Техніко - економічна характеристика підприємства - Капітал підприємства КП "Теплокомуненерго"

Комунальне підприємство Новоград - Волинськтеплокомуненерго міської ради "Новоград - Волинськтеплокомуненерго" - створене на базі цілісного майнового комплексу теплового господарства міста згідно рішення 17 сесії Новоград - Волинської міської ради 5 скликання від 19.06.2008 року №330 "Про створення комунального підприємства "Новоград - Волинськтеплокомуненерго" та реорганізацію ОПТМ "Новоград - Волинськтеплокомуненерго" шляхом приєднання КП "Новоград - Волинськтеплокомуненерго". Відносини між власником комунального майна та комунальним підприємством будуються на основі колективного договору.

Комунальне підприємство діє на підставі Статуту, затвердженого зборами колективу та зареєстрованого міськвиконкомом. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс. Діє на принципах повного госпрозрахунку, самофінансування, самоокупності та самоврядування трудового колективу.

Метою створення підприємства є:

Отримання прибутку;

Задоволення загальних потреб жителів територіальної громади міста у невідкладних послугах з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Основними напрямами діяльності підприємства є :

    - виробництво теплової енергії; - транспортування теплової енергії; - постачання теплової енергії та гарячої води всім категоріям споживачів; - будівництво і ремонт будівель і споруд; - надання послуг населенню та юридичним особам всіх форм власності; - комерційно-посередницька діяльність; - транспортні послуги;

З метою отримання додаткового джерела доходів підприємство надає послуги по ремонту та повірці лічильників тепла, автотранспортні послуги, виготовляє нестандартне устаткування, виконує ремонтно-будівельні роботи. Вищевказана діяльність передбачена Статутом підприємства.

КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" за погодженням з власником майна та інші ключові питання адміністративного і фінансового управління; складає річний бюджет, веде бухгалтерський облік, формує тарифи на послуги з опалення та гарячого водопостачання. Чинна організаційна структура розподіл функціональних обов'язків повною мірою відповідають цілям і характеру поточної роботи. Контроль за роботою персоналу з боку керівництва організовано на належному рівні.

Таблиця 1 - Узагальнена інформація по КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" за 2015 рік

Назва підприємства

Комунальне підприємство Новоград-Волинької міської ради "Новоград-Волинськтеплокомуненерго"

Адреса:

Житомирська область, м. Новоград-Волинський,

Вул І. Франка, 15А

Директор:

Тодорович Людмила Михайлівна

Заступник директора

Діхтієвський Віталій Григорович

Головний бухгалтер:

Міщук Наталія Герасимівна

Головний економіст:

Чечет Олена Володимирівна

Підзвітність:

Підприємство підпорядковане виконкому міської ради через управління житлово-комунального господарства

Чисельність персоналу:

168 чоловік

Вид палива

Природній газ, пелети

Опалювальна площа в т. ч.: населенню

Бюджетних установах

Госп. розрахункових підприємствах

    597,951 тис. м2 опалювальної площі; 427,365 тис. м2 123,169 тис. м2 47,417 тис. м2

Середньомісячна заробітна плата:

3031,00 грн.

Населення, що отримує послуги опалення

18,148 тис. осіб

Населення, що отримує послуги гарячого водопостачання

    5,308 тис. осіб 2356 споживачів

Кількість абонентів - всього

В т. ч. по:

Населенню

Бюджетним установам

Госпрозрахунковим підприємствам

    8927 8927 8693 55 179

Обсяги виробництва: теплової енергії -

Обсяги споживання:

Палива - електроенергії -

    74,999 тис. Гкал. 12731,00 тон у. п. 1746,00 тис. кВт-год

Централізованим теплопостачанням охоплено 59% населення міста. Основним виробником теплової енергії є комунальне підприємство теплових мереж "Новоград-Волинськтеплокомуненерго".Теплопостачання здійснюється від 17 котелень, сумарною теплопродуктивністю 115 Гкал/год. Загальна довжина теплових мереж та мереж ГВП в двотрубному обчисленні, складає 24,3 км, з яких 10,8 км теплових мереж замінено на труби з пінополіуретановою ізоляцією, а решта побудовані традиційно із сталевих труб в непрохідних каналах. Котельні підприємства "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" працюють на газовому паливі та на альтернативному виді палива -- пеллетах. Загальна кількість котелень становить 17, якими керують шість начальників дільниць.

