Сучасні тенденції та особливості проектування дизайну інтер'єрів житлових будинків - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Інтер'єр, як об'єкт дизайну дуже цікавий. Дві третини свого часу людина знаходиться у приміщенні. Цей простір суттєво впливає на неї. Дизайнер інтер'єру не просто розробляє проект, він створює особливий світ. Це дуже відповідальний процес, у якому мрії замовника про майбутній інтер'єр, досвід та творче мислення дизайнера перетворюються у конкретні проектні рішення, які стають реальністю у процесі будівництва.

Інтер'єр житлового будинку - це в першу чергу набір багатофункціональних приміщень таких як вітальня, кухня спальня, дитяча кімната, ванна тощо. Потрібно уникати кардинальних відмінностей, між інтер'єрами одного будинку і утримувати їх в одному стилі. Іноді можна об'єднати декілька зон в одну або одну велику розділити на менші, якщо це доцільно. Для комфортного проживання потрібна маса комунікацій, грамотне освітлення, зручні меблі, для них потрібно передбачити оптимальне місце. Освітлення і колір інтер'єру не менш важливі, ніж дизайн меблів, - вони є основою хорошого дизайну.

Сучасні тенденції в дизайні інтер'єру. Кінець минулого тисячоліття пройшов під егідою еклектизму. Ми живемо в епоху постмодернізму, коли змішування стилів і є стиль. Сьогодні можна виділити кілька основних тенденцій у стильових інтер'єрах. Мінімалізм актуальний як ніколи і, можливо, ще надовго залишиться лідируючим напрямом. Жорсткий хай-тек як і раніше залишається популярним серед молоді та інтелектуалів від дизайну. Нове в меблях і предметах інтер'єру -- збільшення кількості декоративних деталей, ускладнення форми та використання в оздобленні золота, срібла, дорогих тканин і шкір екзотичних тварин. Такий напрям можна умовно позначити як "нове бароко"; воно виникло на противагу рафінованому мінімалізму, як відхід від обмеження та аскетизму до розкоші й достатку. Інтелектуальний будинок, оснащений останніми досягненнями в галузі електроніки та керування, -- дуже модне, але, на жаль, поки мало доступне широкому загалу нашого суспільства нововведення. Екологічний інтер'єр набув великої популярності останнім часом серед шанувальників природних матеріалів, каменю, дерева, натуральних тканин. На сьогодні цей стиль має кілька різновидів: природний, що використовує переважно природні матеріали; біоморфний, що імітує плавними формами меблів та інтер'єрного простору форми живої природи; так званий "рісайклінг", тобто повторне використання матеріалів. Іншим його різновидом став стиль кантрі, етно - або фольк-стиль. Досі залишається модним, особливо на Заході, "потертий" стиль "шей-бі шик", дуже дорогий та елітарний. Обшарпані, спеціально зістарені стіни та підлога квартир, такі ж меблі і текстиль характерні до цього стилю. Завжди безпрограшні класичні інтер'єри. "Помірна класика" -- це те, що серед архітекторів і дизайнерів користується найбільшою популярністю: спокійна врівноважена композиція простору квартири, поділ на гостьову та приватну зони, поєднання невеликої кількості декоративних класичних деталей. Все гармонійно і комфортно.

До сучасних тенденцій в дизайні інтер'єрів слід також віднести його інтерактивну форму: простір наче співіснує з людиною, видозмінюється, перетікає, трансформується.

Стиль та колір.

Слово "стиль" відповідає за призначенням словами "образ", "смак". Традиційно стиль визначається, як художня чи ідейна спільність, яка може бути властива певному напрямку в мистецтві, певної епохи, певній людині або його житлу.

Стилів існує безліч, які можна також змішувати. Стилі умовно можна поділити на: історичний, етнічний, сучасний.

Історичні стилі інтер'єру - це ті стилі оформлення житла, які формувалися впродовж століть. До них відносять: романський стиль, готичний стиль, ренесанс, бароко, рококо, класицизм, ампір, модерн, англійський стиль, еклектика.

Загальні особливості етнічних стилів: Незважаючи на те, що етнічний дизайн інтер'єру може за стилями разюче відрізнятися, є, все ж, загальні риси, які об'єднують ці стилі в єдину групу. Дотримання давніх традицій. Багато етнічні стилі копіюють оформлення або особливості обстановки, властиві скоріше давніх часів тієї чи іншої країни. Використання символічних предметів. Рами, розписані ієрогліфами, статуетки з давньоєгипетськими знаками, китайські аксесуари для ворожіння, африканські барабани - у всіх цих предметів є стародавня історія і свої особливі значення в культурі, тому при використанні їх дизайні було б непогано дізнатися, який зміст вони несуть. Натуральні матеріали. В давнину люди могли використати тільки природний матеріал для прикраси свого житла, а, оскільки, найчастіше етнічний стиль - це відображення древніх традицій і відтворення їх в сучасності, то він передбачає велику кількість природних натуральних матеріалів в обстановці і декорі.

Види етнічних стилів, як правило, виділяють по країнах, культуру яких відображає той або інший стиль. Ось найпоширеніші зі стилів: японський, індійський, китайський, арабський, єгипетський, російський, африканський.

Африканський дизайн інтер'єру -- екзотика в інтер'єрі. Багато бажають мати не тільки красивий і зручний інтер'єр, але ще й незвичайний, що виділяється з ряду інших, екзотичний. У такому випадку, має сенс звернути на оформлення інтер'єрів в етнічному стилі, тим більше, що самобутні оформлення та стилі знаходяться зараз на піку популярності.

Деякі відмінності африканського стилю. По суті, африканський дизайн інтер'єру -- це досить широке поняття, так як Африка -- велика країна, де проживає безліч народів, кожні з яких мають свої традиції в оформленні будинків. В африканському стилі виділяється лише два окремих напрямки -- це єгипетський стиль і марокканський, все інше являє собою суміш різноманітних елементів, взятих з культури різних африканських народів.

В цілому, подібний стиль можна впізнати по якійсь імпульсивності, динаміці в обстановці. Крім того, для неї характерні яскраві кольори, незвичайні форми і лінії, а також велика кількість натуральних матеріалів в інтер'єрі. Обстановці притаманні простота і навіть деяка грубуватість, що поєднується з пристрастю і буйством фарб. Крім того, можна побачити різноманітні етнічні мотиви у вигляді масок на стінах, фігурках та інших елементах декору.

Відтінки, що відрізняють африканський дизайн інтер'єру -- це теплі кольори: червоний, оранжевий, пісочно-жовтий, всілякі варіації коричневого. Щоб урізноманітнити ці кольори, використовують в контрасті темні і світлі відтінки одного кольору, а також розбавляють інтер'єр включеннями чорного і різних відтінків синього. Матеріали в оформленні повинні бути природними і натуральними. Буде доречно виглядати плетені меблі, глиняний посуд, використання дерева в декорі стін, килими під вигляд шкур диких тварин.

