Функції і завдання бізнес-плану - Стратегія розвитку підприємства та бізнес-планування

У ринкових умовах господарювання бізнес план використовується в різних сферах і формах підприємництва і допомагає окреслити те коло проблем, з якими зіштовхується підприємство або підприємець в умовах мінливості, нестабільності і часом непередбачуваності найрізноманітніших ринкових ситуацій.

Бізнес план короткий, точний, доступний і зрозумілий опис пропонованого бізнесу, найважливіший інструмент при розгляді великої кількості різних ситуацій, що дозволяє вибрати найбільш перспективне рішення і визначити засоби для його досягнення.

Основні цілі і задачі бізнес-плану [25, c.132]:

    1. Бізнес план служить для обгрунтування передбачуваного бізнесу й оцінки результатів за визначений період часу. У цьому зв'язку він може розглядатися як мірило досягнення успіху. 2. Бізнес план є документом, що дозволяє висвітити курс дій і керувати бізнесом. Тому бізнес план можна представити як невід'ємний елемент стратегічного планування і як керівництво для виконання і контролю. 3. Бізнес план у більшості випадків використовується як засіб одержання необхідних інвестицій. У цьому аспекті він служить наживкою для інвесторів і могутнім інструментом фінансування бізнесу. 4. Важливо розглядати бізнес-план як сам процес планування і внутріфірмового управління. У цьому плані він представляється як постійно обновлюваний документ, що робить організацію сприйнятливою до різного роду нововведень технічних, технологічних, організаційних, економічних і ін. 5. Бізнес план може бути гарною рекламою для пропонованого бізнесу, створюючи ділову репутацію і будучи своєрідною візитною карткою організації, тому він повинний бути компактним, красиво і кваліфіковано оформленим, інформаційно спрямованим. 6. Бізнес план є свого роду документом, що страхує успіх пропонованого бізнесу. Він демонструє готовність підприємства йти на ризик і отримувати прибутки. 7. Бізнес план інструмент самонавчання. У цьому аспекті його розробка це процес пізнання і самопізнання. Для практичної реалізації бізнес планування як процесу представляється важливим дотримання основних принципів:
      - гнучкості, що передбачає постійну адаптацію до змін середовища, у якій функціонує дана організація; - безперервності, що припускає мінливий характер планування; - комунікативності, під якою розуміється координація й інтеграція зусиль (усе повинне бути взаємопов'язане і взаємозалежне); - ітеративності, що передбачає творчий характер планування і неодноразовість пророблення вже складених розділів плану; - багатоваріантності, що дозволяє вибрати найкращу з альтернативних можливостей досягнення поставленої мети; - участі, що припускає важливість самого процесу планування з погляду залучення в нього всіх можливих учасників майбутньої організації; - адекватності відображення реальних проблем і самооцінки в процесі планування.

Похожие статьи




Функції і завдання бізнес-плану - Стратегія розвитку підприємства та бізнес-планування

Предыдущая | Следующая