ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ - Удосконалення обліку фінансових результатів, як механізму формування та розподілу прибутку

За результатами проведеного дослідження виявлено:

1. Товариство з обмеженою відповідальністю "СПП ЛАНА" є правонаступником сільськогосподарського виробничого підприємства "ЛАНА". Підприємство є юридичною особою, створеною шляхом реорганізації СПП й ТОВ. ТОВ "СПП ЛАНА" знаходиться в с. Плодорідне Михайлівського району Запорізької області. Предметом діяльності підприємства є: виробництво, переробка і реалізація сільськогосподарської продукції; виробництво і реалізація насіння сільськогосподарських культур; створення інфраструктурної бази для обслуговування сільгосптехніки; виробництво й реалізацію будматеріалів, надання будівельних робіт; випуск і реалізація товарів народного споживання; організація торговельних точок; організація навчання й стажування керівників і фахівців сільгосппідприємств; участь у зовнішньоекономічній діяльності, здійснення внутрішніх і міжнародних автоперевезень.

Згідно наказу про облікову політику на підприємстві застосовується меморіально-ордерна форма бухгалтерського обліку.

    2. За період 2002-2006 р. р. спостерігалось економічне зростання господарства. Відбулося збільшення за такими показниками: вартість валової продукції - на 29,55%; виручка від реалізації - на 70,31%; прибуток - на 6,45%; земельної площі - на 52,33%; середньорічна чисельність робітників - на 51,43%; середньорічна вартість основних фондів сільськогосподарського призначення - на 8,3%. Зменшення відбулось за середньорічною вартістю оборотних фондів - на 1,43%. 3. Для відображення доходів підприємства від реалізації продукції, витрат по ним та формування фінансових результатів Планом рахунків бухгалтерського обліку призначено рахунки: 70 "Доходи від реалізації"; 90 "Собівартість реалізації" з відповідними субрахункам до них; 79 "Фінансові результати", за кредитом якого відображається сума доходів від реалізації продукції, а за дебетом - витрати в порядку закриття рахунків 70 "Доходи від реалізації", 90 "Собівартість реалізації". За даними бухгалтерського обліку визначено фінансовий результат діяльності підприємства за І квартал 2006р., де було отримано чистий прибуток у розмірі 610 тис. грн. 4. ТОВ "СПП ЛАНА" не є платником фіксованого сільськогосподарського податку та сплачує податок на прибуток на загальних засадах. За період 2002-2006р. р.: дохід (виручка) від реалізації продукції (робіт, послуг) зріс на 74,62%, разом з тим відбулось збільшення податку на додану вартість в 2,3 рази. На протязі п'яти років підприємство не маючи інвестиційної та фінансової діяльності отримувало прибуток тільки від операційної діяльності, який збільшився у 2006 р. на 7,45% порівняно з 2002 р. На протязі 2002-2003 р. р. товариство сплачувало фіксований сільськогосподарський податок. Починаючи з 2004 р. прибуток підприємства оподатковувався на загальних засадах. Після сплати податку на прибуток у підприємства залишався в розпорядженні чистий прибуток, який у 2006 р. збільшився на 6,45% порівняно з 2002 р. 5. Розподіл чистого прибутку в ТОВ "СПП ЛАНА" здійснюється за такими напрямками: на виплату учасникам відводиться до 50%; на поповнення резервного та інших страхових фондів - до 5%; на матеріальне стимулювання розвитку персоналу - до 10%; залишена частина - на розширення виробництва та розвиток підприємства.

За аналізований період (2002-2006р. р.) на підприємстві збільшився чистий прибуток на 6,4%. Господарство збільшило частку виплати учасникам на 3,9% та стимулювання персоналу - 42,7%. З підвищенням розміру чистого прибутку поповнення до резервного фонду збільшились на 5,3%. З метою розширення виробництва товариство частину коштів з чистого прибутку розподіляє на виробничий розвиток, які в 2006р збільшились на 4,2% порівняно з 2002р.

На основі проведеного дослідження пропонується:

1. Впровадити управлінський облік витрат та доходів за операційною діяльністю підприємства в системі операційного аналізу "витрати - обсяг - прибуток". Це дасть можливість своєчасного одержання докладної і правдивої інформації про доходи і витрати, як на підприємстві в цілому, так і на окремих його ділянках, ефективно управляти прибутком в ситуаціях, пов'язаних зі зміною обсягів виробництва продукції.

Проведений аналіз беззбитковості продукції зернових дозволив стверджувати наступне, що за реалізації продукції зернових у 15362 ц (845 тис. грн.) ТОВ "СПП ЛАНА" досягає беззбиткового обороту. Кожна одиниця продукції, продана вище точки беззбитковості, дає підприємству чистий прибуток. Якщо обсяг реалізації продукту нижче точки беззбитковості, то це означає, що виробництво даного виду продукції є для підприємства збитковим. За настання непередбачуваних обставин товариство може здійснювати реалізацію зернових без ризику зазнати збитків у розмірі 23752ц (1322,8 тис. грн.).

    2. Для покращення облікового алгоритму з формування фінансових результатів та розподілу прибутку на основі управлінського обліку ввести програмне забезпечення "1С: Бухгалтерія 7.8". Автоматизація обліку на підприємстві дозволить: оперативне ведення інформації, її обробка і формування вихідної інформації; безпосереднє забезпечення її контролю; збільшення швидкості обміну інформацією між управлінськими органами і керованими об'єктами; скорочення ручної праці, пов'язаної з розрахунками аналітичних показників і заповненням форм внутрішньої бухгалтерської звітності; зменшення витрат часу на підготовку інформації; значне вдосконалення самого процесу організації обліку та формування показників бухгалтерської звітності. 3. Покращити методологію обліку формування фінансових результатів діяльності підприємства на основі розмежування обліку показників за операційною, інвестиційною і фінансовою діяльністю. Це дозволить показувати більш розгорнуто форму Звіту про фінансові результати та визначити єдиний підхід до формування фінансових результатів.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ - Удосконалення обліку фінансових результатів, як механізму формування та розподілу прибутку

Предыдущая | Следующая