Висновки - Антикризове управління підприємством

На основі проведеного нами теоретичного та практичного дослідження методики проведення фінансового аналізу на підприємстві в умовах антикризового управління на прикладі ТОВ ВКФ "Віта-Авто" можна зробити наступні висновки:

    1. На сьогоднішній день в науковій літературі, присвяченій проблемам типізації криз, антикризового управління, фінасносовому аналізу, санації зустрічається багато різноманітних класифікацій, які сформовані на основі широкого кола критеріїв, до яких належать: масштабність, сфера виникнення; причини виникнення, характер протікання, характер прояву, тривалість, наслідки, ступінь прогнозованості, рівень системності, адекватність тощо. 2. Існують різні підходи вітчизняних і зарубіжних авторів до визначення категорії: "криза", "антикризове управління", "фінансовий стан підприємства", "санація", "стратегія санації". 3. На основі досліджень ми сформували сласне тлумачення термінів "антикризове управління", "фінансовий стан". 4. При аналізі фінансового стану організації необхідно прагнути до комплексного використання декількох методик для отримання більш достовірних результатів. 5. Аналіз фінансового діяльності підприємства не вичерпується лише встановленням неплатоспроможності підприємства, як це розраховувалось раніше, за методикою аналізу фінансової структури балансу підприємства. 6. Для того, щоб виробити правильні рішення щодо виходу підприємства з кризового стану, необхідне проведення поглибленої фінансової діагностики. При цьому повинні враховуватися галузеві і регіональні особливості. 7. В міжнародній практиці для оцінки фінансового стану підприємств широко використовують математичні моделі, за допомогою яких формують узагальнений показник фінансового стану підприємства -- його інтегральну оцінку і проводиться аналіз загрози банкрутства підприємства, серед яких заслуговують на увагу моделі В. Бівера, Вайбеля, Альтмана. 8. Широке застосування даних моделей у закордонній практиці обумовлено наступними перевагами: вони мають невелику кількість показників; моделі дають можливість поєднувати різноманітні об'єкти; інформація для розрахунку усіх показників є доступною. 9. Вітчизняним науковцям необхідно розробити такий методичний підхід, за якого оцінка фінансового стану українських підприємств базувалася б на: вітчизняних стандартах обліку і звітності, на поєднанні різноманітних методів; використовувала б інформаційну базу вітчизняних підприємств з урахуванням їхньої галузевої специфіки, що дало б змогу враховувати особливості їх діяльності. 10. Провівши грунтовний аналіз фінансових показників ТОВ ВКФ "Віта-Авто" можна зробити наступні висновки:
      - підприємство достатньо забезпечене основними засобами, що дозволяє йому вільно проводити свою діяльність і не залежити від орендодавців; - низька зношеність обладнання дозволяє йому в повній мірі використовувати свої виробничі потужності; - провівши загальний аналіз ліквідності активів ТОВ ВКФ "Віта-Авто" виявлено їх незадовільний стан у 200 та 2010рр, що вказує на неспроможність підприємства власними коштами погасити свої зобов'язання; - підвищення частки дебіторської заборгованості в активах підприємства і великий термін погашення даної заборгованості вказує на те, що ТОВ ВКФ "Віта-Авто" проводить незрозумілу політику товарного кредитування відносно своїх клієнтів або йде на все більші уступки своїм споживачам з метою підтримання масштабів виробництва; - негативним на підприємстві ТОВ ВКФ "Віта-Авто" являється отримання збитків та наявність неповернених у встановлений термін кредитів і позик, простроченої кредиторської та дебіторської заборгованості. Наявність таких видів збитків на ТОВ ВКФ "Віта-Авто" вказує на неефективний менеджмент, що зумовлює низьку якість та високу собівартість продукції. - використовуючи модель Альтмана, Тоффлера, Спрінгейта, модель Бівера та затверджені наказом Міністерства фінансів України методичні рекомендації, щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведенння до банкрутства ми визначили, що дане підприємство знаходиться у критичному стані і загроза банкрутства є досить високою. - з метою розробки виведення підприємства з кризового становища був проведений SWOT - аналіз ТОВ ВКФ "Віта-Авто. Була здійснена чітка систематизація параметрів в матриці та поданий їх опис, що дало можливість на етапах вибору і реалізації стратегії вносити необхідні коригування в оцінку параметрів і в стратегію. - найбільш суттєвими слід визначити такі ризики: зростання цін на паливо мастильні матеріали та допуск іноземних перевізників на національні ринки транспортних послуг.
    11. Ми рекомендуємо придбати ТОВ ВКФ "Віта - Авто" розробку НЕЦ "Інфосервіс" (м. Київ) -- "Антикризовий пакет" для "1С: Бухгалтерія для України 7.7, який дозволить повністю автоматизувати процес проведення вказаного аналізу. 13. Найпоширенішими та найактуальнішими для підприємства являються наступні антикризові заходи: скорочення витрат; горизонтальна й вертикальна інтеграція; жорсткість контролю всіх видів альтернативних витрат; перегляд організаційної структури на предмет виключення зайвих рівнів управління; оптимізація технологічних процесів оптимізація оподаткування; жорсткість кадрової політики. 14. Провівши детальний аналіз діяльності підприємства за період 2008-2010рр ми запропонували низку конкретних дій, щодо виведення ТОВ ВКФ "Віта-Авто" з кризового становища.

Похожие статьи




Висновки - Антикризове управління підприємством

Предыдущая | Следующая