ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН - Бізнес-план по виробництву твердого сиру

Не останній вплив на приготування вихідного продукту надають люди, тобто так званий персонал. Співробітники для малого підприємства подібної спрямованості підбираються з різних сфер діяльності: це і наладчики устаткування, і колишні кухаря, і хіміки-технологи, і фахівці з реклами і збуту, і співробітники відділу матеріально-технічного забезпечення, і менеджери.

Для старту малого бізнесу рекомендується підбирати персонал належної кваліфікації з досвідом роботи у сфері виробництва та реалізації продуктів харчування не менше 3-4 років, так як придбання навичок роботи співробітниками може створити занадто великі економічні ризики для діяльності, навіть за умови грамотної організації бізнесу в цілому. При прийомі на роботу, важливо не просто вивчити дипломи, запис у трудовій книжці і рекомендації, але і особисто поговорити з людиною, запропонувавши йому вирішити кілька нестандартних ситуаційних завдань.

Найчастіше на підприємствах з виробництва харчових продуктів за виробничою лінією стежать жінки у віці від 26 до 55 років. Роботу, пов'язану з доведенням сировини до обладнання та його завантаження, займаються чоловіки у віці від 27 до 60 років. Для роботи із зовнішнім середовищем фірми в особі клієнтів, посередників і постачальників краще всього підійдуть молоді люди до 33 років, так як, за статистичними даними, вони більш відкриті нововведень і тенденціям на ринку, більш комунікабельні і нестандартні у прийнятті управлінських і маркетингових рішень [12].

Будь-яке мале підприємство має функціональну організаційну структуру, в якій всі управлінські, розпорядчі і контрольні повноваження зосереджені в руках керівника. В статуті та внутрішніх документах фірми потрібно детально і однозначно охарактеризувати напрями роботи кожного співробітника, що займає те або інше робоче місце, штатний розклад і характер взаємовідносин між співробітниками. Необхідно підтримувати корпоративну культуру і приємну робочу атмосферу навіть у найменшому колективі.

Для обслуговування цеху необхідно 19 робітників:

Таблиця 6.1. Розрахунок фонду оплати праці.

Посада

Кількість осіб

Заробітна плата, грн.

Фонд оплати праці, грн.

ЄВСС, 37%

Директор

1

3000

3000

1110

Технолог-сировар

1

2000

2000

740

Технолог

2

1700

2400

888

Комірник

2

1600

3200

1184

Робітники

6

1500

9000

3330

Водії

1

1500

1500

555

Усього

13

21100

7807

Лінія з 6 години ранку і до 22 години вечора у дві зміни ( зміна триває 8 годин).

У зміні працює 1 технолог, 1 комірник і 3 робітників. Технолог - сировар працює в одну зміну.

Питаннями закупки сировини, реалізації готової продукції займається директор він же за сумісництвом і бухгалтер.

Технолог - сировар знає всі тонкощі виготовлення продукту і може розробити власні сорти сиру.

Технолог слідкує за правильністю роботи устаткування і дотримання процесу.

Комірник слідкує за пакуванням та дотриманням належних умов у складі для дозрівання сиру.

Водій займається доставкою сировини на підприємство.

Організаційна схема підприємства матиме такий вигляд:

Рисунок 6.2 - Організаційна схема підприємства.

Похожие статьи




ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН - Бізнес-план по виробництву твердого сиру

Предыдущая | Следующая