ВСТУП - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

На рубежі другого і третього тисячоліть нарешті було усвідомлено, що подальший поступ цивілізації повинен відбуватися у повній гармонії із природою. Зміни навколишнього середовища через значні коливання клімату, забруднення повітря, води і грунту, відчутне пошкодження лісів хворобами і шкідниками, застосування в минулому недосконалих технологій рубок і відновлення насаджень, а також недостатня увага до збереження біорізноманіття і лісових генетичних ресурсів та їх ефективного використання призводить до виснаження і деградації лісів. З цих позицій надзвичайно важливе значення мають природно-заповідні території і об'єкти для збереження природних лісових екосистем і створення належних умов для здорового проживання населення. Особливу відповідальність за збереження біорізноманітя екологічно чистих територій і їх використання для науково-дослідних, освітніх і рекреаційних цілей покладено на національні природні парки, заповідники, заказники тощо.

Актуальність теми. З кожним роком природоохоронці осмислюють наслідки небажаних змін, зумовлених впливом біотичних та абіотичних факторів, які призводять до негативних наслідків для рослинного і тваринного світу. Досить вагомим є вплив антропогенних факторів на природу і, особливо, на стан, структуру, біорізноманіття і генетичні ресурси наших лісів. Для виправлення даного становища науковці і практики неодноразово наголошували на виділенні цінних осередків лісів (особливо пралісів) в території і об'єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ), які складатимуть загальну екомережу, як на обласному та регіональному, так і на державному рівнях Важливо правильно й розумно використовувати лісовий ПЗФ, як для збереження біорізноманіття, так і з позицій освітньо-екологічного виховання населення, належного рекреаційно-туристичного освоєння заповідних екосистем і т. п.

Незважаючи на потужне антропогенне навантаження, яке несуть лісові екосистеми ПЗФ протягом останніх десятиліть, вони залишаються найменш деформованими фітоценозами. Проте й тут проблема збереження біорізнома

Ніття існує. Крім свого основного призначення - збереження біорізноманіття, такі території і об'єкти сприяють відновленню сил, здоров'я і працездатності людей шляхом відпочинку на природі, підвищенню функціонування економіки, покращенню стану природних і антропогенно змінених екосистем.

Мета роботи. Вивчення лісового природно-заповідного фонду і розробка заходів із його та рекреаційно-туристичного освоєння у Карпатському національному природному парку (КНПП).

Завдання досліджень:

Ознайомитись з науковою літературою з даної теми;

Вивчити відомчі матеріали КНПП;

Визначити методику досліджень, описати об'єкт і природно-кліматичні умови досліджуваного об'єкту;

Охарактеризувати завдання, які стоять перед КНПП по основних напрямках природоохоронної роботи;

    -виявити особливо цінні рослинні об'єкти для збереження генофонду та біорізноманіття в цілому. -рекомендувати оптимальну регламентацію відвідування парку.

Об'єкт дослідження - Карпатський природний національний парк.

Предмет дослідження - лісовий природно-заповідний фонд на територіях національних природних парків.

Робота складається Із вступу, чотирьох розділів - аналітичного огляду, опису об'єкту і методики досліджень, природно-кліматичних умов району досліджень, результатів роботи і їх обговорення, а також висновків та списку використаних джерел.

Похожие статьи




ВСТУП - Загальна характеристика й завдання карпатського національного природного парку

Предыдущая | Следующая