Поняття і основні завдання інвентаризації - Процедура інвентаризації активів при проведенні банкротства

Для того, щоб прийняти у ведення майно боржника, необхідно знати точно його склад, вартість і основні характеристики. Дані відомості можна отримати лише після проведення інвентаризації всього майна банкрута. Отже, відразу після призначення арбітражним судом конкурсний керівник приймає по акту всю документацію яка є на підприємстві (у тому числі бухгалтерську), друк, штампи, матеріальні і інші цінності. Лише після цього можна приступити до проведення інвентаризації. Для проведення інвентаризації конкурсному керівникові доцільно залучити відповідних фахівців підприємства - боржника на підставі окремих трудових договорів. Адже бухгалтерія боржника впорається з проведенням інвентаризації швидше чим особи, притягненні з боку 15.

Порядок проведення інвентаризації і оформлення її результатів регламентується Методичними вказівками по інвентаризації майна і фінансових зобов'язань.

Під інвентаризацією розуміється встановлення фактичної наявності на певну дату активів і зобов'язань організації, а також об'єктів, що враховуються на за балансових рахунках, в регістрах податкового обліку або що враховуються зовні системно.

Інвентаризація виробляється шляхом фізичного перерахунку об'єктів, що інвентаризуються, перевірки облікових записів, перевірки відповідності облікової оцінки об'єктів вимогам нормативних документів по бухгалтерському обліку і внутрішніх нормативних документів організації, аналізу подій в житті організації для виявлення об'єктів, що підлягають віддзеркаленню в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності, також шляхом зіставлення облікових даних із зовнішньою інформацією (даними контрагентів, державних структур, біржових котирувань і тому подібне). Під майном організації розуміються основні засоби, нематеріальні активи, фінансові вкладення, виробничі запаси, готова продукція, товари, інші запаси, грошові кошти і інші фінансові активи, а під фінансовими зобов'язаннями - кредиторська заборгованість, кредити банків, позики і резерви. Інвентаризації підлягає все майно організації незалежно від його місцезнаходження і всі види фінансових зобов'язань. Крім того, інвентаризації підлягають виробничі запаси і інші види майна, не належні організації, але що числяться в бухгалтерському обліку (що знаходяться на відповідальному зберіганні, орендовані, отримані для переробки), а також майно, не враховане по яких - не будь причинах заборгованість, кредити банків, позики і резерви.

Інвентаризації підлягає все майно організації незалежно від його місцезнаходження і всі види фінансових зобов'язань.

Крім того, інвентаризації підлягають виробничі запаси і інші види майна, не належні організації, але що числяться в бухгалтерському обліку (що знаходяться на відповідальному зберіганні, орендовані, отримані для переробки), а також майно, не враховане по яких-не-будь причинах 4.

Інвентаризацію проводить комісія, склад і терміни якої затверджуються арбітражним керівникам.

При інвентаризації основних засобів до початку інвентаризації рекомендується перевірити:

    А) наявність і стан інвентарних карток, інвентарних книг, описів і інших регістрів аналітичного обліку; Б) наявність і стан технічних паспортів або іншої технічної документації; В) наявність документів на основні засоби, здані або прийняті організацією в оренду і на зберігання. За відсутності документів необхідно забезпечити їх здобуття або оформлення.

При виявленні розбіжностей і неточностей в регістрах бухгалтерського обліку або технічної документації мають бути внесені відповідні виправлення і уточнення.

При інвентаризації основних засобів комісія оглядає об'єктів і заносить в описі повне їх найменування, призначення, інвентарні номери і основні технічні або експлуатаційні показники.

При інвентаризації будівель, споруд і іншої нерухомості комісія перевіряє наявність документів, підтверджуючих знаходження вказаних об'єктів у власності організації. Машини, устаткування і транспортні засоби заносяться в описі індивідуально з вказівкою заводського інвентарного номера, організації - виготівника, року випуску, призначення, потужності і так далі.

При інвентаризації нематеріальних активів необхідно перевірити:

    - наявність документів, підтверджуючих права організації на його використання; - правильність і своєчасність віддзеркалення нематеріальних активів в балансі.

При інвентаризації фінансових вкладень перевіряються фактична наявність коштовних паперів на момент інвентаризації, фактичні витрати в коштовні папери і статутні капітали інших організацій, а також надані іншим організаціям позики.

За результатами інвентаризації керівником видається наказ, який поступає в бухгалтерію і служить підставою для віддзеркалення результатів інвентаризації в бухгалтерському обліку 16.

Основними цілями інвентаризації є:

    - перевірка повноти і правильності віддзеркалення об'єктів, що інвентаризуються, в обліку, - перевірка фактичної наявності активів і контроль їх збереження, - - перевірка стану товарно-матеріальних цінностей (їх фактичної відповідності стандартам за якістю) і умов зберігання таких цінностей; - приведення облікової оцінки об'єктів інвентаризації у відповідність із зовнішніми і внутрішніми нормативними документами і відповідними ринковими показниками, - виявлення причин невчасного або невірного віддзеркалення господарських операцій в обліку, а також причин здійснення операцій, державних нормативних документів, що перечать положенням, і внутрішніх інструкцій і положень організації, якщо такі операції мали місце.

Похожие статьи




Поняття і основні завдання інвентаризації - Процедура інвентаризації активів при проведенні банкротства

Предыдущая | Следующая