Варіанти оформлення та оздоблення стін. Можна оформити стіни, використовуючи шпалери, що імітують шкури тварин або шкіру рептилій. Однак подібне оформлення повинно бути не по всій площі кімнати, а в якості окремих вставок, які можна поєднувати з однотонними шпалерами піщаних тонів. Одноколірні стіни в яскравих теплих тонах також можуть бути варіантом оформлення, а урізноманітнити однотонний колір можна, пустивши по стіні бордюр в африканському стилі. Також можна використовувати в якості декоративного елемента силуети людей і тварин на стінах. Ще одна ідея -- створити на стінах ефект тріщини, що імітують суху африканську землю. Якщо це ванна кімната або кухня, то елементом, що відображає африканський дизайн інтер'єру, може стати плитка з мозаїчним етнічним орнаментом.

Обробка підлоги. З африканським дизайном ідеально поєднуються кам'яні підлоги. Правда, використовуючи такий варіант обробки, слід враховувати, що камінь -- матеріал холодний, а тому він може вимагати установки додатково системи підігріву підлоги. Як варіант, можна застелити підлоги килимами, але тоді кам'яної підлоги з-під них майже не буде видно. Іншим варіантом може бути використання матовою паркетної дошки для підлоги. Її можна поєднувати з яскравими кольоровими килимами. Також можна використовувати бамбукові рогожі, які нагадують африканську обстановку.

Обробка стелі. Стеля, як контрасту з іншим яскравим оформленням всього приміщення, можна пофарбувати в білий або бежевий колір. Він вдало доповнить яскраві відтінки стін і іншого декору. Оригінальний варіант -- створити під стелею конструкцію з темних дерев'яних балок, очерету і бамбука. Також існують бамбукові плити для стелі, які теж можна використовувати в оформленні.

Вибір меблів. Вибираючи меблі, слід пам'ятати про те, що африканського інтер'єру характерно велика кількість натуральних матеріалів, тому і меблі повинна бути виконана з них або бути якісною імітацією. Також меблі повинна бути масивною, трохи грубуватою і простий в оформленні.

Ковані меблі або плетені буде теж доречна в інтер'єрі, поєднуючись з африканськими мотивами. Якщо ж вибирати м'які меблі, то краще зупинити свою увагу на шкіряній -- вона не тільки впишеться в стиль інтер'єру, але і буде практичною і прослужить довгий час. Крім того, за нею легко доглядати. З великим шкіряним диваном будуть чудово поєднуватися хутряні подушки, в безлічі розкладені на ньому. Замість шаф можна використовувати низькі комоди або великі дерев'яні старовинні скрині.

Аксесуари і декор. Незвичайні і яскраві аксесуари з різьбленням, геометричними орнаментами, малюнком під шкури тварин -- ось ознаки африканського інтер'єру. Подібні забарвлення можуть бути на оббивці меблів, килими, штори, настінні панно. У якості декоративних аксесуарів будуть доречно виглядати фігурки з глини, кістки або дерева. Також можна використовувати, як прикраси для стін великі африканські маски. Дзеркала на стінах можна помістити в рамки з бамбукового дерева.

Оригінальна ідея для дизайну -- це створити акцент на одній стіні, вибравши в якості центрового елемента велику картину, панно або настінну маску, оточивши її іншими елементами декору поменше. В якості незвичайних аксесуарів можуть використовуватися навіть музичні інструменти.

Наприклад, традиційні африканські барабани. Причому, вони можуть бути не тільки декоративним аксесуаром, але і цілком робочим музичним інструментом.

Сучасні стилі в інтер'єрі повинні відповідати всім вимогам сучасної людини та бути конструктивними і функціональними.

Актуальність сучасних стилів: дизайн в сучасному стилі вважається досяжним і демократичним. Сучасний інтер'єру -- чіткість ліній і простота у виконанні. Обов'язковою умовою є використання функціональних меблів і аксесуарів. Важливим є функціональність всього приміщення. Великі і просторі кімнати обов'язково повинні бути розділені на невеликі, але функціональні зони. Ефекту грамотного зонування можна досягти за допомогою всіляких конструкцій і споруд. В якості конструкцій використовуються перегородки, штори, ширми або функціональні місткі полиці шафи.

У сучасних інтер'єрах варто віддати перевагу квітам, близьким за своїм складом до природних. Це оливковий, кремовий, пісочний, хакі, сірий і зелений. Такі кольори без особливих проблем зможуть надати в приміщенні атмосферу спокою і натуральності.

Види сучасних стилів: хай-тек, кантрі, техно стиль, лофт, поп-арт, мінімалізм ф'южн, арт-деко.

Стиль ф'южн в інтер'єрі. Фьюжн сформувався в 1990-х рр. в США. Дизайнери вважають фьюжн результатом глобалізації: більше інформації, вражень, можливостей. Шлях фьюжн почався з ресторанів: змішання страв різних кухонь і продуктів, типових для різних країн, в одній страві - популярно досі. Поступово стиль завоював всі сфери мистецтва і творчості.

Ф'южн подібний еклектиці. У цьому стилі змішані епохи, країни, стилі, філософії. Якщо в еклектиці мета змішування - гармонійний і затишний інтер'єр, то в ф'южн віддаються контрасти. Власне, на яскравих контрастах і акцентах будується інтер'єр у цьому стилі. Поєднання непоєднуваного - можна вважати догмою стилю. Немає чітких правил і канонів, стиль не створює нічого нового, а змішує коктейль з того, що вже є. Головна складність при створенні інтер'єру в стилі ф'южн - створити гармонійну композицію.

Оздоблення в стилі ф'южн. В обробці будинку в цьому стилі - комбінація фактур, кольорів, матеріалів. Можна провести зонування, розфарбувавши стіни в різні кольори або обробити одну зі стін дерев'яними або об'ємними пластиковими панелями. Розпис стін і шпалери вітаються, але віддайте перевагу лаконічному ритмічному малюнку. Для підлоги використовується ламінат (часто без деревної фактури, з ритмічним малюнком), паркет, ковролін з довгим ворсом. До обробки необхідно підійти обдумано: якщо меблі буде простою, то робіть акцент на стіни (яскраві кольори, широкі смуги кількох кольорів, розпис). Для яскравих предметів необхідно створити фон - світлі стіни. Типово для цього стилю об'єднання різних приміщень: кухні і їдальні, кабінету і вітальні.

Меблі для інтер'єру в стилі ф'южн. Використовувана в інтер'єрі меблі повинна скласти єдину композицію. Будь-яка композиція з меблів повинна працювати на контраст і підкреслювати самобутність використовуваних предметів. Обмежень по стилю і віком використовуваної меблів немає. Вони повинні бути якісними і функціональними/

Текстиль. Для стилю ф'южн характерно широке використання якісних синтетичних тканин. Використовується вся колірна палітра. Штори, тканинні плафони, оббивка і декоративні подушки краще використовувати різного кольору. Візерунки вибирають тільки з урахуванням бажаного результату: якщо акцент зроблений на обробку, текстиль виберіть однотонний. Якщо акцент на декорі - вибирайте яскравий текстиль.

