Вступ - Капітал підприємства КП "Теплокомуненерго"

Товарне виробництво характерне для всіх суспільно-економічних формацій. Кінцева мета товарного виробництва досягається шляхом використання виробничих фондів, складовою частиною яких є оборотні кошти. Оборотні засоби промислового підприємства - це сукупність грошових коштів для утворення оборотних фондів (забезпечення виробничого процесу) і фондів обігу(обслуговування сфери обігу). На відміну від основних виробничих фондів, оборотні кошти повністю споживаються у кожному циклі виробництва і обігу товару, послідовно переносячи свою вартість з однієї стадії кругообігу в іншу і відшкодовують її з виручки поточного періоду.

Це найбільш мобільна частина капіталу підприємства, від стану і раціонального використання якого багато в чому залежать результати господарської діяльності та фінансовий стан підприємства. Основна мета аналізу оборотних коштів - своєчасне виявлення і усунення недоліків управління оборотним капіталом і знаходження резервів підвищення інтенсивності та ефективності його використання. Аналізуючи структуру оборотних активів, слід мати на увазі, що стійкість фінансового стану підприємства значною мірою залежить від оптимального розміщення коштів за стадіями процесу кругообігу: постачання, виробництва і збуту продукції.

Оборотні кошти забезпечують безперервність операційних процесів - ліквідність, їх величина повинна бути мінімально необхідною, але достатньою. Зайві запаси знижують ефективність (рентабельність, оборотність), а недолік може привести до зривів ліквідності. Тому важливим елементом використання оборотних активів служить розрахунок потреби в оборотних коштах або визначення необхідного оборотного капіталу. Так, при створенні нової організації величина оборотного капіталу поряд з основним визначає вартість проекту та обсяг необхідних інвестицій, а для комерційної організації оборотний капітал може багаторазово перевищувати основний.

Розміри вкладення капіталу в кожну стадію кругообігу залежать від галузевих і технологічних особливостей підприємства так, для підприємств з матеріаломістким виробництвом потрібно значне вкладення капіталу в такий вид оборотних активів, як виробничі запаси, а для підприємств з тривалим циклом виробництва - у незавершене виробництво і т. д. Оборотні кошти мобільні, мінливі, реагують на зовнішні і внутрішні зміни, що підкреслює необхідність поточного (оперативного) аналізу їх використання та моніторингу ділової активності.

Актуальність теми не викликає сумнівів, тому мета роботи - вивчити особливості забезпеченості та ефективності використання оборотних коштів на підприємстві.

Об'єкт дослідження - основний та оборотний капітал підприємства КП "Теплокомуненерго". Предмет дослідження - процес аналізу та оцінки умов використання основного та оборотного капіталу підприємства.

Завдання роботи:

    - вивчити особливості формування оборотних коштів, їх класифікацію, нормування, показники використання; - дослідити забезпеченість і ефективність використання оборотних коштів на прикладі підприємства КП "Теплокомуненерго".

Інформаційною базою роботи послужили розробки вітчизняних і зарубіжних учених у галузі економіки підприємства. При написанні роботи використовувалися навчальні посібники та підручники з економіки підприємства, економічної теорії, монографії та наукові статті у періодичних виданнях.

Похожие статьи




Вступ - Капітал підприємства КП "Теплокомуненерго"

Предыдущая | Следующая