Проблеми формування й функціонування влади в Україні - Політологія як наука. Політичні системи

Політична система, що нині формується в Україні, лише тоді стане стабільною та ефективною, коли беде здатною вирішувати ряд проблем, центральне місце серед яких належить організації суспільного життя та влади на демократичних засадах. Перспектива розвитку демократії в Україні багато в чому залежить від погодження інтересів різних верств населення країни. Адже в посттоталітарному суспільстві, яке має місце в Україні, нові політичні сили, що прийшли до влади, мають справу з поділеним суспільством. За різних умов співвідношення між частиною населення, що підтримує нову систему, і тією, що тяжіє до минулого, може бути неоднаковим. Тому існує небезпека для демократії.

Як свідчить світовий досвід шлях до розбудови державності і ефективного функціонування влади дуже складний, і на ньому суспільство повинно уникати таких небезпек:

    -надмірної концентрації влади в руках певних осіб чи інституцій. -елітарний авангврдизм (прогнення еліти взяти на себе всю повноту влади, мотивуючи це корисністю для народу). -антидержавний анархо-лібералізм (відмова від державного регулювання суспільного життя).

Є підстави ствержувати, що успіхи в розбудові державності та розвитку демократії багато в чому залежатимуть від таких чинників, як формування та співвідношення різноманітних форм власності, взаємозв'язок етнічного та соціального складу населення, характер відносин між політичними партіями, форми правління, рівня політичної активності та культури населення тощо.

Похожие статьи




Проблеми формування й функціонування влади в Україні - Політологія як наука. Політичні системи

Предыдущая | Следующая