Коротка характеристика грунтів - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

У Карпатському природному національному парку грунтовий покрив формують бурі гірсько-лісові щебенисті; буроземно-підзолисті оглеєні; дерново середньо - і сильно підзолисті поверхнево-оглеєні; дерново-підзолисті та дернові грунти [33].

Бурі гірсько-лісові грунти поширені виключно у гірській частині (у межах лісового поясу до висоти 1500-1550 м НРМ) на добре дренованих материнських породах - елювій-делювію карпатського флішу. Основна особливість їх - незначна потужність, щебенистість та безкарбонатність.

Буроземно-підзолисті грунти сформувались на крупнокам'янистому елювій-делювію безвапнякових пісковиків і конгломератів. Вони розповсюджені у Чорногірській зоні.

Дернові середньо - і сильнопідзолисті поверхнево-оглеєні грунти утворені на давньоалювіальних, переважно безкарбонатних суглинках та легких глинах. Характерна їх риса - чітка диференціація на горизонти за підзолистим типом.

Дернові та дерново-опідзолені грунти поширені на заплавах і низьких надзаплавних терасах. Вони утворились під трав'яною та чагарниковою рослинністю на алювіальних та делювіальних відкладах. Вони залягають на вирівняних ділянках і не зазнають ерозії.

Похожие статьи




Коротка характеристика грунтів - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

Предыдущая | Следующая