Фінансове планування у страховій компанії - Особливості фінансової діяльності страхової компанії "Осмос Інвест"

Визначення фінансового результату діяльності страхової компанії ускладнюється через специфіку та розмаїття наданих нею послуг. Продукт, "вироблений" страховими організаціями, - це фінансова послуга, суть якої полягає у фінансуванні ризику страхувальника, тобто у наданні певної суми грошових коштів у разі реалізації даного ризику. Діяльність страховика заснована на принципі інверсії. Слово "інверсія" означає зворотній. Інверсія в страхуванні означає, що оплата страхової послуги передує фактом надання страхового захисту.

Відповідальність страховика за договором настає, як правило, з моменту сплати та інкасації страхової премії, а її реалізація з точки зору майбутніх виплат визначається імовірнісним характером подій, прийнятих на страхування, і тимчасової розкладкою можливого збитку. У багатьох випадках дія договорів страхування виходить за рамки звітного періоду. Певна частина відповідальності страховиків за діючими договорами переноситься на майбутні періоди.

У страхуванні фінансовий результат може розглядатися в двох аспектах:

    - нормативний прибуток, або прибуток у тарифах; - прибуток як кінцевий фінансовий результат.

Величина прибутку як кінцевого фінансового результату діяльності страхової організації залежить від багатьох факторів. Їх вплив оцінюється в результаті аналізу фінансово-господарської діяльності. На прибуток страховика істотний вплив мають результати його інвестиційної діяльності. За деякими ризиковими видами страхування прибуток від інвестицій може бути джерелом поповнення відсутніх страхових резервів для відшкодування збитків. Прибуток від інвестицій служить страховику в якості фінансового джерела збільшення власного капіталу та розвитку страхової справи.

Згідно з статтями 30,31 Закону України "Про страхування" страховики зобов'язані дотримуватися таких умов забезпечення платоспроможності:

    - наявності сплаченого статутного фонду та наявності гарантійного фонду страховика; - створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань; - перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності.

Страховики відповідно до обсягів страхової діяльності зобов'язані підтримувати належний рівень фактичного запасу платоспроможності (нетто-активів).

Фактичний запас платоспроможності (нетто-активи) страховика визначається вирахуванням із вартості майна (загальної суми активів) страховика суми нематеріальних активів і загальної суми зобов'язань, у тому числі страхових. Страхові зобов'язання приймаються рівними обсягам страхових резервів, які страховик зобов'язаний формувати у порядку, передбаченому цим Законом.

На будь-яку дату фактичний запас платоспроможності страховика повинен перевищувати розрахунковий нормативний запас платоспроможності.

Якщо страхова сума за окремим об'єктом страхування перевищує 10 відсотків суми сплаченого статутного фонду і сформованих вільних резервів та страхових резервів, страховик зобов'язаний укласти договір перестрахування.

Страховики, які прийняли на себе страхові зобов'язання в обсягах, що перевищують можливість їх виконання за рахунок власних активів, повинні перестрахувати ризик виконання зазначених зобов'язань у перестраховиків резидентів або нерезидентів.

Для забезпечення страхових зобов'язань із страхування життя і медичного страхування страховики формують окремі резерви за рахунок надходження страхових платежів і доходів від інвестування коштів сформованих резервів по цих видах страхування.

Похожие статьи




Фінансове планування у страховій компанії - Особливості фінансової діяльності страхової компанії "Осмос Інвест"

Предыдущая | Следующая