виникають в страховій компанії в процесі формування, розміщення і розподілу доходів. Наявність достатніх доходів створює передумови для нормального ходу відтворювального процесу, але ще не гарантує його, оскільки все залежить від їх раціонального розподілу й ефективного використання. Саме це і є основним завданням страхової організації. Фінансові відносини страхової компанії відображається в грошових потоках, які характеризують їх різноманітні й різнобічні зв'язки.

Управління грошовими потоками страхової компанії відповідної організації руху грошових потоків у часі та просторі дає змогу дотриматися належного рівня платоспроможності та ліквідності суб'єкта господарювання. Ефективність управління грошовими потоками визначається синхронізацією надходжень і виплат, підтримкою постійної платоспроможності страхової компанії.

Економічна ефективність і сама можливість функціонування страхової організації визначається високоякісним професійним фінансовим управлінням, яке полягає у виробленні стратегії акумуляції і використання фінансових ресурсів страховика, що дозволяє повніше використовувати наявні фінансові можливості оптимізації прибуткової і витратної статей бюджету страховика, виявити резерви розвитку, забезпечити стійкі конкурентні переваги страхової компанії. Якщо стратегія фінансового управління в страховій компанії визначає способи досягнення мети, то для реалізації стратегії необхідна розробка концептуального підходу.

Складність процесу управління активами страховиків пов'язана з ризиковим характером їх діяльності, непередбачливістю виникнення страхових випадків і розмірів пов'язаних з ними грошових виплат. Управління активами повинне забезпечити страховикам фінансову надійність, можливість здійснювати розрахунки за страховими та іншими зобов'язаннями і отримати інвестиційний дохід. Водночас має бути досягнуто збереження (або навіть збільшення) вартості активів. [9]

Ефективність управління в страховому бізнесі все більшою мірою залежить від якості і достовірності фінансового аналізу, методів і оцінки і обробки інформації, технології вибору управлінських рішень. Річ у тому, що страхова компанія, відповідаючи загальним вимогам, що пред'являються до господарюючого суб'єкта в умовах ринку, має значну специфіку формування, як зобов'язань, так і ресурсів, призначених на покриття зобов'язань. Ця специфіка об'єктивно обумовлена, по-перше, самим характером страхових відносин, в основі яких лежить категорія ризику, і, по-друге, участю страховика в декількох видах діяльності, кожний з яких веде, з одного боку, до формування ресурсів компанії, з іншого боку - до виникнення її зобов'язань.

Фінансове управління полягає у виробленні стратегії акумуляції і використання фінансових ресурсів страховика, що дозволяє повніше використовувати наявні фінансові можливості оптимізації прибуткової і витратної статей бюджету страховика, виявити резерви розвитку, забезпечити стійкі конкурентні переваги страхової компанії. Якщо стратегія фінансового управління в страховій компанії визначає способи досягнення мети, то для реалізації стратегії необхідна розробка концептуального підходу.

Акумулюючи значні фінансові ресурси, страхові компанії розміщуються засобами на банківських депозитах, набувають державних цінних паперів, цінних паперів підприємств, нерухомості. Концентрація страховиками значних фінансових ресурсів перетворює страхування на найважливіший чинник розвитку економіки, що реалізується шляхом активної інвестиційної політики. За допомогою страхування відбувається трансформація пасивних грошових коштів, що належать суб'єктам господарювання і громадянам, в активний капітал, що діє на ринку. Тенденція зростання масштабів страхових компаній, формування груп і холдингів страхових компаній обумовлює підвищення уваги до питань ефективності систем управління страхових компаній. [11]

Запорукою стабільного розвитку страхової компанії служить фінансова стійкість, тобто стан фінансових ресурсів, при якому вона спроможна забезпечити безумовне виконання прийнятих страхових зобов'язань і подальший ефективний розвиток продажу страхових послуг. Тому найважливішою складовою частиною системи управління страхової компанії є фінансовий менеджмент, як сукупність засобів і методів регулювання фінансових відносин, управління фінансовими ресурсами і фінансовими потоками.

Похожие статьи




Особливості управління фінансовими ресурсами страхової компанії - Фінансові ресурси страхової компанії

Предыдущая | Следующая