Види молитви, Усна (словесна) молитва. - Характеристика, роди і види молитви

Усна (словесна) молитва.

Є два типи усної молитви:

    1) Літургійна, або публічна, це молитва, що її виконують священики і члени різних збірнот в ім'я та з доручення церкви. 2) Молитва приватна.

Молитва публічна - це церковне правило або хор, хоч її проказує лиш один священик, чи чернець. Коли ж моляться разом різні особи, ця молитва набирає характеру приватного, хоч і є це молитвою, що випливає з Містичного Тіла Христового.

Папа Пій ХІІ в Енцикліці про Містично Тіло Христове пише:

"Є деякі, що намагаються переконувати людей, що молитві приватні є, маловартісні, а молитви публічні вартісніші, бо вони в ім'я церкви і так випливають із містичного Тіла Христового, але все це - хибне, бо Божественний Спаситель так єднає міцно всіх не лиш у своїй церкві, в улюбленій своїй Обручниці, але також кожну віруючу душу, з якою розмовляє інтимно, а головно з тими, що наближають до Євхаристійного Престолу. І хоч молитва спільна публічна, що походить від Матері - Церкви, і тут її гідність, як Обручниці Христова, однак усі молитви проказані приватно і не маючи цієї гідності, приносять, однак, багато користі Містичному Тілу Христовому взагалі, хочу б тому, що усе добре і святе від членів пливе в спільному святих і на добро усіх".

У наших усних молитвах треба звертати увагу:

    1) На правильну вимову слів, на фрази та на відповідне положення тіла. 2) На зміст слів і фраз. 3) Взагалі звертати увагу на Бога і на Божі справи, без глибшого вдумування у зміст слів чи фраз.

На молитві усній перша форма є найважливішою, це зрозуміло, хоча друга форма є досконалішою, бо вона більш природна та більш корисна, легша, вартісніша. Також третя форма, є доброю і дозволеною в церковному Правилі. Тут можна у час хору, коли зворушує Божа ласка, розважати Таїнства Свят у році чи муки Христові не звертаючи уваги на зміст окремих слів. Початківці, звичайно, відправляються у першому способі, але після кожний вибирає собі спосіб. Можна аткож змінювати способи, що часто залежить від обставин чи потреб душі.

Треба звикати замолоду молитися з увагою, як тільки можливо. Це жаль, коли в такій духовній спільності так багато ображаємо Бого щоденними гріхами.

Ми повинні також кожен зокрема молитися усно, щоб:

    1) Так освячувати органи мови; 2) Так підтримувати увагу й побожність; 3) Серед усних молитов найбільше надаються:
      А) Отче наш... Б) Богородице Діво... В) Вервиця.

Релігійні пісні є водночас гарним розважанням. Хто побожно співає, молиться подвійно. Початківці в духовному житті, що ще не вміють розважати, повинні уважно проказувати усні молитви. Прості вірні, проказуючи усні молитви часто почувають величне захоплення, але треба пам'ятати: ліпше, проказати молитов менше, але добре, ніж багато, але погано. Молитви ранні та вечірні.

Рання молитва повинна моти такі почуття:

    1. Подяки Богові за щасливо пережиту ніч; 2. Прослави Бога та добрий намір; 3. Благання Божої опіки на весь день; 4. Поручатися Пречистій Діві Марії, Ангелові Хоронителеві та Святим, до яких маємо особливе набожество чи яких ми вибрали собі за покровителів; 5. Відновити добрі наші постанови.

Добре вивчити напам'ять якусь одну ранню молитву, щоб були зібрані разом усі ці почуття.

Дуже корисним є починати день молитвою. Добре почати - це вже половина пережитого дня. Господь хоче, щоб його прославляти вже у перших наших заняттях дня.

Як лиш пробудимося, звернути наші думки до Бога та пригадати собі предмет розважання. Коли приходить година, щоб вставати з ліжка, не піддаватися лінивству, але вставати зразу.

Вечірня молитва повинна мати такі почуття:

    1) Подяки Богові за отримані ласки упродовж дня; 2) Щирий іспит сумлінні; 3) Акт жалю, перепросьби; 4) Доручати богові свій нічний спочинок; 5) Просити в Бога опіки на нічний спочинок; 6) Просити Божу Матір, Ангела Хоронителя, Святих своїх опікунів, головно Св. Йосифа Обручника, щоб мати щасливу смерть; 7) Ніколи не кластися до ліжка, щоб спочатку не розбудити акту досконалого жалю; 8) Нічний спочинок часто буде залежати від наших вечірніх молитов; 9) Починати день з Богом і закінчувати день з Богом, це найкраще життя яке лиш може бути. 1) Публічна молитва.

Марія вчить нас, як потрібно молитися. Є різні види молитви. Кожен з них провадить до повноти духовного життя. Марія часто молилася з усіма спільно. Вона постійно ходила до храму й брала участь у спільній молитві. Разом з прочанами вона з Йосифом йшли до Єрусалиму, молились і співали пісень. На підході Св. Міста, вони співали псалми. У храмі вона відмовляла всі молитви, що їх має знати кожний юдей. Також ціла сім'я збиралася на спільну молитву у своїй хатині в Назареті. Участь Марії у спільній молитві, має бути прикладом для нас. Молячись з усіма, ми тим самим віддаємо шану Богові, дякуємо йому за все те, що Він вчинить для нас у житті.

2) Контемплятивна молитва.

Приватна молитва - це розмова з богом на одинці. Більшість свого часу ми повинні проводити в тиші серця. Контемплятивна молитва - це перебування з Богом, відчуття Його присутності, насолодження його любов'ю. Така молитва не потребує багато слів. Ми можемо повторювати собі: "Я люблю Тебе Боже!" Марія багато молилася наодинці. Це були години наповнені любов'ю, спокоєм і радістю. Серце Марії було з'днане з Богом. Вона говорила мало. Коли серце говорить до серця, тут не потрібні слова.

Похожие статьи




Види молитви, Усна (словесна) молитва. - Характеристика, роди і види молитви

Предыдущая | Следующая