МЕТА, ЗАДАЧІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ, Визначити самооцінку вольових якостей у гравців в теніс, Організація досліджень - Дослідження структури вольових якостей тенісистів-розрядників

Визначити самооцінку вольових якостей у гравців в теніс

Вольовий теніс спортивний тренувальний

Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні завдання:

    1. Аналіз методики вивчення і розвитку рольових якостей спортсменів за різними літературними джерелами. 2. Визначити самооцінку розвитку вольових якостей тенісистів. 3. Дослідити структуру вольових якостей тенісистів різної спортивної кваліфікації.

Для вирішення поставлених завдань, використані такі методи:

А/ - Аналіз літературних джерел

Б/ - Анкетування

В/ - Опитування

Г/ - Педспостереження

Д/ - Математичний аналіз.

АНАЛІЗ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

При вивченні літературних джерел з психології спорту увага була приділена психологічній підготовці спортсменів, опису структури вольових якостей. Був розглянутий вилив емоційно вольового стану спортсмена на його дії, засоби формування та розвитку вольових якостей спортсменів.

Самооцінка розвитку вольових якостей у спортсменів.

АНКЕТУВАННЯ

Анкетування - це метод дослідження в психології, особливість якого полягає у використанні анкет.

Досліджування письмово відповідають на поставлені запитання або обирають один із запропонованих варіантів відповіді. В нашому дослідженні під час анкетування треба було вказати ступінь прояву різних психічних якостей у гравців з тенісу. Анкета складалась з 5-ти шкал - від 0 по 50, на яких досліджуваний повинен був відмітити ступінь прояву даної якості.

Зразок анкети наведений P додатку 3.

ОПИТУВАННЯ

Опитування - це метод дослідження, сутність якого полягає в усних відповідях на поставлені запитання.

В нашому дослідженні використовувався запитальний із 100 питань на кожне з яких треба було дати один з п'яти варіантів відповіді:

а/ "таке не буває ",

Б/- "швидше не вірно",

в/- "не знаю ",

Г/- "мабуть так",

Д/- "впевнений, що так ".

Текст питань наведений в додатку 1.

В результаті опитування для кожної з груп вольових якостей вираховувались вираженість і генералізованість.

Вираженість - це наявність та стійкість прояву основних ознак груп вольових якостей, а генералізованість - універсальність груп вольових якостей, тобто широта їх прояву в різних життєвих ситуаціях та видах діяльності.

В результаті опитування були побудовані вольові профілі, зразок яких наведений в додатку 4.

Організація досліджень
    1. Дослідження проводитись з І по 29 грудня 1996 року. 2. Дослідження проводились в Палаці ігрових видів спорту "Спартак". 3. Б дослідженні приймали участь 20 юнаків та дівчат, спортивна і кваліфікація яких складала : 2-го розряду КМС. Див. таблицю 1. 4. Експеримент був побудований таким чином :

Досліджуваному пропонувалося дати відповіді в запитальнику про власну структуру вольових якостей І необхідну для обраного виду: спорту, яка визначалася за допомогою опитування, де вони по школі повинні були вказати гадану ступінь розвитку в них вольових якостей.

Таблиця 1.

Групи

Юні спортсмени і їх кваліфікація

Кількість

1

Дівчата 2 розряд

5

1

Дівчата ШС

2

2

Юнаки 2 розряд

10

2

Юнаки ШС

3

20

Похожие статьи




МЕТА, ЗАДАЧІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ, Визначити самооцінку вольових якостей у гравців в теніс, Організація досліджень - Дослідження структури вольових якостей тенісистів-розрядників

Предыдущая | Следующая