Вступ - Технологія заміни шестерні колінчастого вала двигуна трактора Т-150К

При роботі і зберіганні машин, які використовуються в сільському господарстві, в результаті впливу ряду факторів деталі машин опрацьовуються і руйнуються. Ось чому необхідно проводити цілий комплекс заходів, таких як технічні догляди і ремонти для підтримання техніки в працездатному стані. З кожним роком зростає оснащення ремонтних підприємств високопродуктивним обладнанням, удосконалюється технологія, розширюється номенклатура відновлюваних деталей, широко впроваджуються нові методи ремонту.

Знати досконало технологію ремонту машин з тим, щоб уміло застосовувати їх на практиці, -- одне з основних завдань майбутніх спеціалістів сільського господарства. У деталях притиснутих одна до одної внаслідок сил молекулярного зчеплення в місцях контакту спостерігається адгезія, тобто явище подібне склеюванню. На поверхнях навіть після ретельної обробки деталей завжди є нерівності. Тому при відносному переміщенні на стичних поверхнях виникають сили, які перешкоджають переміщенню, що призводить до невиробничої витрати механічної енергії (тертя).

Тертя -- основна причина нагрівання і спрацювання. Сили тертя залежать від навантаження, яке діє на деталі, від їх матеріалу і класу шорсткості стичних поверхонь. Вони трохи зменшуються, якщо на ці поверхні нанесена масляна плівка. Тому в двигунах застосовується система мащення, яка забезпечує безперервну подачу масла до тертьових деталей, його циркуляцію, очищення, а при необхідності й охолодження. Під тиском, створеним спеціальним насосом, масло нагнітається безперервним або пульсуючим потоком у зазори між деталями, на які діють значні сили. Розбризкуванням звичайно змащуються малонавантажені деталі, а також циліндри і поршні, оскільки при великій подачі масло проникатиме у камеру згоряння, спричиняючи нагароутворення.

У тракторі Т-150К масляний насос приводиться в дію від колінчастого вала, на передньому кінці якого за допомогою сегментної шпонки встановлене зубчастого колесо, яке передає крутний момент на ведучу шестерню масляного насоса. Процес заміни шестерні приводу масляного насосу є об'єктом курсового проекту. В цій роботі детально розписано технологію заміни зубчастого колеса, а також вказано інструмент та обладнання яке необхідне для виконання цих робіт.

Похожие статьи




Вступ - Технологія заміни шестерні колінчастого вала двигуна трактора Т-150К

Предыдущая | Следующая