Вступ - Особливості журналістики Німеччини

Федеративна республіка Німеччина - держава, побудована за федеративним принципом, до якої входять 16 земель, що мають власні конституції і виконавчі органи влади. Після об'єднання Німеччина стала проміжною ланкою між Сходом і Заходом, а також між Скандинавією та країнами басейну Середземного моря.

Державна територія ФРН - 357 тис. кв. км. Населення Німеччини нараховує близько 81 млн. жителів. Вона є найбільшою за кількістю населення, після Росії, державою в Європі і перевершує Італію (58 млн.), Велику Британію (57 млн.), Францію (56 млн.) й Україну (51 млн.).

В демократичних державах політичною метою, якої прагнуть досягти за допомогою засобів масової інформації, є формування демократичної громадської думки, створення інструменту для контролю над можновладцями. У сучасному суспільстві "четверта влада", як характеризують сьогодні засоби масової інформації, поряд з парламентом, урядом і юрисдикцією, виконує важливу функцію. Інформуючи громадянин, вона дає їм змогу розуміти і контролювати діяльність трьох інших гілок влади.

Міжнародний інститут преси у Лондоні характеризує Німеччину як одну з небагатьох країн, де держава поважає сильні позиції вільної преси. Історія багато чому навчила німецький народ у сенсі дальшого демократичного розвитку власної системи засобів масової інформації і водночас демократії.

Актуальність теми дослідження. Увага до історії німецької журналістики значно посилилася останніми роками. Однак ще досі не була об'єктом окремого вивчення на території України. Дуже мало інформації про становлення і розвиток преси, телебачення, радіо в Німеччині в україномовних виданнях. Мало хто з дослідників цікавився проблемами і перспективами німецької журналістики. Винахід Гутенберга (середина ХV століття) значно стимулював розвиток ЗМІ, поклавши початок ери друкарства, етапу відчуження аудиторії від джерела інформації. Але перехід до друкованої періодики у ХVІ - ХVІІ століттях багато в чому був обумовлений національною специфікою. Суспільству необхідно мати уявлення як про загальне тло журнально-публіцистичних процесів, так і про соціокультурні політичні національні реалії розвитку світової преси. Вивчення особливостей розвитку журналістики дасть можливість більш точного уявлення про систему ЗМІ в Німеччині.

При написанні даної роботи поставлено наступну мету: проаналізувати особливості становлення і розвитку журналістики в Німеччині і таким чином більш широко охопити систему засобів масової інформації.

Для досягнення мети потрібно вирішити ряд завдань:

З'ясувати особливості розвитку преси: газетних та журнальних видань Німеччини;

Звернути увагу на розвиток телебачення і радіомовлення, а також сучасний стан на основі онлайн-каналів.

Проаналізувати мобільне та інтерактивне телебачення в Німеччині, їх розвиток і значення;

Дослідити формування федеральних відомств і агентств преси та інформації в Німеччині.

Об'єктом дослідження є журналістика Німеччини, процес становлення і розвитку.

Предметом дослідження є особливості преси, телебачення, радіомовлення, мобільного та інтерактивного телебачення, федеральних відомств та агентств преси та інформації в Німеччині.

Похожие статьи




Вступ - Особливості журналістики Німеччини

Предыдущая | Следующая