Види складських приміщень і їхнє планування - Вдосконалення складського господарства для підприємства

Всі приміщення на загально-товарних складах ділять на наступні групи: основного виробничого призначення, допоміжні, підсобно-технічні й адміністративно-побутові.

До приміщень основного виробничого призначення ставляться приміщення для зберігання товарів, експедиції по прийому й відпуску товарів, прийоморозпакувальні, пакувальні й приміщення для фасовки товарів.

Допоміжні приміщення призначені для зберігання тари, багаообертальних контейнерів і піддонів. Сюди ж ставляться тароремонтні майстерні.

Підсобно-технічні приміщення - це приміщення машинних відділень, вентиляційні камери, котельні, комори господарських матеріалів і інвентарю, ремонтні майстерні, подзарядочные акумуляторні станції й т. д..

Адміністративно-побутові приміщення призначені для розміщення адміністративно-конторських служб, місць відпочинку й прийому їжі, червоних куточків, гардеробних, залу товарних зразків, душових, санітарних вузлів і ін.

Зал товарних зразків повинен бути безпосередньо пов'язаний із приміщеннями обчислювального центра або бюро по механізованій обробці інформації.

Для виконання технологічних операцій по прийманню, зберіганню й відправленню товарів покупцям на складах виділяються відповідні зони.

На загально-товарних складах виділяються наступні основні зони: розвантаження транспортних засобів; приймання товарів по кількості і якості; зберігання; фасовки товарів; отборки й комплектування замовлень покупців; навантаження автомобільного транспорту.

Перераховані операційні зони складу повинні бути зв'язані між собою необхідними проходами й проїздами.

Зона розвантаження транспортних засобів повинна примикати до зони приймання товарів по кількості і якості, де розміщаються робочі місця товарознавців-бракерів.

Під зону зберігання товарів приділяється основна частина площі складу. Вона складається із площі, зайнятий товарами, і площі проходів. До зони зберігання повинні примикати зони фасовки й упакування товарів, комплектування замовлень оптових покупців. У свою чергу, зона комплектування замовлень повинна перебувати поруч із експедицією по відправленню товарів.

Такий принцип внутрішнього планування приміщень (зон) складів дозволяє забезпечити потоковість і безперервність складського технологічного процесу.

Спеціальні вимоги пред'являються до планування залу товарних зразків. Для основних виробничих процесів тут повинні бути виділені функціональні зони, що забезпечують, насамперед, можливість розміщення необхідного набора встаткування й меблів, а також зручність дій товарознавців-комерсантів під час обслуговування оптових покупців. Крім того, повинен бути забезпечений вільний підхід до всіх зразків товарів. Кількість таких зон і їхнє розташування визначаються структурою представлених у залі товарних груп і чисельністю працівників.

Звичайно в залі товарних зразків виділяють робочі зони, зону експозицій, а також зони очікування й відпочинку, інформації й проходів.

Робочі зони служать для розміщення робочих місць товарознавців-комерсантів. Вони обладнаються конторськими столами й робочими кріслами, рахунковою технікою або персональним комп'ютером, пересувною картотекою, стільцями для покупців і меблями для зберігання документації. Число таких зон залежить, від кількості асортиментних груп товарів, що експонуються в залі товарних зразків.

Зона експозицій розділяється на окремі підзони, що оснащують пристінними й острівними гірками із пристосуваннями для показу товарів (полками, консолями, штангами й т. д. ). Підзони виділяються для експонування окремих асортиментних груп товарів. Тут, крім робочого викладення зразків товарів даної групи, передбачають і спеціальні виставки сезонних товарів і т. д..

Товарні зразки виставляються таким чином, щоб покупці могли вільно орієнтуватися в запропонованому їм асортиментах.

Зона очікування й відпочинку призначена для самостійної роботи покупців з альбомами, каталогами й списками товарів, а також для їхнього відпочинку після відбору товарів. Бажано, щоб ця зона була відділена від основної експозиції товарів і робочих місць товароведів-реалізаторов. Основне встаткування зони очікування й відпочинку - журнальні столи, крісла або банкетки, квіткарки. Тут же можуть бути зосереджені різні рекламні матеріали (листівки, проспекти, каталоги) і інша інформація про реалізовані товари, нормативно-технічна документація (стандарти й т. д. ). Таким чином, зона очікування й відпочинку може бути сполучена із зоною інформації.

Зона проходів служить для пересування в залі товарних зразків і для проходу в інші приміщення оптової бази. Основні проходи повинні мати ширину не менш 2 м, інші - не менш 1 м.

Організація функціональних зон у залі товарних зразків, їхня відособленість вирішуються за допомогою підбора й розміщення торговельного встаткування й меблів, розміщення яких повинне відповідати не тільки функціональної доцільності, але й сприятливому сприйняттю інтер'єра.

Похожие статьи




Види складських приміщень і їхнє планування - Вдосконалення складського господарства для підприємства

Предыдущая | Следующая