Особисте страхування - Особливості фінансової діяльності страхової компанії "Осмос Інвест"

Страхування від нещасного випадку гарантує, що страхова компанія здійснить страхову виплату, якщо з Застрахованою особою станеться нещасний випадок, що призведе до розладу здоров'я (травмування, ушкодження, порушення функцій організму тощо) або спричинить смерть Застрахованої особи.

Офіційним оформленням взаємовідносин між суб'єктами страхування є страховий договір. У відповідності до ст. 16 Закону України "Про страхування"'3, Договір страхування - це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору.

Правовою основою укладання договорів добровільного страхування виступають Правила страхування. Страховик розробляє Правила страхування для кожного виду страхування окремо та реєструє їх у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для одержання ліцензії на право здійснення відповідного виду страхування.

Страхову виплату за договором добровільного страхування від нещасного випадку отримує або сама Застрахована особа, або її вигодонабувач, визначений у договорі страхування. У разі ж смерті Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку страхову виплату в розмірі 100% страхової суми, визначеної для Застрахованої особи, отримає вигодонабувач, визначений у договорі страхування. Якщо вигодонабувач у договорі страхування не був визначений, то у разі смерті Застрахованої особи від нещасного випадку страхову виплату отримають її спадкоємці за законом.

Нещасним випадком (відповідно до договору страхування) є раптові, непередбачувані події, включаючи протиправні дії третіх осіб, що фактично відбулися в період дії договору страхування і спричинили або розлад здоров'я Застрахованої особи, викликаний ушкодженням тканин організму з порушенням їх цілісності і функцій, деформацією і порушенням опорно-рухового апарату, заподіяними зовнішнім впливом, або смерть Застрахованої особи. Нещасними випадками також є випадкове потрапляння у дихальні шляхи стороннього тіла, утоплення, тепловий удар, опіки, укуси тварин, комах, змій, обмороження, ураження електричним струмом і блискавкою, випадкове отруєння речовинами, газами, ліками, недоброякісними продуктами харчування (за винятком харчової токсикоінфекції).

Якщо захворювання (раптові, хронічні, загострення хронічних), та їх наслідки не є нещасним випадком за умовами договору страхування. Тому, на випадок смерті або інвалідності внаслідок захворювання, страхові виплати умовами цього виду страхування не передбачені.

Договір добровільного страхування від нещасних випадків (договір страхування) - це письмова угода між Страхувальником (підприємство, юридична особа) і Страховиком (страхова компанія), згідно з якою Страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату на умовах, визначених у договорі, а Страхувальник зобов'язується вносити страхові платежі у визначені строки і дотримуватись інших умов договору.

Договір добровільного страхування від нещасного випадку може бути укладений щодо ризиків настання:

    -тимчасової втрати працездатності або травматичного ушкодження Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку; -стійкої втрати працездатності Застрахованої особи (встановлення їй І, ІІ або ІІІ групи інвалідності) внаслідок нещасного випадку; -смерті Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку.

Як правило, договір страхування за погодженням сторін укладається щодо певної комбінації таких ризиків. При цьому ризик смерті включається практично до будь-якого договору страхування. Перелік ризиків, що включені до договору страхування суттєвим чином впливає на розмір страхового внеску.

Страхова сума - визначена у договорі страхування грошова сума, в межах якої Страховик зобов'язується здійснити страхову виплату у разі настання страхового випадку. Розмір страхової суми визначається за згодою Сторін.

Страховий тариф - це розмір страхового внеску (плати за страхування), визначений у відсотках від страхової суми.

Страховий тариф залежить від переліку обраних ризиків, професійної ризиковості, терміну страхування, інших умов страхування. Розмір річного страхового тарифу за договорами добровільного страхування від нещасного випадку знаходиться у діапазоні від 0,15 до 1,5%.

Автотранспортне страхування

ПрАТ "Страхова компанія "Аско-Медсервіс" здійснює страхування автотранспортних засобів юридичних осіб від ризиків, що самостійно обираються Страхувальником за таким переліком:

Ризик "ПОШКОДЖЕННЯ" - пошкодження або повна загибель застрахованого транспортного засобу (далі - ТЗ) та застрахованого додаткового обладнання (далі - ДО) внаслідок "ДТП", "ПДТО", "Пожежа, Вибух", "Стихійне явище", "Зовнішній вплив".

Ризик "НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ" - втрата застрахованого ТЗ та додаткового обладнання внаслідок вчиненого умисно, з будь-якою метою, протиправного вилучення застрахованого ТЗ у власника чи довіреної особи всупереч їх волі шляхом крадіжки, грабежу, розбою.

Ризик "НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ" покривається з будь-якого місця в будь-який час за умови обладнання ТЗ в робочому стані пристроями проти викрадення.

Ризик "НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ" приймається на страхування тільки в комплексі з ризиком "ПОШКОДЖЕННЯ".

Страховий захист поширюються на будь - яку особу (водіїв), що на законних підставах керують застрахованим транспортним засобом.

ПрАТ "АСКО - Медсервіс" приймає на страхування транспортні засоби строком експлуатації до 8 років, а саме: автомобілі легкові, вантажні, вантажно-пасажирські; автобуси та мікроавтобуси; причепи, напівпричепи; сільськогосподарську та спеціальну техніку.

Страхова сума визначається за взаємною домовленістю сторін як: дійсна вартість транспортного засобу на момент укладання договору та частка від дійсної вартості транспортного засобу.

Страховий тариф залежить від обраних страхових ризиків, типу транспортного засобу та його вартості, строку експлуатації, стажу та віку водія, розміру франшизи. Франшиза за ризиком "ПОШКОДЖЕННЯ" і "НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ" є безумовною, та становить від 0 до 15 % страхової суми. фінансовий діяльність страховий компанія

Транспортні засоби можуть прийматися на страхування, як без вирахування зносу запасних частин, деталей і обладнання, що підлягають заміні, так і із урахуванням зносу (починаючи з другого року експлуатації ТЗ). Страховий платіж вноситься одноразово або частинами. Територія страхового покриття - Україна, країни СНД та Європи.

У разі пошкодження застрахованого транспортного засобу розмір збитку визначається Страховиком на підставі оригіналу акта виконаних робіт та документів станції технічного обслуговування.

При страхуванні автотранспортних ризиків ПрАТ "АСКО - Медсервіс" передбачена система знижок та надбавок "Бонус-Малус", яка передбачає знижки зі страхового платежу на наступний рік, якщо за попередній рік не було страхових випадків.

Похожие статьи




Особисте страхування - Особливості фінансової діяльності страхової компанії "Осмос Інвест"

Предыдущая | Следующая