ВСТУП - Облік процесу збуту і визначення фінансових результатів

Трансформація економіки та інтеграція України у світовий економічний простір характеризується диференціацією форм господарювання підприємств, зокрема в структурі збуту і розподілу споживчих товарів на ринку. Значення і роль процесу реалізації істотно зростають в умовах становлення ринкових відносин і створення конкурентного середовища. Виробник мусить глибоко вивчати потреби ринку з метою планування обсягів і асортименту виробництва продукції потрібного ринку. Важливою умовою досягнення максимального рівня прибутку вітчизняними підприємствами стає вирішення проблеми обгрунтування обсягів збуту і витрат на збут.

Реально формування прибутку на підприємстві відбувається в міру реалізації продукції. Згідно із законодавчими актами України момент реалізації визначається за датою відвантаження продукції.

В умовах ринкової економіки основний показник ефективності господарювання, основа економічного розвитку підприємства - прибуток, що є головним фактором, який визначає гостроту та необхідність вирішення проблем удосконалення обліку фінансових результатів з метою формування надійного фундаменту для підвищення економічної результативності підприємства.

Прибуток від реалізації продукції безпосередньо залежить від двох основних показників: обсягу реалізації продукції та її собівартості. Тому управлінський облік на підприємстві буде ефективним за умови безперервного контролю триєдиних складових фінансових результатів: обсягу реалізації, собівартості продукції (робіт, послуг), ціни продажу.

Аналіз збуту проводиться з використанням показника обсягу збуту. Базою для такого аналізу є інформація, яку надає бухгалтерський облік, облік витрат на збут.

В період переходу до ринкової економіки процес збуту є основою виживання будь-якої промислової фірми, адже від якості діяльності служби збуту в значній мірі залежать ритмічність та ефективність її виробничої діяльності. Тому служби збуту підприємств є вихідною точкою радикальних перетворень господарського механізму. Характерною рисою сьогоднішнього періоду є досить часті зміни в нормативній базі, пошуку оптимальних рішень при виробництві та вдосконаленні господарського механізму.

Важливість вказаних проблем, необхідність їх теоретичного дослідження та практичного обгрунтування зумовили вибір теми, її актуальність та народногосподарське значення.

Метою курсового дослідження є система обліку доходів від реалізації готової продукції, витрат на збут, визначення фінансових результутів від реалізації продукцї та розробка рекомендації по удосконаленню процесу збуту.

Відповідно до поставленої мети в роботі вирішуються такі завдання:

    - розглянути основи формування збутової політики підприємства та визначення фінансових результатів від реалізації продукції; - дослідити методологію обліку реалізації продукції на досліджуваному підприємстві; - висвітлити порядок формування витрат на збут на базовому підприємстві та їх облік; - розглянути методику формування фінансових результатів; - удосконалити методичний підхід до обліку процесу збуту та визначення фінансових результатів.

Об'єктом дослідження обрана діюча система обліку збуту (реалізації) продукції, збутових витрат та визначення фінансових результатів на базовому підприємстві.

Предметом дослідження є організаційні, методологічні та інформаційні проблеми обліку процесу збуту і визначення фінансових результатів.

Інформаційною базою курсового дослідження є законодавчі нормативні акти України, наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених, матеріали конференцій, дані бухгалтерського обліку досліджуваного підприємства.

Робота виконана на практичних даних ВАТ "Городенківський сирзавод", що здійснює свою діяльність у молокопереробній галузі.

Похожие статьи




ВСТУП - Облік процесу збуту і визначення фінансових результатів

Предыдущая | Следующая