Механізм здійснення та поділ влад у суспільстві - Політологія як наука. Політичні системи

Дуже непростим є питання про неподільність та неоднорідність влади. Політична влада є неподільною, оскільки вона суверенна. Саме її єдність та неподільність є гарантами стабільності політичного життя. Водночас політична й державна діяльність з реалізації влади не є однорідною, бо вона виступає в різних формах: законодавчій, виконавчій, судовій. Суть поділу влади полягає у впровадженні в політичне життя суспільства, його політичну систему таких стримувань та противаг, котрі б надійно забезпечували продуманість, єдність цілей, консенсус в діяльності всіх ланок державного апарату, гарантуючи цим належну ефективність його роботи.

Проблема поділу влад стала нині однією з найважливіших проблем удосконалення структури влади в Україні. Поєднання влади недопустимо. Так, наприклад, поєднання законодавчої та виконавчої влади підриває верховенство закону. Якщо судді не тільки судитимуть, а й займатимуться законотворчістю, то навіть життя людей може за певних умов опинитися під загрозою.

Влада в суспільстві повинна виконувати такі функції:

    1. забезпечувати законні права громадян, їх конституційні свободи. 2. утверджувати право, як стрижень суспільних відносин 3. виконувати ідеологічну, економічну, соціальну та інші функції.

Похожие статьи




Механізм здійснення та поділ влад у суспільстві - Політологія як наука. Політичні системи

Предыдущая | Следующая