Теплова енергія на потреби опалення подається цілодобово протягом опалювального сезону. Системи централізованого теплопостачання підприємства "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" працює по температурному графіку 80 0С/ 60 0С. Дотримання температурного графіка на підприємстві здійснюється в ручному режимі.

Гаряче водопостачання (ГВП) протягом опалювального сезону здійснюється один раз на тиждень по 4 годин на добу. В літній період року гаряча вода споживачам не подається. В заклади охорони здоров'я гаряча вода подається круглий рік згідно графіку.

Для ефективного забезпечення своєї діяльності підприємство використовує природний газ, електроенергію, устаткування та інші матеріали, які придбаються у постачальників.

Основними постачальниками КП "Новоград - Волинськтеплокомуненерго" є:

ТОВ "Ельпласт-тепло"

ПАТ "ЕК "Житомиробленерго" Новоград-Волинський РЕМ;

СП "Енергозбут";

ПП "Агропостач";

"Укпромарматура";

Організаційна структура управління представляє собою сукупність певним чином пов'язаних між собою управлінських ланок. Вона характеризується кількістю органів управління, порядком їх взаємодії та функціями, які вони виконують.

Головне призначення організаційної структури -- забезпечити ефективну діяльність управлінського персоналу. До його складу на підприємстві входять: керівник підприємства, керівники підрозділів, фахівці, обслуговуючий персонал (технічний).

Структура підприємства належить до лінійно-функціональної структури управління. Лінійно-функціональна організаційна структура управління спирається на розподіл повноважень та відповідальності за функціями управління і прийняття рішень по вертикалі. Вона дає змогу організувати управління за лінійною схемою, а функціональні відділи апарату управління підприємства лише допомагають лінійним керівникам вирішувати управлінські завдання. При цьому лінійних керівників не підпорядковано керівникам функціональних відділів апарату управління.

Така структура управління завдяки своїй ієрархічності забезпечує швидку реалізацію управлінських рішень, сприяє спеціалізації і підвищенню ефективності роботи функціональних служб, уможливлює необхідний маневр ресурсами. Вона є найдоцільнішою за масового виробництва зі сталим асортиментом продукції та незначними еволюційними змінами технології її виготовлення.

Керівництво КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" здійснює директор, до обов'язків якого входить:

    - здійснювати керівництво і управління підприємством, визначає напрямки його роботи та діяльності, контролювати виконання встановлених завдань; - призначає головних спеціалістів, приймає на роботу робітників і розподіляє між ними обов'язки; - забезпечує виконання рішень загальних зборів і Ради організації орендарів, додержання Статуту підприємства, законів, постанов, указів, рішень, розпоряджень вищестоящих органів, виконання договору оренди підприємства та інших укладених підприємством договорів і угод; - приймає та звільняє працівників з займаних посад в межах встановленого штатного розпису.

В поточній діяльності та в разі відсутності директора виконує його обов'язки заступник директора з питань ремонтів обладнання, тепломереж та інвестиційної діяльності, який: забезпечує виконання робіт по капітальному ремонту, реконструкції обладнання котелень, теплових мереж, раціональне використання капіталовкладень, здійснюючи першочергове направлення коштів на технічне переозброєння та реконструкцію котелень шляхом впровадження технологій енергозбереження очолює роботу по здешевленню проектних робіт, запровадження прогресивних технологій виконання робіт; керує розробкою перспективних та річних планів капітальних ремонтів, реконструкцій обладнання котелень та теплових мереж, а також планів вводу в експлуатацію виробничих основних фондів, складанням заявок на будівельні матеріали та обладнання, титульних списків на реконструкцію, забезпечує виконання робіт, передбачених планами; здійснює заходи по своєчасному укладанню договорів з підрядними організаціями на проектні, будівельно-монтажні та налагоджувальні роботи, з підприємствами - на поставку матеріалів та обладнання; слідкує за виконанням проектними та монтажними організаціями договірних зобов'язань, необхідних у випадках пред'явлення санкцій, передбачених договорами, не допускає застосування матеріалів, деталей та виробів, які здорожують вартість і не відповідають стандартам та технічним умовам; здійснює технічний нагляд та контроль за термінами та якістю виконання всіх будівельно - монтажних робіт.

Розділ 3. Оцінка положення підприємства в ринковому середовищі

Техніко-економічні показники застосовуються для планування та аналізу організації виробництва і праці, рівня техніки, якості продукції, використання основних і оборотних фондів, трудових ресурсів; встановлення прогресивних техніко-економічних норм і нормативів.

Таблиця 2 - Динаміка основних економічних показників

Показники

Од. вим.

