Реінкарнація в індуїзмі - Все про реінкарнацію

Богиня Лакшмі та близнюк-паразит. У листопаді 2007 року було проведено операцію по видаленню зайвих кінцівок двохрічній індійці, що народилася з чотирма руками і ногами. Ще у тілі матері дівчинка злилася із близнюком, що не розвивався, і в результаті отримала додаткові нирки і кінцівки. Деякі селяни вірили, що ця дитина - реінкарнація чотирирукої індуїстської богині Лакшмі, на честь якої дівчинку і назвали.

Індуїстські вірування різнопланові і багатоманітні, індуси вірять у цілий пантеон богів і мають дуже багато різних традицій. І все ж, не дивлячись на таку багатоплановість, у цій найстарішій релігії світу є одна провідна ідея, що об'єднує усіх адептів - самсара, низка народжень і смертей, поєднаних реінкарнацією. Самсара керується законами карми. Індуси вірять, що впродовж життя кожен накопичує свою карму. Добрі справи - добра карма, і навпаки. Вона ніяк не пов'язана з богом, а просто напрацьовується особистістю і передається із одного життя в наступне.

Якщо у людини гарна карма, у наступному житті вона народиться у вищій касті. Загалом, у кожного індуса є чотири цілі. Перші три - кама, артга і дарма - стосуються земних проблем, як от влади, благополуччя, чеснот, отримання задоволення. А от четвертою і головною метою кожного індуса є досягнення мокша - звільнення від самсари.

За іронією долі, щоб досягти мокша, треба навмисно не бажати цього. Спасіння приходить лише тоді, коли людина відкинула усі бажання і прагнення, коли прийняла віру у те, що людська душа - це душа Брахми, Всесвітнього духу, бога. Покинувши цикл, людина більше не переживає страждання земного буття незліченну кількість разів.

Віра у переродження душі так само існує у двох інших популярних релігіях Індії: джайнізмі та сикхізмі. Адепти джайнізму вірять у те, що душа накопичує карму як певну фізичну субстанцію, на противагу ідеї індуїзму про кармічний закон. Поки душа обтяжена кармою, вона повинна перероджуватись. Лише після звільнення від карми, душа здатна вийти з циклу перероджень і приєднатись до інших безтілесних душ, щоб пізнати істинне щастя. Позаяк джайністи вірять, що звільнитися від самсари поки що неможливо, їхньою метою зараз є максимально очистити душу.

Сикхізм так само визнає реінкарнацію. Як і в індуїзмі, карма впливає на якість життя сикхістів. Аби вийти із циклу народжень й перероджень, потрібно здобути істинне знання і з'єднатися з Богом.

Попри те, що ідея переродження душ властива багатьом релігіям, зазвичай вона асоціюється із буддизмом. Тож у наступному розділі ми розглянемо бачення самсари і карми у буддизмі.

Колесо обертається. У джайнізмі час порівнюється із колесом з шести спицями. Перші три спиці - золотий вік джайнізму; останні три - спад релігійних вірувань і занепад релігії перед переродженням. Ми зараз живемо у період спаду - між п'ятою та шостою спицею, тому джайністи переконані, що просвітлення у цей час досягти неможливо.

Похожие статьи




Реінкарнація в індуїзмі - Все про реінкарнацію

Предыдущая | Следующая