Диригентські труднощі: тональність, метроритм, темп, штрихи, нюанси, теситура, фактура, гармонічна мова - Хоровий твір "Серебряный дождь". Музика Олега Хромушина. Слова Едуарда Межелайтеса

Основні диригентські та виконавські труднощі: вступи на різні долі такту, різноманітні ритмічні та динамічні фігурації, динамічна шкала виконання від р до f, витримані звуки - все це ускладнює виконання твору як для хористів, так і для диригента. Характер диригентського жесту в значній мірі залежить від характеру і темпу музики. У ньому повинні бути такі властивості, як сила, пластичність, розмах, темп.

Протягом всього твору використовується штрих legato. При його диригуванні повинна бути округла, "куполоподібна" кисть. Для передачі густого та насиченого legato, особливо у акордовій фактурі необхідно підключати передпліччя.

У даному творі рух руки має бути безперервним, але з ясним відчуттям "точки". В іншому випадку жест стає пасивним і аморфним.

Для передачі посилення звучності повинно відбуватися збільшення амплітуди руху і "ваги" руки, а при diminuendo - зменшення обсягу жесту.

Сильнішому звучанню відповідає більш активний, енергійний ауфтакт, слабкому звучанню - менш активний.

При диригуванні музичного розміру аlla breve використовується двохдольна сітка. Також диригент має змусити хор проживати твір, розуміти його сутність, зміни темпу, характеру, розуміти зміст слова, і найважче - виконати його душею та серцем.

Головною складністю також являється художнє виконання. Щоб включати цей твір в свій репертуар, диригент повинен добре володіти диригентською технікою, особливо дрібним кистьовим жестом, а також м'яким глибоким жестом в фрагментах які звучать на f.

Похожие статьи




Диригентські труднощі: тональність, метроритм, темп, штрихи, нюанси, теситура, фактура, гармонічна мова - Хоровий твір "Серебряный дождь". Музика Олега Хромушина. Слова Едуарда Межелайтеса

Предыдущая | Следующая