Період (роки)

2013

2014

2015

Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг)

ГкКал.

26861,3

23522,8

27865,2

Собівартість реалізованої продукції

ГкКал.

106079

104064

137763

Середньорічна вартість основних виробничих фондів

Тис. грн

96320,5

97232,5

96958

Річні амортизаційні відрахування

Тис. грн

5392

6083

6245

Рівень зносу основних виробничих фондів

%

59,4

57,3

59,9

Фондовіддача основних виробничих фондів

Грн/грн

1,13

1,12

1,5

Коефіцієнт віддачі спожитих основних фондів

Грн/грн

20,2

18,03

23,4

Середньорічні залишки оборотних коштів

Тис. грн

61816

58298

96103

Коефіцієнт обіговості оборотних коштів

Коеф.

1,76

1,88

1,52

Чисельність працівників, всього

Чол..

154

159

168

Середньорічний виробіток одного працівника

Тис. грн

265,99

285

401,08

Середньомісячна заробітна плата одного працівника

Тис. грн

1,19

1,23

1,28

Валовий прибуток (включає прибуток та постійні витрати), тис. грн.

Тис. грн

8181

10772

17279

Прибуток до оподаткування (балансовий прибуток), тис. грн.

Тис. грн

(2948)

32

(17405)

Чистий прибуток (збиток):

Тис. грн

(3083)

32

(17430)

Рівень рентабельності

%

-3,06

0,03

-17,95

Наведена таблиця свідчить про те, що динаміка обсягу реалізації послуг є позитивною. Порівняно з 2013 роком обсяги виробництва і реалізації послуг в 2014 році зросли на 1003,9 тис. грн. Це позитивно вплинуло на фондовіддачу основних виробничих фондів, оскільки обсяги зросли, а середньорічна вартість ОВФ майже не змінилась. Фондовіддача ОВФ зросла з 1,13 грн/ грн в 2013 році до 1,5 грн/грн в 2014 році. Збільшення обсягів виробництва продукції і послуг, також вплинуло на собівартість. Порівняно з попередніми періодами собівартість в 2015 році зросла на 31684 тис. грн.

Таблиця 3 - Обсяг реалізованої продукції по галузі (подання пари) та по підприємству КП "Теплокомуненерго"

Рік

Обсяг реаліз. прод. по галузі (подання пари), ГкКал.

Обсяг реаліз. прод. по п-ву, ГкКал.

Темп зростання по галузі

Темп зростання по п-ву

Відхилення

2006

28745,6

19855,0

1,022

1,056

- 0,034

2007

29385,6

20985,3

1,144

1,022

0,122

2008

33645,9

21458,3

1,066

0,959

0,107

2009

35868,1

20584,4

1,086

1,042

0,044

2010

38956,4

21458,6

1,067

1,097

-0,03

2011

41567,7

23557,8

0,945

1,140

-0,195

2012

39457,6

26857,4

1,121

1,000

0,121

2013

44236,8

26861,3

0,962

0,875

0,087

2014

42589,1

23522,8

1,124

1,184

-0,06

2015

41365,9

27865,2

0

0

0

Отже, за даною таблицею ми можемо спостерігати, що обсяг реалізованої продукції по підприємству та по галузі суттєво відрізняється.

Таблиця 4 - Витрати по галузі

Рік

Витрати

Темп зростання

2006

796701,9

1,02

2007

812891,0

1,20

2008

976901,5

1,05

2009

103201,1

1,20

2010

128809,2

0,86

2011

163872,0

0,84

2012

977208,2

1,22

2013

121925,9

0,124

2014

73278,0

0,61

2015

63142,4

0

За даними таблиці ми бачимо, що витрати по галузі коливаються в межах 63142,4 тис. грн до 163872,0 тис. грн.

Таблиця 5 - Витрати по підприємству

Рік

Витрати

Темп зростання

2006

21547,2

1,33

2007

28769,2

0,78

2008

22541,7

0,95

2009

21369,2

1,14

2010

24365,8

1,23

2011

29879,6

0,99

2012

29611,6

0,90

2013

26578,3

0,94

2014

25005,0

1,26

2015

31564,7

0

Отже, найбільше витрат по підприємству, дивлячись на темп зростання було у 2006 р. , а в загальному витрати коливаються в межах від 21369,2 до 31564,7 тис. грн.

Похожие статьи




Техніко - економічна характеристика підприємства - Капітал підприємства КП "Теплокомуненерго"

Предыдущая | Следующая