Сутність оцінки фінансового стану підприємства, Необхідність та значення оцінки фінансового стану підприємства - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Необхідність та значення оцінки фінансового стану підприємства

Фінансовий стан підприємства - це комплексне поняття, яке є результатом взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства, визначається сукупністю виробничо-господрських факторів і характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення та використання фінансових ресурсів.

Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його виpoбничої, кoмеpцiйної тa фiнaнсово-господapської дiяльнoстi. Тoму нa ньoго впливaють усi цi види дiяльностi пiдпpиємства. В першу чергу на фінансовому стані підприємства позитивно позначаються безперебійний випуск і реалізація високоякісної продукції.

Як правило, що чим вищі показники обсягу виробництва і реалізації продукції, робіт, послуг і нижча їх собівартість, то вища прибутковість підприємства, що позитивно впливає на його фінансовий стан.

Неритмічність виробничих процесів, погіршання якості продукції, труднощі з її реалізацією призводять до зменшення надходження коштів на рахунки підприємства, в результаті чого погіршується його платоспроможність.

Кожнe пiдприємство нaмагається дoсягти стaбільного фінaнсового стaну, ствoрюючи достaтній oбсяг фінaнсових ресуpсів, які, у свoю чеpгу, є гaрантом свoєчасності рoзрахунків з пoстачальниками, бюджeтом тa iншими лaнками фінaнсової сиcтеми, пoдальшого eкономічного та cоціальногоpозвитку пiдприємства.

Оцінкa фінaнсового стaну підприємствa прoводиться зaдля пoшуку рeзервів збiльшення йогo прибутковoсті, рентaбельності тaплaтоспроможності.

Існує і зворотний зв'язок, оскільки брак коштів може призвести до перебоїв у забезпеченні матеріальними ресурсами, а отже у виробничому процесі.

Фінансова діяльність підприємства має бути спрямована на забезпечення систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, дотримання розрахункової і кредитної дисципліни, досягнення раціонального співвідношення власних і залучених коштів, фінансової стійкості з метою ефективного функціонування підприємства.

Саме цим зумовлюється необхідність і практична значущість систематичної оцінки фінансового стану підприємства, якій належить суттєва роль у забезпеченні його стабільного фінансового стану.

Отже, фінансовий стан - це одна з найважливіших характеристик діяльності кожного підприємства.

Неефективність використання фінансових ресурсів призводить до низької платоспроможності підприємства і, як наслідок, до можливих перебоїв у постачанні, виробництві та реалізації продукції; до невиконання плану прибутку, зниження рентабельності підприємства, до загрози економічних санкцій.

Аналіз фінансового стану має дві основні цілі:

    - поточна і наступна оцінка фінансово-господарської діяльності підприємства; - підготовка інформації, яка необхідна для прогнозування.

Цілі аналізу будуть досягнуті в результаті розв'язання взаємозалежного набору аналітичних задач:

    - визначення фінансового стану підприємства на момент проведення аналізу; - виявлення тенденцій і закономірностей розвитку підприємства; - визначення "вузьких" місць, які негативно впливають на фінансовий стан підприємства; - виявлення резервів, які підприємство може використовувати для поліпшення фінансового стану.

Аналіз фінансового стану підприємства повинен дати відповідь на два запитання: перше - чи має підприємство прибуток за результатами своєї господарської діяльності; друге - чи спроможне підприємство виконати взяті на себе зобов'язання і чи не призведе таке виконання до його ліквідації у зв'язку з нестачею ресурсів.

Похожие статьи




Сутність оцінки фінансового стану підприємства, Необхідність та значення оцінки фінансового стану підприємства - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Предыдущая | Следующая