Декор. Для декору використовують килими, шкури (як натуральні, так і синтетичні яскравих забарвлень), картини, сучасну і старовинну бронзову скульптуру, плакати, фотографію, предмети повсякденного вжитку.

Колір у дизайні інтер'єру відіграє надзвичайно важливу роль, з його допомогою можна з набагато більшою ймовірністю створювати дійсно красиві і привабливі оформлення. Колір впливає на сприйняття простору: холодні кольори зорово віддаляють стіни і предмети, теплі наближають їх. Світлі тони здаються легшими, ніж темні, оптично збільшують простір. В основі створення ілюзії простору лежать контрасти: теплий-холодний, темний-світлий. Використовуючи колір, символічно можна поділити простір на кілька зон. Різкий поділ помешкання контрастними кольорами створює ілюзію двох різних просторів в одному. Кольором можна створити оптичні ілюзії відомі з давніх-давен, як у живописі, так і в архітектурі. Розписом, який створює ілюзію реальності, можна "оживити" стіну кімнати, зобразивши на ній пейзаж або неіснуючі архітектурні деталі, наприклад колони чи нішу або вазон з квіткою.

Кольорове рішення інтер'єру залежить від функціональних вимог, призначення і стилю приміщення. При виборі кольору в інтер'єрі, важливим також є: розташування вікон, якість освітлення, розмір приміщення. Щоб візуально зменшити кімнату потрібно зробити стіни темних тонів, а стелю світлих. А щоб розширити, потрібно навпаки оформити стіни в світлі тони, що додають приміщенню об'єм, а стелю зробити темною. Зорову стійкість приміщенню додають різкий контраст між нижньою і верхньою частинами приміщення. Додати шику в інтер'єрі допоможуть відтінки золотого або шоколадного чи поєднання білого з смарагдовим і фіолетовим.

Важливим чинником для вибору кольору в приміщенні є вплив кольору на людину. Колір протягом тривалого часу допомагає підтримувати високу працездатність очей, викликати психологічні реакції, які лежать в основі позитивних емоцій. Вважається, що відтінки синього і блакитного заспокоюють, дарують гармонію і тишу, легкість і безтурботність. Оскільки синій колір сприяє розслабленню, він піддійте для вітальні або спальні. Жовтий колір - теплий, сприймається, як сонце - зігріваючий і світлий. Краще його зробити додатковим. Занадто яскраві відтінки жовтого можуть викликати роздратування. Зелений колір близький до природи і асоціюється з травою, листям і деревами. Вважається, що він може навіювати приємні думки, тому приглушені тони можна використовувати при обробці стін бібліотеки і кабінету. Червоний і бордовий кольори пристрасті й енергійні. Проте в інтер'єрі ці кольори виглядають досить агресивно. Поєднувати їх з більш спокійними кольорами. Червоний колір найчастіше діє на людину збудливо і уособлює енергію, силу і волю до перемоги. Досить винести цей колір в якості композиції в значущих місцях кімнати, наприклад, у вітальні або кабінеті. Сірий колір виражає нейтралітет, адже він не є яскравим. Такий колір прекрасно піддійте для пом'якшення інших квітів і послужить прекрасним фоном при виділенні яскравих предметів інтер'єру. Чорний колір може, як притягати до себе, так і лякати. У великій кількості чорний колір здатний пригнічувати і тиснути на нервову систему, але використання чорних відтінків здатне зробити інші кольори більш виразними.

Білий колір - найчистіший, є уособленням височини. Білий колір у всі часи вважався самим простим і навіть нудним, але це не зовсім так. Білі стіни - завжди безпрограшний варіант для маленьких кімнат. Він робить їх візуально більше. Не випадково для стелі майже завжди вибирається саме цей колір. Білий колір краще використовувати, як окантовку або використовувати для розведення інших тонів. Він незамінний при оздобленні кімнати аксесуарами. Дуже вишукано дивиться білий плінтус.

Фіто та акво дизайн/

Фітодизайн - напрям дизайну приміщень, в основі якого лежить використання природних компонентів - квітів, рослин, каміння, гальки і так далі. У фіто дизайні також важливо враховувати освітлення. За допомогою спеціально підібраного штучного освітлення, можна створити неповторну атмосферу, розставити акценти на найважливіших складових інтерьеру. Невід'ємною частиною фітодизайну є використання різних прикрас. Лавки, різнокольорові горщики і кашпо, дерев'яні забори і огорожі, ковані ліхтарики та інше, здатні створити казкову атмосферу.

Рослини та квіти здатні створити особливу атмосферу в приміщенні. Рослини добре впливають на емоційний стан людини, покращують її фізичне та психологічне здоров'я. Багато кімнатних рослин володіють бактерицидними властивостями. Для нормального розвитку рослин необхідно враховувати їх потребу в освітленні, вологі, температурі, обприскуванні і так далі.

Класифікують рослини на чотири основні класи - це декоративно-листі рослини, декоративно квітучі рослини, декоративно-квітучі горшечні рослини і кактуси. Також розрізняють кімнатні рослини по групам: злаковидні, кущисті, види з прямостоячими стеблами, столбовидні, дерева, хибні пальми, ліани, в'юнкові рослини, ампельні, розеткові і кулясті рослини. Декоративними якостями володіють деревовидні рослини, вони прекрасно виглядають в приміщеннях, де мало меблів, в холах і передпокоях. Для маленьких кімнат-екземпляри з широким і ніжним листям. Якщо узор на шпалерах дрібний, то на їх фоні прекрасно виглядатимуть крупнолисті рослини, і, навпаки, до помітного узору шпалер просяться філігранні листочки папоротей й інших.

Рослини для кожного інтер'єру підбираються так, щоб вони складали єдину композицію. Їх розміщують над отвором порталу, в центрі куточка відпочинку, а то і на спеціальній етажерці. Квіткові композиції можна створити в ніші стіни, виступі, зламі, використовуючи конструктивні елементи. Сюди ж можна віднести колони, балки, скоси, до яких можна підвести повзучі, в'юнкові рослини, ліани.

Акводизайн - це вид художньої та конструкторської діяльності з проектування декоративних виробів і композицій, в яких присутня вода. Також присутність водних об'єктів в інтер'єрі є хорошою декоративною прикрасою інтер'єру. Застосування, як елементів декору водних об'єктів називається аквадизайн. Велика частина аква конструкцій: водоспади по склу та дзеркалу, водоспади по струнах, краплинні водоспади, інтер'єрні та ландшафтні фонтани, аквамебель, бульбашкові панелі і аква колони, комбіновані бульбашкові інтер'єри. Будь акваконструкція, може бити як центром композиції, так і зіграти основну роль в інтер'єрі, підкресливши його новизну і індивідуальність. Можна вписувати в простір як мініатюрні водні об'єкти, так і досить масивні, що займають значну частину приміщення.

