Особливості аналізу діяльності підприємств на підставі бізнес-плану, Бізнес-план як інструмент контролю за доходами та витратами - Стратегія розвитку підприємства та бізнес-планування

Бізнес-план як інструмент контролю за доходами та витратами

У господарській діяльності будь-якого функціонуючого в умовах ринку суб'єкта бізнес-план відіграє значну і багатофункціональну роль. Бізнес-план підприємства можна розглядати з декількох позицій:

    - з одного боку, бізнес-план являє собою інструмент стратегічного і тактичного планування, у якому комплексно відбиті довгострокові цілі підприємства, планові показники, до яких воно прагне, а також представлені заходи, що воно планує реалізувати для досягнення поставлених цілей. - з іншого боку, бізнес-план може розглядатися як інструмент контролю. Використання бізнес-плану дозволяє підприємству робити оцінку виконання намічених програм, цілей; бізнес-план дає можливість оцінити фактичні відхилення від цільових показників і виявити причини даних відхилень.

Діловий план містить припущення про майбутні події (досягненнях) і про розвиток підприємства. Для молодих підприємств, що часто мають у своєму розпорядженні лише бідні капіталовкладення, фінансова частина бізнес-плану має підвищену важливість, тому що ліквідність - є основа основ підприємства і якщо один раз минув термін платежу, а грошей у касі нема, тоді це може з'явиться підставою для провалу підприємства (неліквідність/неплатоспроможність = підстава для банкрутства). Детальне планування повинне допомогти уникнути "вузьких місць". Цільовий напрямок вирішення бізнес-плану як внутрішнє так і зовнішнє. 1. Бізнес-план робить демонстративними підприємницькі шанси для Exsterne, що має особливо велике значення для залучення капіталу: для чи інвесторів банків бізнес-план служить для оцінки потенційного прибутку і відповідно ризику втрати, і описує можливість інформувати себе про те, чи має у своєму розпорядженні підприємець необхідне ноу-хау, що приведе підприємство до успіху.2. Бізнес-план служить підприємцю для того, щоб виявити для себе всі потенційні шанси і ризики, спроектувати стратегію торгівлі і піддати себе регулярному контролю успіху свого плану. Планування збуту - основа планування фінансів і воно описує, коли і скільки повинно бути продане (реалізовано). Точне планування збуту важливо, тому що на ньому потім грунтується все планування, що стосується ліквідності. На продукті і галузі можна засновувати планування збуту для першого року існування підприємства по щоденному, щотижневому і щомісячному балансі. Для другий і третій роки найчастіше вистачає квартальних даних (звітів). Дані по збуту дозволяють знайти обіг (кількість екземплярів продукції Х ціна). Спочатку виходять з того, що витрати дуже малі. Вистачає простих офісів і автомобілів для необхідних роз'їздів. Усі гроші потрібно інвестувати в якість продукту.

Похожие статьи




Особливості аналізу діяльності підприємств на підставі бізнес-плану, Бізнес-план як інструмент контролю за доходами та витратами - Стратегія розвитку підприємства та бізнес-планування

Предыдущая | Следующая