Архітектурно-будівельні вимоги до гаража-стоянки, Склад проекту - Гараж-стоянка для легкових автомобілів особистого користування

В основі об'ємно-просторового рішення проекту гаража лежить раціональна організація технологічного процесу, що забезпечує компактне та економічне планувальне рішення стоянки і приміщень обслуговування, безперешкодне переміщення автомобіля до місця стоянки, зручність в'їзду і виїзду, а також обслуговування автомобілів.

Генеральний план і об'ємно-просторове рішення об'єкта повинні враховувати містобудівну ситуацію і навколишню забудову. При рішенні генерального плану необхідно досить докладно розробити благоустрій території гаража. Найважливішим принципом рішення генплану повинне стати виключення перетинання людських і транспортних потоків.

У проектованій будівлі гаража повинні бути передбачені всі необхідні зручності для працюючих: санітарно - побутові приміщення (гардеробні, умивальні, душові, туалети тощо); світлі, вентильовані конторські приміщення; забезпечені найкоротші і безпечні шляхи руху робочих до робочих місць.

При виборі матеріалів і конструкцій для проектованого об'єкта варто виходити з умов індивідуального будівництва з урахуванням факторів, що визначають необхідний клас капітальності будинку.

Особливу увагу приділити питанням забезпечення пожежної безпеки в процесі експлуатації будинку.

Конструктивна схема будинку гаража повинна бути обрана на основі комплексного підходу до рішення архітектурно-художніх, конструктивних, виробничих і експлуатаційних задач. Необхідно використовувати останні досягнення будівельної техніки і найбільш сучасні конструктивні схеми.

Огороджуванні конструкції варто проектувати широко застосовуючи полегшені матеріали і конструкції.

Температура всередині гаража повинна бути не нижче +5°С в зоні стоянки і +18°С в зоні постійної присутності обслуговуючого персоналу. Необхідно звернути особливу увагу на пристрій системи вентиляції, враховуючи технологічні особливості гаража.

автоматична мийка автомобілів

Рис. 4.1 Автоматична мийка автомобілів

Рис. 4.2 Пост експрес - діагностики автомобілів

Рис. 4.3 Боксова діагностична станція

Склад проекту

Проект виконується на одному підрамнику розміром 1х1 м.

    1. Ситуаційна схема М 1:2000 - 1: 5000 2. Генеральний план М 1:500 - 1:1000 3. Плани поверхів М 1:200 - 1:400 4. Розрізи (не менш 2-х) М 1:200 5. Фасади (головний і боковий) М 1:100 - 1:200 6. Перспектива будівлі (макет) 7. Техніко-экономічні показники ( виконуються на кресленнях проекту):
      -площа ділянки, м2; -щільність забудови ділянки, %; -будівельний об'єм, м3; -будівельний об'єм на один автомобіль, м3; -площа на один автомобіль, м2

Похожие статьи




Архітектурно-будівельні вимоги до гаража-стоянки, Склад проекту - Гараж-стоянка для легкових автомобілів особистого користування

Предыдущая | Следующая