По декоративному оформленню більшість людей віддають перевагу традиційним гейзерам, амфорам, імітації природного джерела в обрамленні натурального каменю. Не так давно з'явилася така варіація фонтану, як "плаче стіна", коли вода стікає по плоскій поверхні або між двома прозорими поверхнями. Такі стіни можна закріплювати на стінах приміщення або використовувати, як перегородки. До акадизайну, як елемент декору також відносять басейни і фонтани.

Позитивні властивості водних об'єктів: зволожується і очищається повітря; наводиться в оптимальне співвідношення кількість позитивно і негативно заряджених частинок в повітрі; поліпшується емоційний і психічний стан людей; людина стає більш спокійною і умиротвореним; створюються умови, максимально наближені до природних, особливо, якщо водний об'єкт доповнений живими рослини.

Найпоширенішим водним об'єктом в житлових приміщеннях є акваріум. Акваріуми можна зробити будь-яких розмірів, використовувати, як перегородки в кімнаті або поставити на всю стіну, обладнати підсвічуванням.

Типи внутрішнього наповнення акваріумів.

Псевдо-море - прісноводний акваріум, який імітує морське дно. В оформленні використовуються корали, раковини, кераміка. В якості грунту - кораловий пісок або інший світлий грунт.

Нефорсованих травник виглядає дуже природно. У композиції використовуються камені, корчі і живі рослини. Такі акваріуми досить густо заселені рибою.

Форсований травник. Основну роль в його композиції відіграють рослини. Також в якості декорацій використовуються корчі і каміння. Риби в такому акваріумі відіграють другорядну роль або можуть бути відсутні. Форсований травник часто заселяється креветками.

Сюжетний акваріум. Наповнення такого акваріума підбирається під який-небудь сюжет. Піратський корабель, що лежить на дні, затонула Атлантида, або замок Дракули, а може навіть футбольний стадіон для рибок. Вибух яскравих фарб і незвичайних форм. Такий акваріум просто не може залишитися непоміченим. Це яскрава пляма в будь-якому інтер'єрі буде просто притягати погляд.

Біотичний акваріум - акваріум, який імітує будь-який природний біотоп.

Морський акваріум без живих коралів. Декор такого акваріума схожий на декор псевдо-море або взагалі відсутній.

Морський акваріум з живими коралами. Повноцінний морський акваріум з дуже тонким біобалансом.

Для декорацій акваріуму потрібні знання по догляду за водними рослинами. Занурити в акваріум можна все, що завгодно. Кокосову шкаралупу, всілякі, глиняні порцелянові статуетки, затонулі скарби. Елементи для акваріумного дизайну найкраще підбирати природного походження.

Аквадизайн за допомогою рослин. Можна створювати аквадизайн за допомогою рослин. У центрі акваріума поміщають велику, пишну рослинність, наприклад: ехінодорус амазонка, кубишка. По краях акваріума занурюються стрічкоподібні рослини - елодея, кринум, гигрофила, уруть, папороть. На задній план розташовують високі рослини - валіснерія спіральна, сінема, абулія. Небажано застосовувати на поверхні плаваючі рослини - коли вони розростаються, то сильно затінюють донні. Дрібними придонними рослинами різних відтінків можна вистелити чудові килими, прикрасити тераси.

Аквадизайн за допомогою каменів. За допомогою каменів можна легко влаштувати укриття для риб, прикріпити деякі рослини. Великі камені можна використовувати для прикриття приладів и для зміцнення стінки штучних терас. Найбільш придатні породи для формування акваріумного дизайну вважаються: порфір, гнейс, гранітні і базальтні камені. Якщо в акваріумі жорстка вода, то чудово підійдуть вапняк, доломіт і піщаник.

Аквадизайн за допомогою корчів(коріння). Самобутній вигляд створюється за допомогою корчів. Найкраще підійдуть коріння дерев, які пролежали не один рік в торфі: вільхи, верби, ясенна, бука, клена. Найкраще використати великі і гіллясті корчі. При необхідності закріпити корч, щоб не спливала, можна комнем. Рослини можна закріпити на корчах за допомогою тонкої волосіні.

Синтез мистецтв.

Слово "синтез" у перекладі з давньогрецької має два значення - зіставлення і поєднання. Зіставлення різних видів мистецтва - архітектури, скульптури, живопису, які разом утворюють єдиний образ будівлі.
Поєднання мистецтв у сучасному житті - прикрашати стіни кімнат картинами і фотографіями, вибирати килими для підлоги і стін, підбирати колір шпалер до кольору штор і покривал, доповнювати оздоблення інтер'єру керамічними та скляними вазами, світильниками, годинниками, підбирали різні речі, поєднані різними стилями.

Всі елементи інтер'єру - прикраси, колір, освітлення, планування - створюють певний синтез, художню єдність і стиль. Отже, синтез мистецтв - це гармонійне поєднання архітектури, скульптури, живопису та інших видів мистецтва, у результаті чого виникає цілісний художній образ.

На протязі всієї історії розвитку культури людина прагнула прикрасити своє життя, зробити красивими всі необхідні їй предмети - одяг, житло, посуд. В наш час з особливою пристрастю входять поняття, як художник і суспільство, краса і користь, творчість і потрібність. Важливо, щоб усе, що нас оточує несло в собі красу і потрібність. Це стосується і декоративно - оформлюваного мистецтва. Сучасні художники прикрашають житло різноманітним декором, живописом і скульптурою, поєднуючи їх у цілісний художній образ, із своїм композиційним центром, тлом, ритмом, пропорціями.

Малюнок шпалер - є елемент декорування інтер'єру. Завдяки досягненням комп'ютерної графіки і фотографії на них з'являються дедалі складніші й вибагливіші зображення.

Розпис стін. Художньо настінний розпис в інтер'єрі - це один із способів додати приміщенню індивідуальності, підкреслити стиль господарів, статус і створити саме ту атмосферу, яку ви хочете. Настінний розпис в інтер'єрі завжди є яскравим і оригінальним рішенням. Настінні картини можуть покривати всю стіну цілком або бути виконані у вигляді орнаменту. Малюнок шпалер - також є елемент декорування інтер'єру. Завдяки досягненням комп'ютерної графіки і фотографії на них з'являються дедалі складніші й вибагливіші зображення.

Мозаїка - зображення, що складається з частинок матеріалу. Причому матеріал може бути абсолютно різним (скло, глина, кераміка, і навіть дерево). За розміром частинки можуть варіюватися від 8 до 45 мм, форма буває різноманітною. Інакше частинки називають тессера, чіпсами або модулями. Збирають їх на папір або сітку. Відстань між ними варіюється в межах від 1 мм.

Виділяють кілька основних видів мозаїки: мозаїка зі смальти; скляна мозаїка(однорідна); з добавками; розтяжки і мікси.

Мозаїка зі смальти - штучного кольорового скла, зробленого за унікальною методикою з додаванням оксидів металів - відрізняється своєю неоднорідністю і універсальним поєднанням кольорів. У ній складно знайти ідентичні фрагменти. Всі модулі володіють незвичайною красою. Разом з тим, матеріал зі смальти вважається найбільш довговічним. Плюс до всього, він жаро-, морозо-, водостійкий.

