Зростання деревовидної форми тиса ягідного - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

Реліктове дерево тиса ягідного знаходиться на території м. Яремче, яка прилягає до охоронної зони Яремчанського лісництва (квартал 6, виділ 13). Вік дерева - 120 років, висота - 7,5 м, діаметр - 18 см.

Це дерево було посаджено ще за часів панування Австро-Угорської імперії. Воно знаходилось на території пансіонатів, де відпочивала австро-у горська еліта. З розповідей старожилів, таких дерев на даній території було декілька, але до нашого часу збереглося тільки одне, яке за рішенням Івано-Франківського облвиконкому від 7 липня 1972 року (№ 264), було затверджено як "пам'ятка природи" .

Тис ягідний - дуже рідкісна рослина, яка зростає на території Карпатського регіону. Батьківщина тиса ягідного - південні райони України (Крим). Добре росте на підзолистих грунтах. На своїй батьківщині дерево може досягати висоти 27 м, а діаметру до 1,5 м. Кора тонка, червонувато-бура, відслоюється пластинками. Хвоя довжиною до 2,0 см, зверху темно-зелена, знизу світло-зелена. Дерево росте дуже повільно. Живе до 1000-1400 років. Вічнозелене, використовується для озеленення міст та виготовлення меблів, так як має дуже гарну текстуру деревини. На території Івано-Франківської області масове зростання тиса ягідного знаходиться на території Коломийського лісгоспу (урочище Княж-Двір).Слід відмітити, що цей вид занесений до Червоної книги України (1994 рік) і він є представником реліктової флори Українських Карпат.

Похожие статьи




Зростання деревовидної форми тиса ягідного - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

Предыдущая | Следующая