Вступ - Планування і організація ремонту машин в майстерні ремонтного підприємства з розробкою технології відновлення (ремонту) деталі

У задоволенні потреб народного господарства нашої країни, що постійно ростуть в перевезеннях пасажирів автомобільний транспорт займає провідне місце.

Рішення задач по подальшому розвитку автомобільного транспорту забезпечується постійним збільшенням виробництва автомобілів. Одним з резервів збільшення автомобільного парку країни є ремонт автомобілів. Тому його розвиток і вдосконалення в нашій країні приділяється велика увага.

В процесі експлуатації автомобіля його надійність і інші властивості поступово знижуються внаслідок зношування деталей, а також корозії і втоми матеріалу, з якого вони виготовлені. У автомобіля з'являються різні несправності, які усувають при технічному обслуговуванні і ремонті.

Необхідність і доцільність ремонту автомобілів обумовлена перш за все не рівною міцністю їх деталей і агрегатів. Відомо, що створити міцну машину, всі деталі якої зношувалися б рівномірно і мали однаковий термін служби - неможливо. Отже, ремонт автомобіля навіть тільки шляхом заміни деяких його деталей і агрегатів, що мають невеликий ресурс, завжди доцільний і з економічної точки зору виправданий. Тому в процесі експлуатації автомобілі проходять в АТП періодичне технічне обслуговування і при необхідності поточний ремонт, який здійснюється шляхом заміни окремих деталей і агрегатів, що відмовили в роботі. Це дозволяє підтримувати автомобілі в технічно справному стані.

Собівартість капітального ремонту автомобілів і їх агрегатів навіть в умовах порівняно невеликих сучасних підприємств звичайно не перевищує 60-70% від вартості нових автомобілів. При цьому досягається велика економія в металах і трудових ресурсах. Капітальний ремонт автомобілів дозволяє також підтримувати на високому рівні чисельність автомобільного парку країни.

Організації ремонту автомобілів в нашій країні постійно приділяють багато уваги. Авторемонтне виробництво в нашій країні безперервно розвивається і удосконалюється. Що проводиться в теперішній час курс на зосередження капітального ремонту автомобілів у виробничих об'єднаннях автомобільної промисловості дозволить укрупнити і спеціалізувати підприємства.

На крупних спеціалізованих авторемонтних підприємствах створюються умови для широкого застосування найбільш довершених технологічних процесів, сучасного устаткування, засобів механізації і автоматизації. Цей геніальний напрям в розвитку авторемонтного виробництва приведе до різкого підвищення якості капітального ремонту автомобілів і як найповнішої реалізації його економічних переваг.

Сучасний автомобіль - це транспортний засіб новітнього покоління, що виник внаслідок поєднання механічної основи традиційного автомобіля з електронікою. Електрообладнання сучасного автомобіля є складною системою, що забезпечує автоматизацію робочих процесів, економію пального, безпеку руху, чистоту навколишнього середовища та поліпшує умови праці водія.

Автомобіль, який не має електронної системи запалювання, надійних джерел енергопостачання, точних контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв, що запобігають забрудненню навколишнього середовища та зменшують до мінімуму витрату пального, не може бути конкурентоспроможним за ринкових умов України, а тим паче на світовому ринку. Сьогодні неможливо розв'язати сучасні проблеми автомобілізації лише завдяки вдосконаленню конструкції, технології чи точності виготовлення деталей. Тому в більшості випадків на допомогу прийшла електроніка. Велика насиченість автомобіля електронними пристроями змінила й вимоги до його технічної експлуатації.

Похожие статьи




Вступ - Планування і організація ремонту машин в майстерні ремонтного підприємства з розробкою технології відновлення (ремонту) деталі

Предыдущая | Следующая