Скляна мозаїка. Мозаїка зі скла - один з найдавніших матеріалів для обробки приміщень. Вона володіє незвичайною красою і приголомшливими експлуатаційними властивостями. Буває матовою і глянсовою. Єдиний мінус у тому, що її поверхня не міцна і її можна подряпати. Вкрай не бажано укладати її в передпокої.

Мозаїка з добавками. Зазвичай в неї додають авантюрин або іридій. Перша добавка - це дорогоцінний камінь, що має безліч точених мерехтливих вкраплень. Іридій - метал біло-сріблястого кольору. У перекладі з грецької мови має значення "райдужний". Відносять його до благородних металів. Забарвлення має різні відтінки блакитного, рожевого, перламутрового.

Розтяжки і мікси. Мозаїка часто має безліч квітів, викладених на одній сітці. Прийнято називати таке поєднання бленд або міксом. Звичайна мозаїка часто містить від 3 до 6 кольорів. Мозаїка мікси з першого виду створює відчуття мерехтіння в очах так як чіпси хаотично розкидані по сітці. Розтяжки ж навпаки плавно передає кольору з поступовим переходом від одного відтінку до іншого.

На сьогоднішній день, існує і багато інших видів мозаїки, зробленої з металу, дерева, кераміки. Вибір тієї чи іншої безпосередньо залежить від уподобань в інтер'єрі.

Мозаїка - це відмінне рішення для оригінального та художнього оформлення інтер'єру. Унікальність, практичність і неперевершений стиль мозаїки допоможе створити в будь-якій кімнаті ідеальний інтер'єр.

Мозаїка у ванній. Для ванної мозаїка стане предметом прикраси і гордості на довгі роки. У ванній мозаїка використовується в якості оздоблювального матеріалу і декору одночасно. Мозаїкою викладають підлогу, облицьовують стіни, декорують ванни, раковини, дзеркала. Для стін та підлоги у ванній зазвичай використовують керамічну і скляну мозаїчну плитку, також вона може бути матовою, глянсовою, однотонною і з орнаментом. Також можна використовувати мозаїку в обрамленні дзеркал і оформленні раковин, для цього можна використати кераміку, скло, кам'яну мозаїку або мармур. Щоб зробити акцент на декорі дзеркала, необхідно викласти одну стіну, де планується повісити дзеркало, мозаїкою, а решту звичайною плиткою, щоб виділити цю стіну від інших. Можна просто створити рамку з мозаїчної плитки, що зробить дзеркало прикрасою у ванній. Скляна і керамічна мозаїка має використовується при обробці басейнів, фонтанів, ванних, кухні, саун, камінів, фасадів будівель.

Використання мозаїки на кухні. Для кухні великих розмірів можна використати мозаїку для підлоги з мармуру або мармурової крихти, яка вигідно виділятиме меблі. Так само добре на кухні буде виглядати мозаїка комбінована різними матеріалами, наприклад, скло і кераміка, камінь і дзеркальна плитка.

Елементи мозаїки у вітальні, спальні. У вигляді паркету дерев'яна мозаїка буде ідеальним рішенням в оформленні спальні або вітальні. Для укладання такої підлоги можна використовувати не одну породу деревини. З планок різноманітної ширини і довжини можна викласти стильний, оригінальний візерунок або зробити ефект об'ємної підлоги. Кімната з такою підлогою стане креативною і в той же час затишною.

Чудово виглядає у вітальні мозаїка, викладена у вигляді килима. Для цього найкраще піддійте натуральний камінь. Можна поєднувати з паркетом фрагменти мозаїки, що додають підлозі оригінальність. Вставками з мозаїки можна прикрасити камін у вітальні. Викладений камін мозаїкою - це свідчення прекрасного смаку господаря і його добробуту. Декоративна мозаїка каміна може відповідати поверхні кавового столика, що створить враження загального стилю приміщення. Мозаїкою так само можна декорувати камінні і настінні годинники, віконні прорізи, двері, предмети меблів. У дизайні вітальні повинне простежуватися єдність стилю, не дивлячись на величезну різноманітність мозаїки.

Аксесуари з мозаїки. Мозаїчне панно є високохудожнім елементом, справжньою картиною, яка майстерно викладена з мініатюрних різнокольорових маленьких плиточок. Панно надає естетичний своєрідний образ інтер'єру, створивши в ньому візуальний яскравий акцент. Картина з мозаїки, стане прекрасною альтернативою постерам або килиму на стінах або підлозі. Вибір матеріалу для панно повністю залежить від ваших побажань. Мозаїчні картини збирають з фрагментів різнокольорового скла, кераміки, каменю. Можна вибрати картину, що поєднує в собі різноманітний матеріал. Таке панно послужить довгий час, не втративши свій первісний вигляд.

Мозаїку необхідно клеїти тільки на ідеальну поверхню, не обов'язково плоску. Крім того, використання декоративної мозаїки, дозволяє зонувати простір або видозмінювати його. Мозаїкою можна викласти складні елементи: круглу стільницю, циліндричну колону, овальний екран під ванною та інше. Мозаїка є дуже зручним матеріалом, повсюдно застосовуваним для обробки зон нестандартних форм. А кольорове розмаїття і можливість створювати цілі твори мистецтв на стінах або підлогах, роблять мозаїку неперевершеним матеріалом для втілення найсміливіших фантазій.

Картина в інтер'єрі. Картини надають будинку затишок і обжитість. Картина може змінювати сприйняття простору, бути центром композиції і оживляти інтер'єр. Якщо врахувати, якого враження ми чекаємо від приміщення, можна підібрати розмір, вертикально або горизонтально орієнтовані картини, їх колірну гамму.

При розміщенні картин потрібно дотримуватися основних правил: нейтральний фон; гармонійне поєднання зі стилем приміщення (архітектурним або колірним); поєднання з іншими картинами.

Нейтральний фон - це біла або однотонна стіна, де розміщається картина. На строкатому тлі картина "загубиться" або буде виглядати дратівливою плямою. При розробці дизайну зазвичай враховується, що для пожвавлення стіни будуть служити саме картини.

Гармонійне поєднання з архітектурним стилем приміщення має на увазі те, що картини й інтер'єр виконані в одному або близьких стилях - до стилю хай-тек підходить абстракція або графіка, до класичного інтер'єру - жанрові картини. За колірною гамою картина може відповідати кольору інтер'єру або оживляти його (яскравими насиченими фарбами невеликі картини в приміщенні, де використовуються один-два основні кольори, будуть давати той же ефект, що декоративні подушечки, розкидані по кімнаті ). Смислове наповнення картини рідко грає важливу роль при її поєднанні з інтер'єром. В поєднані з іншими картинами, картина може розташовуватися одна або в групі з іншими картинами. У другому випадку картини повинні мати об'єднуючу рису (за стилем виконання, жанру, кольором) і розміщуватися за правилами композиції.

