Риси стилістики та особливості музичної мови у віолончельних ансамблях В. Барвінського - Життєвий і творчий шлях Василя Барвінського

Барвінський віолончельний український ансамбль

На початку розділу зроблено загальний огляд творчості композитора з точки зору еволюції рис стилю. В творах раннього, празького періоду, помітні впливи німецького романтизму. В період зрілості В. Барвінський тяжіє до українського фольклорного неоромантизму та неофольклоризму. "Ідеал Барвінського - це творення українського музичного стилю, щоправда у змодернізованому виді, але все таки без зриву з традицією... Деякі твори мають ознаки постромантизму. Відчувається, що авторові близька й зрозуміла музична мова раннього Скрябіна, Метнера, Рахманінова, Равеля..." 2. Для фортепіанних творів композитора характерні риси імпресіонізму. Найяскравішим твором серед віолончельного репертуару, у якому виявилися імпресіоністичні риси є "Ноктюрн". Своєрідну стилістичну специфіку мають твори пізнього періоду творчості. Розглядаючи їх стилістику з позицій сучасного музикознавства, можемо зауважити цілий ряд ознак, що вказують на їх постмодерністичну орієнтацію.

В середній частині розділу охарактеризовано принципи формотворення, жанрові орієнтири, особливості музичної мови у віолончельних творах мистця (мелодика, гармонія, поліфонія). Окрема увага приділена рисам фольклорного мислення В. Барвінського на різних рівнях, а саме:

    - опора на фольклорні різновиди пісенних і танцювальних жанрів; - принципи формотворення; - тонально-гармонічне мислення; - принципи розвитку матеріалу; - наслідування прийомів народного інструментального виконавства, тощо.

Похожие статьи




Риси стилістики та особливості музичної мови у віолончельних ансамблях В. Барвінського - Життєвий і творчий шлях Василя Барвінського

Предыдущая | Следующая