Камерні ансамблі з участю віолончелі - Життєвий і творчий шлях Василя Барвінського

Тріо a-moll.

Першими камерними ансамблями В. Барвінського є два фортепіанні тріо №1 es-moll і №2 a-moll для скрипки віолончелі і фортепіано, написані у 1910-1911 роках в час навчання у Празі. Ці твори можна вважати першими професійними зразками камерно-інструментальної музики на Україні після Лисенка. В розділі проаналізовано обидва тріо; про перше - втрачене, зібрано весь доступний аналітичний матеріал, спогади сучасників, відгуки в мистецькій пресі з метою прослідкувати характер творчої еволюції стилю композитора у камерно-віолончельних жанрах.

Секстет для п'яти струнних і фортепіано c-moll. Твір, який замовило композитору Музичне Товариство ім. М. Лисенка у Львові для святкування утворення нового будинку Музичного Товариства і Музичного Інституту, що планувалось на 1914 рік. Секстет c-moll (Варіації на власну тему) є новим кроком композитора в засвоєнні камерних жанрів. Форма Секстету - це вільні романтичні варіації, зі значною індивідуалізацією образів, контрастними протиставленнями жанрів, відмінностями у принципах формотворення, масштабах, співвідношенням тональностей і фактурному викладі.

Квартет g-moll "Молодіжний". Його написання було викликане потребою формування національного педагогічного репертуару у зв'язку зі зростанням рівня професіоналізації інструментально-виконавської освіти серед музикантів-українців у 20-30-ті роки, необхідністю виховання фахових виконавських кадрів. Квартет нетрадиційний за характером тематичних зв'язків і за будовою циклу. Його складають чотири частини: 1ч. - тема з трьома варіаціями, 2ч. - скерцо, 3ч. - мініатюрне andante, 4ч. - народно-танцювальний фінал.

Квінтет g-moll для двох скрипок, альта, віолончелі і фортепіано. Цей твір, який дослідники творчості справедливо називають "лебединою піснею" композитора, є яскравим взірцем пізнього стилю автора. В даній роботі проаналізовано 2-і частини квінтету, які були опубліковані.

Похожие статьи




Камерні ансамблі з участю віолончелі - Життєвий і творчий шлях Василя Барвінського

Предыдущая | Следующая