Якщо інтер'єр зроблений для картини то для її розміщення вибирається вільний простір або ніша поруч з невисокою меблями або тим предметом меблів, який може стати частиною композиції (наприклад, журнальним столиком) і картина вішається так, щоб середня лінія знаходилася на рівні очей дивиться.

Меблі та обладнання.

Меблі - це група обладнання, призначена для безпосереднього розміщення на ньому або в ньому людей і дрібніших елементів предметного наповнення інтер'єру. Існує кілька типів класифікації меблів: за призначенням (побутові й спеціальні), за характером розміщення в інтер'єрі (мобільні, стаціонарні і вбудовані), за використаними матеріалами. Також меблі класифікують по виду застосовуваних матеріалів: меблі на основі деревини, пластмас, еластичних пористих мас, металу і поєднань цих матеріалів. Меблі з деревини підрозділяються на столярні, гнуті, пресовані і плетені. Побутові меблі класифікують також залежно від функціонального призначення приміщення. Свою класифікацію мають також окремі види меблів. Шафи і тумби можуть бути певного призначення і комбіновані, тобто багатофункціонального призначення.

Найширшою класифікацією меблів - дизайн. Для кожного періоду характерний свій спосіб оформлення речей, свій стиль. Сьогодні існує повний взаємозв'язок між меблевими виробами та інтер'єром.

Меблі в стилі класицизм мають чіткі гармонійні форми. Для прикраси меблів у стилі класицизм часто використовують інкрустацію з античними або квітковими орнаментами.

Меблі в стилі ампір - доволі габаритні меблі, дизайну яких притаманні багатство оздоблення і чіткі форми. Для меблів в цьому стилі характерне виконання з деревини темного кольору - каштана, червоного дерева та ін.

Меблі в неокласичному стилі мають яскраво виражений античний акцент. Легкість форм, витонченість деталей і вишукана простота - основні характеристики меблів в даному стилі. При виготовленні меблів у стилі неокласицизм дотримуються принципу золотого перерізу.

Меблям в стилі бароко притаманна розкіш й чіткість форм. Меблеві елементи в цьому стилі характеризуються досить великими розмірами, а також багатством різьблених прикрас і аксесуарів. Ліжка в стилі бароко найчастіше прикрашають пишними балдахінами.

Меблі в стилі рококо трохи нагадують меблі епохи бароко, відрізняючись повною відсутністю прямих ліній і чітких форм. Такі меблі виконані в ніжних пастельних кольорах, прикрашені золотом і вишуканим розписом.

Меблі в англійському стилі характеризуються добротністю і стриманістю дизайну. Для декору найчастіше використовується популярний мотив - вертикальна смужка. Для доповнення меблів в англійському стилі найкраще підходять темні горіхові або дубові панелі.

Меблі в стилі модерн вдало поєднують в собі плавність ліній і елементи з різноманітних матеріалів (скло, метал та ін.) Такі меблі виглядають досить незвично, імпровізаційно.

Меблі в стилі хай-тек - найпопулярніші меблі. Для таких меблів характерні лаконічність ліній і сміливе використання різноманітних матеріалів (метал, скло і пластик).

Меблі в сучасному стилі - це меблі, в дизайні, яких змішані різні стилі без чіткого акценту на будь-якому з них. Функціональність - основна особливість меблів в сучасному стилі. Особливо вдало виглядають практичні багатофункціональні меблі для вітальні в сучасному стилі.

Еволюція форми предметів відбувається під впливом виробничих факторів, а також стилю. Наразі використання нових матеріалів у XX ст. -- пластмас, синтетичних тканин, еластичних пористих мас, металу -- привело до появи нових форм.

Меблі є найактивнішою складовою композиції інтер'єру. Меблі проектують іноді, як частину конкретних інтер'єрів. Такі меблі досить часто починають жити "власним життям", з успіхом використовуючись і в інших просторах. Найпоширеніші елементи меблів є ті, що безпосередньо контактують із людиною і форма яких задається її антропометричними характеристиками (стільці, крісла, ліжка).

Особливості плетених меблів. Плетені меблі, сьогодні частіше використовується для того, щоб підкреслити інтер'єр заміського будинку, дачі або тераси. На даний момент таких меблів безліч: шезлонги, крісла-гойдалки, комоди, гарнітури, цілі комплекси для спалень, а також красиві, зручні столики.

Плетені меблі, цінується за свою легкість, зручність й практичність у використанні. Виготовляються такі меблі з очерету, бамбука, водяного гіацинта, манільської пеньки та інших матеріалів.

Сучасні тенденції в дизайні інтер'єру не виключають використання старої, але відновленої меблів і деяких деталей декорації. Старі меблі зможуть додати краси інтер'єру. Такі речі будуть виступати в ролі головного атрибуту кімнати.

Обладнання ділиться на побутове й санітарно - технічне.

До обладнання для побутової роботи відносять, насамперед, кухонне обладнання. Воно містить меблі, призначені для зберігання харчових продуктів, посуду й кухонних агрегатів, обладнання для готування й зберігання продуктів -- плити, холодильники, посудомийні машини, витяжки, а також посуд і прилади, призначені для полегшення процесів обробки й готування продуктів -- міксери, тостери, грилі, м'ясорубки, кухонні комбайни, електрокавоварки й т. д. До цього переліку варто додати розміщувані на кухні сантехнічні прилади -- мийки. До обладнання для побутової діяльності відносять також пральні машини, пилососи, швейні машини тощо; однак користуються ними періодично, і значну частину часу вони залишаються захованими, суттєво не впливаючи на інтер'єр. Винятком є пральні машини, оскільки через свою не компактність і відносну стаціонарність вони мусять "вписуватися" в інтер'єр ванної, кухні або підсобних приміщень. У категорію санітарно-технічного входить обладнання, пов'язане з обслуговуванням біологічних потреб і з домашньою роботою.

Санітарно-технічні прилади -- ванни, раковини, мийки, унітази, біде -- є одним з найбільш консервативних видів обладнання. Розміри і їх форма досить жорстко визначаються антропометричними характеристиками людини й використовуваних матеріалів -- металом і фаянсом, тому залишаються відносно незмінними. Варіюється, як правило, їх обробка, у першу чергу форма, колір і, меншою мірою, рельєф поверхні, обмежений вимогами гігієни.

Каміни.

Камін - елемент архітектурного дизайну, призначений для обігрівання приміщення або нагрівання їжі безпосередньо полум'ям палаючого в ньому палива, або є елементом інтер'єру. Конструкція стандартного каміна включає в себе 4 основні елементи: портал - фасад, оздоблений декором, найчастіше п-подібної форми; топка - камера для спалювання дров; димозбірник - спеціальна камера, розташована над топкою, служить для плавного переходу диму в трубу. Димар - труба, що забезпечує тягу і відведення диму. Різні види камінів використовуються для опалення, освітлення, приготування їжі, інші ж є оригінальною прикрасою інтер'єру. Матеріалами для обробки камінів є граніт, мармур и керамічна плитка.

Існує три типи камінів: острівні, вбудовані і пристінні. Кожен з цих типів має особливе розташування і пристрій топки. Але існують певні різновиди вогнищ, які підходять для декількох типів камінів.

