Основні види логістичної діяльності в межах ланцюга поставок - Основні види логістичної діяльності в межах ланцюга поставок

Логістика як основний інструмент управління відповідає за пересування і зберігання матеріальних потоків у процесі їх проходження в межах ланцюга поставок. А тому, якщо прослідкувати за пересуванням матеріального потоку, то в межах ланцюга поставок можна виокремити певний перелік видів логістичної діяльності. Логістична діяльність в це діяльність організації, що пов'язана з виконанням логістичних активностей, а саме з постачанням або закупівлею, транспортуванням, прийманням, складуванням матеріалів, що поступають від постачальника, контролем запасів, комплектацією замовлень, вантажопереробкою, упакуванням, розподілом готової продукції, переробкою, поверненням продукції, що була піддана рекламації.

Початком класичного ланцюга поставок є закупівля первинних матеріалів у постачальника, тобто отримання матеріального потоку з першоджерела. А тому першим видом діяльності в межах ЛП є постачання або закупівлі. В процесі такої діяльності проводиться пошук більш вигідного постачальника, узгоджується ціна на матеріали та умови поставок, організовується доставка на склади виробника. При цьому виконується також низка робіт, що є вкрай необхідними для забезпечення поставок вчасно та в необхідних обсягах тих матеріалів, сировини напівфабрикатів, що потрібні виробникові для виробництва продукту.

Діяльність, що пов'язана з транспортуванням матеріального потоку, є найбільш трудомісткою й відповідальною. Обгрунтовується це тим, що в межах логістичного ланцюга питома доля виконання операцій з транспортування сировини, матеріалів, готових виробів досить висока. Такі операції присутні при пересуванні матеріального потоку від первинного постачальника до посередника, від посередника до виробника, від виробника до споживача-посередника, від споживача-посередника до кінцевого споживача. Відповідальність такого виду діяльності відома - це забезпечення своєчасної доставки и збереження вантажу при його транспортуванні. Цей вид діяльності передбачає правильний вибір типу й виду транспортних засобів для переміщення матеріального потоку, організації процесу транспортування, проектування раціонального маршруту доставки вантажів клієнтам, вибору перевізника, контроль й експедирування вантажу, що транспортується й т. ін.

Приймання - цей вид діяльності передбачає:

    А) встановлення відповідності матеріального потоку, що поступає до споживання, замовленню; Б) відправлення підтвердження постачальнику про його отримання; В) розвантаження; Г) сортування перед направленням до зберігання на склад.

Складування: в ході цього виду діяльності матеріальний потік

Відправляється на зберігання в означені зони складу, розподіляється в межах складського простору, створюються необхідні для зберігання матеріального потоку умови.

Контроль запасів передбачає, насамперед:

    А) догляд за номенклатурою та характером запасів; Б) встановлення відповідності між обсягами замовлення та наявними запасами на складі; В) відслідковування часу виконання замовлень і відповідності його установленому договором.

Комплектація замовлень є одним із основних процесів складської переробки матеріального потоку в межах складського простору. Ця діяльність пов'язана з підготовкою виконання замовлення. Тобто матеріали чи готова продукція, що зберігається в межах складського простору, формується в визначений формат у кількісному й якісному видах для відправлення замовнику.

Такий вид діяльності, як вантажопереробка, пов'язаний з переміщенням матеріалів, сировини, напівфабрикатів, готової продукції й ін., що виконується на складі, у виробничій зоні, на оптових базах, у терміналах і т. д. Метою вантажопереробки є забезпечення ефективного пересування матеріального потоку завдяки застосуванню високопродуктивного устаткування та технологічного оснащення.

Упакування спрямоване на створення засобів захисту матеріального потоку в процесі його пересування та транспортування. Таким засобом захисту виступає різного роду упаковка, що виготовляється для конкретного продукту та умов транспортування й зберігання.

Діяльність з розподілу передбачає управління доставкою готової продукції від виробника безпосереднім споживачам.

Діяльність з переробки, повернення продукції, що була піддана рекламації, відноситься до області так називаної реверсивної логістики. При цьому основним завданням є організація зворотної доставки продукції чи то бракованої, чи то зіпсованої в процесі транспортування назад виробникові для її повторної переробки.

У залежності від типу й виду ланцюга поставок, його структури, від типу продукції та вимог споживачів, від ринкової кон'юнктури можуть виконуватися й інші види логістичної діяльності. Наприклад, логістичне прогнозування, диспетчеризація на виробництві, управління обслуговуванням споживачів, комунікації й т. ін.

Похожие статьи




Основні види логістичної діяльності в межах ланцюга поставок - Основні види логістичної діяльності в межах ланцюга поставок

Предыдущая | Следующая