ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА, Характеристика існуючої системи управління обіговими коштами - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Характеристика існуючої системи управління обіговими коштами

Системи управління обіговими коштами базується на системі обліку, яка є джерелом інформації. Стисла характеристика системи складається зі звітів про закупівлі товарів і послуг у розрізі номенклатури, постачальників, груп, партій, призначена для реєстрації господарських операцій, пов'язаних з обліком матеріальних цінностей з метою формування звітів про закупівлі товарів і послуг у розрізі номенклатури, постачальників, груп, партій. Отримані результати виводяться на екран користувача або роздруковуються.

Перерахування об'єктів при керуванні якими вирішується питання управління та інформаційного забезпечення:

Система має умовний код "Адміністратор" і вирішується у два етапи:

На АРМ оператора на складі;

На АРМ відділу обробки інформації

Періодичність, тривалість рішення завдання й строк видачі вихідної інформації

Система "Адміністратор" вирішує питання з метою керування економічною діяльністю підприємства, а також надання інформації про товаропотоках користувачам.

Система "Адміністратор" виконується безупинно під час ведення господарської діяльності підприємства. Час виконання самої тривалої операції по формуванню необхідної номенклатурної глибини залежить від потужності встаткування й за умови введення необхідної інформації зі складу й від постачальника 0,1-1с. Тривалість обміну між територіально різними підрозділами підприємства становить від 1 до 25 хв. Вихідна інформація готова до використання в міру реєстрації операторами господарських операцій.

Вимоги до організації збору й передачі в обробку вхідної інформації, до порядку контролю й коригування

Вхідна інформація вноситься оператором на складі під час здійснення або відразу по завершенні господарської операції. Після внесення необхідних даних про господарську операцію, роздруковується відповідна форма документа, що підписується відповідальним виконавцем, що відпускає товар й особою, що приймає цей товар. Підпис особи яка відпускає товар скріплюється печаткою підприємства. Особа, що приймає товар зобов'язаний надати доручення на одержання даної партії товару. Дані про отримане доручення вносяться у відповідну графу, при уведенні інформації. Наприкінці робочого дня, або при необхідності раніше, роздруковується реєстр документів (вихідних форм, які роздруковуються в трьох екземплярах), до якого додаються по одному екземплярі форм і передаються в бухгалтерію підприємства. Другий екземпляр видається особі, що одержала товар. Третій екземпляр залишається на складі. До реєстру вихідні форми заносяться автоматично. Відповідальна особа даного складу відповідає за наявність документів внесених інформаційною системою до реєстру. Порція інформації, складова вихідну форму (документ) після занесення до реєстру коректуванню не доступне. Виправлення помилок здійснюється за допомогою введення коригувальної інформації. Всі дії авторизуються за допомогою сформованого для кожного працівника інтерфейсу. Вхід у систему під певним інтерфейсом обмежується паролем. При прибуткуванні товару від постачальника на складі вводиться інформація про номенклатуру із заданою глибиною деталізації й кількості по факті. Дані про сортність, ціну й постачальника вносяться оператором в основному модулі інформаційної системи. Загальні дані про рух товару по всіх складах можна одержати, використовуючи тільки основний інформаційний модуль.

Умови, при яких припиняється рішення завдання автоматично

Рішення завдання припиняється автоматично якщо:

    - відсутня необхідна інформація; - виявлена недостовірна інформація; - виявлені порушення структури бази даних; - при виході з ладу встаткування.

Зв'язку даного завдання з іншими завданнями або інформаційними системами

Система "Адміністратор" інформаційно пов'язана із завданнями призначеними:

Для обліку товарно-матеріальних цінностей у податковому обліку;

Аналізу економічної ефективності роботи підрозділів;

Формування маркетингових рішень, реклами, оформлення прайс-листа;

Крім того, рішення завдання пов'язане з передачею інформаційних масивів між територіально відособленими об'єктами підприємства. Для цього використається засобу комунікації й мережний ресурс.

Система "Адміністратор" вирішується:

    - на складі в режимі діалогу "ПЕОМ - оператор складської інформаційної системи"; - у головному офісі в режимі діалогу "ПЕОМ - оператор основної інформаційної системи"; - дії операторів визначені інструкцією й меню, що висвітлюються на екрані дисплея й підказує послідовність дій;

Посади осіб і назви підрозділів, які визначають умови й тимчасові характеристики рішення завдання (рис.2.1).

Умови й тимчасові характеристики рішення завдання визначає керівник підприємства.

Похожие статьи




ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА, Характеристика існуючої системи управління обіговими коштами - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Предыдущая | Следующая