Фронтальні топки. Самі універсальні. Вони можуть стати частиною будь-якого каміна: вбудованого, пристінного або острівного. мають прямокутну форму і широку фасадну частину.

Вони мають єдину підставу, три стінки. Димозбірник вбудовуються всередину каміна. Топка поглиблена в стіну настільки, щоб її фасад знаходився врівень з порталом або трохи втоплений в нього. Якщо фасадна частина забезпечується дверцятами, то вона плоска. У острівних і пристінних камінів можна використовувати панорамні дверцята, які можуть мати призматичну, опуклу або напівкруглу форму, яка дозволяє збільшити кут огляду вогню. Ці моделі топок називаються - фронтальні панорамні.

Кутові топки. Як фронтальні, можуть бути вбудованими та цільними. Димар у кутових топках обов'язково підключається до топкової камери. Фасад збудований далі, тому кутові топки для камінів більш глибокі, і чим вони глибше, тим менше тепла надходить з них. Бічні стінки конструкції сильно розходяться у напрямку до порталу і звужуються до димозбірника. Тобто і в горизонтальному, і у вертикальному розрізі кутова топка має трапецієподібну форму. В горизонтальному і поперечному розрізі мають форму трапеції.

Двосторонні топки. Конструкція таких топок знаходиться всередині стіни, а в кімнату виступає тільки портал. Двосторонні топки застосовуються в камінах, вбудованих в стіну. Вони мають два топкових вікна, що виходять в різні приміщення або зони інтер'єру.

Класифікація камінів за місцем розташування: Пристінний камін - камін, який розташовується біля стіни часто служить в якості своєрідної перегородки, що розділяє кімнату на окремі зони.

Нерідко в таких камінах встановлюються навіть не дво-, а тристоронні топки. Подібні конструкції дозволяють милуватися вогнем з різних зон одного приміщення. Декорується плиткою, цеглою, штучним або натуральним комнем. Розташування каміну в кутку кімнати вважається самим традиційним. Кутовий камін можна встановити в маленькому приміщенні, де не поміститься повноцінний класичний камін. Відмінність кутового каміна від пристінного в кладці димозбірника. Димову камеру виконують з металу, бетону, легких блоків, обробляють штукатуркою, цеглою або природним каменем. Вбудований камін - цей вид вогнища найкомпактніший, адже його закладають в кладку самої стіни, тому частина топки і димар знаходяться всередині. Острівний камін можна розташувати в будь-якій частині приміщення. Він відкритий з усіх боків і займає багато місця, часто служать в якості своєрідної перегородки, що розділяє кімнату на окремі зони.

Різновиди вогнищ за способом випромінювання тепла: вогнища з одностороннім випромінюванням найбільш популярні, прості у виробництві та використанні, володіють максимально можливою тепловіддачею, яка досягається за рахунок відображення тепла від стінок топки. Конструкції з двостороннім випромінюванням потрібен великий об'єм повітря, у зв'язку з більшою площею відображення. Менш ефективні в обігріві, створюють незручності, тому що доводиться подбати про захист простору перед ними. Вогнища з тристороннім випромінюванням мають ті ж недоліки і переваги що і двосторонні.

Різновиди топлива для каміну. Дров'яний камін - живе полум'я в каміні завжди виглядає оригінально. У конструкцію такого вогнища входять топка, димар і портал. Установка дров'яного каміна має ряд складнощів. конструкції димаря створює незручності з розташуванням каміна в приміщенні. Пристрій димоходу повинно бути прораховано до дрібниць, інакше камін буде диміти всередину кімнати. Доведеться подбати про заготівлю і місце зберіганні дров. У дров'яних камінів порівняно невелика тепловіддача.

Газовий камін - простий в установці і використанні. Відрізняється меншою вартістю палива (у порівнянні з дров'яним каміном), більш ефективної тепловіддачею. Зручний, швидкий в розпалюванні вогню. Є аксесуари, імітують дрова, з їх допомогою досягається ефект живого вогню. Важливим моментом газового каміна є відсутність димоходу, досить вивести трубу в газохід або просто на вулицю.

Електронний камін - не вимагає специфічного палива, працює на електроенергії від мережі, безпечний у використанні. Такий вид каміна добре доповнить будь-який інтер'єр, широкий вибір моделей дозволить реалізувати будь-яку дизайнерську ідею. Відсутність димоходу і складних конструкцій робить установку надзвичайно простий. Електронний камін не потрібно чистити, при цьому вогонь у вогнищі виглядає цілком натуральним. Багато моделей "розтоплюються" пультом дистанційного керування.

Біокамін - інновація в сфері екологічних опалювальних систем. Паливом біокаміна служить етиловий спирт або ж екологічно чисте паливо, завдяки чому такі каміни повністю безпечні для людей. Паливо наливають у металеві пальники, які розташовуються на дні корпусу, підпалюється паливо за допомогою довгої сірники або запальнички. Еко - каміни виділяють велику кількість тепла, достатнього для обігріву приміщень площею понад 60 метрів. Однак основна їх функція - декоративна. Біокаміни відмінно підкреслять і урізноманітнюють стиль самого вишуканого інтер'єру.

Завдяки паливу з'явилося кілька нестандартних за місцем розташування камінів. Особливі брикети або "поліна", спресовані з якоїсь маси рослинного походження і іменовані біо-паливом, дозволили створити нові різновиди камінів, а саме, настінні і настільні. Топки з таким паливом не вимагають димоходу і справді, можуть бути розміщені прямо на столі. Біо-паливо не дає диму і кіптяви, похідні горіння - водень і діоксид вуглецю, екологія не порушується, загроз для здоров'я немає, правда. Настільні каміни дають трохи тепла, як від десятка свічок. Настінні каміни нерідко оформляються під картини або у вигляді полиць, бра, акваріумів, іноді цілком здатні обігріти невелике приміщення.

Тканини та аксесуари.

Тканина додає будинку характер, створює настрій. Атлас, мереживо і батист роблять будинок сентиментальним і чутливим. Вельвет і оксамит - теплим і затишним. Парча, дамаст і муар - блискучим і гордим. Твід, гобелен і тонка шерсть - вишуканим і строгим. Вуаль, бродер, тюль і муслін - веселим і трохи легковажним.

Тканини використовують для оббивки м'яких меблів та штор, стін тощо. Використання тканини для декорування стін і навіть стель давно увійшло в практику багатьох країн і культур. Крім того, це вельми цікавий відхід від традиційних шпалер і фарби. Тканину також використовують для покривал, чохлів, серветків, як декоративний латочок, панно, картини, драпірування, виконані в техніці батик. Умілим підбором і поєднанням кольору тканини, килима, панно, можна оптично видозмінити пропорції і розміри приміщення: умовно збільшити або зменшити його, створити відчуття тісного і низького приміщення або, навпаки, більш просторого і високого. Таким чином, художній текстиль грає важливу роль в сучасному інтер'єрі житлових будівель.

Малюнок и колір тканини також важливий для оформлення інтер'єру. Найбільш ефектно виглядає матерія з широкою, узорною облямівкою, забарвлення і лінії якої вторять контуру меблів та аксесуарів. Витонченого ефекту можна домогтись, сполучаючи тканини різних відтінків одного кольору або різної текстури.

Для оббивної тканини, краще розглянути міцний і зносостійкий матеріал, який не схильний до вицвітання і легко чиститься. До них відносяться: акрил - синтетичне волокно, відоме своєю м'якість і ворсистою структурою, вона стійка до сонячного світла, не дає усадки і зберігає колір, що робить її ідеальним вибором для прикраси будинку; синельна тканина - це звичайна акрилова тканина, яка використовується для оббивки меблів, для виготовлення тентів, чохлів та декоративних подушок; палестр - зручний і практичний текстиль; мікрофібра - це ідеальний приклад поліефірної тканини, вона легка, зручна і є міцним матеріалом, який майже не мнеться і добре чиститься; нейлон - еластичний матеріал, який має шовковисту текстуру, стійкий до забруднень і не вицвітає; шовк - натуральна тканина, що надає кімнаті розкіш і елегантність, використовується для штор, оббивки; льон - натуральна тканина може бути використана в якості оббивного матеріалу, а також для штор, подушок і постільної білизни; бавовняна тканина є популярною, цей комфортний, дихаючий матеріал різноманітний і може варіюватися від тонкого ситцю, до щільної саржі.

Меблева тканина - матеріал досить специфічний, адже саме від нього не тільки залежить наступне колірне оздоблення вашого інтер'єру, але і тривалість експлуатації всього меблевого гарнітура в цілому. На сьогоднішній день є величезна кількість різноманітністю меблевих тканин: жаккард, неткані (клейові)матеріали, флок, шиніл, велюр мікрофібра (ледо), гобелен, замша, штучна замша. Тканини для подушок слід застосовуваті такі, як в інтер'єрі.

Аксесуари. Аксесуарами обігрують простір, створюють ними композиційну схему, в якій кожен окремий елемент виглядає частиною єдиного цілого. Саме художньо-пластична єдність предметно-просторового середовища і створює загальне враження про смакові уподобання господарів. Групувати предмети можна за тематичними характеристиками, за кольором, за призначенням, за формою тощо. Предметами колекціонування можуть виступати пам'ятки, як матеріальної, так і духовної культури (поштові марки, картини, декоративні подушки, годинники, ляльки тощо). Останнім часом стають популярними інсталяційні колекції.

Аксесуари в інтер'єрі можна класифікувати: за тематичними ознаками (бокали з зображенням певних міст, ляльок, статуетки певних тварин); за гендерними та віковими ознаками; за стильовим фактором у залежності від стилю інтер'єру (збирання антикварних речей, ними можуть бути ювелірні прикраси, книги, твори мистецтва тощо); за кольором (наприклад, речі тільки рожевого кольору); за матеріалом (вироби з кераміки, дерева, бронзи тощо); за місцем знаходження: для кухні, спальні, ванної кімнати, вітальні тощо. Мистецтво прикрашання житла є давньою світовою традицією. Ще здавна люди створювали посуд для зберігання продуктів, і вже тоді намагалися декорувати його орнаментом і ліпниною.

У сучасному інтер'єрі найчастіше застосовують декоративні подушки. Найбільш використовують диванні подушки, вони бувають різних форм: звичні квадратні подушки - думки, валики, круглі подушки і навіть подушки у вигляді тварин. Трохи рідше використовується підлогові подушки, зазвичай їх можна зустріти в дитячій кімнаті або у вітальні. Зазвичай подушки в інтер'єрі грають роль акцентів. При виборі кольору декоративних подушок є дуже важливим щоб цей колір був присутній в інтер'єрі, наприклад, в орнаменті на шпалерах, шторах, скатертині на столі ін. Що стосується підлогових подушок, то вони найчастіше виконують функцію не аксесуарів, а повноцінних предметів меблів, стаючи альтернативою пуфам, крісел і диванів. Декоративні подушки будуть доречні у будь - якому стилі інтер'єру, головне правильно їх підібрати.

До текстильних аксесуарів відносять штори, серветки, скатертини, які допомагають створити "домашню" атмосферу тепла та затишку. Такі речі повинні гармоніювати між собою - за формою, фактурою та кольором. Більш давнім атрибутом інтер'єру був килим, що є оздоблювальним елементом інтер'єру.

Газета, як аксесуар в будинку. Якщо раніше часто з допомогою газет приховували дефекти поверхонь стін, то тепер газети інтер'єрі виконує декоративну роль. Газети або їх імітація використовуються для обклеювання окремих стін і прикраси меблів і аксесуарів. Прикрашати газетами краще окремий куточок, стіну або навіть частину стіни, інакше потрібного ефекту при створенні інтер'єру домогтися буде складно. За допомогою різних технік, наприклад, декупажу, можна самостійно оформити журнальний або консольний столик з допомогою газет. В окремих інтер'єрах доречно використовувати стопку газет, як тумби біля ліжка, куди ставлять світильник і будильник. Газетами також можна оформити абажур світильника або інші дрібні деталі, наприклад, ручки дверей або світильники. За допомогою газет можна виконати паперові прикраси для дому в техніці орігамі. Зараз на старих пожовклих газетних сторінках створюють чорно-білі картини або зображення, які також впишуться в будь-який інтер'єр від мінімалізму до класицизму, варто тільки поміняти їх обрамлення.

Вибір аксесуарів для дизайну інтер'єру кімнат: Аксесуари для спальні - це і статуетки, декоративні килимки, нічники, ті ж декоративні подушки на ліжку і стильні годинники настінні або будильник. Крім того, в спальні можна розставити аромалампи або повісити вишукану ширму.

Для кухні краще використовувати аксесуари, які і красиві, і одночасно функціональні, оскільки на кухні важко працювати, якщо там присутні нефункціональні (нехай навіть і дуже естетичні) предмети. Доречні будуть цікаві солянки, хлібник, дизайнерські кухонні набори, прозорі баночки для спецій, в яких вміст буде грати роль кухонного аксесуара.

Головна кімната в будинку - вітальня. Тому підбору аксесуарів для вітальні треба приділити особливу увагу. Інтер'єр прикрасять декоративні статуетки, диванні подушки, незвичайні вази і лампи, картини, панно або модні сьогодні вінілові наклейки з різноманітними принтами - барвистими, яскравими або навпаки - виконаними в спокійних, ніжних тонах. Можна використовувати і абсолютно нестандартні дизайнерські розробки, які замовляються і виготовляються дизайнером індивідуально.

На терасі будуть доречні цікаві горщики для квітів, а також функціональні і стилізовані підставки для цих же горщиків. Крісло або пуф цікавої форми може стати родзинкою тераси і одночасно самим зручним місцем для відпочинку.

Похожие статьи




Сучасні тенденції та особливості проектування дизайну інтер'єрів житлових будинків - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Предыдущая | Следующая