Вступ - Розробка сівозміни

Сучасні системи землеробства -- основи інтенсифікації сільського господарства -- процесу різкого збільшення виробництва зерна, технічних, кормових та овочевих культур на основі розширеного відтворення родючості грунту. Різноманітність систем землеробства в Україні зумовлена зональними, природно-економічними особливостями.

До них можна віднести такі:

    1) плодозмінну з проведенням меліоративних заходів для окультурення грунтів. грунт сівозміна агрономічний 2) зерно-просапну з проведенням заходів для захисту грунтів від водної ерозії (лісостепові райони України); 3) зерно-паропросапну з проведення заходів для захисту грунтів від водної та вітрової ерозії (південні степові посушливі райони України); 4) просапну з вирощуванням переважно просапних культур (понад 50%). Цю систему впроваджують у господарствах, що спеціалізуються на вирощуванні технічних, кормових та овочевих культур, а також в овочево-картоплярських приміських господарствах. У полях сівозмін цієї системи вносять багато органічних і мінеральних добрив, впроваджують інтенсивний обробіток грунту, зрошення та осушення; 5) зерно-парову з проведенням заходів по захисту грунтів від вітрової ерозії (посушливі райони півдня України).

Сучасні інтенсивні системи землеробства характеризуються високим технічним оснащенням виробництва, використанням більш ефективних способів обробітку грунту, внесенням органічних і мінеральних добрив з розрахунку на запланований урожай і розширене відтворення родючості грунту, інтенсивними грунтозахисними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, меліоративними, а також прогресивними організаційно-господарськими заходами. Проведення значних організаційно-господарських, агротехнічних, меліоративних заходів сприяє переходу до вищих форм систем землеробства відповідно до сучасного рівня розвитку продуктивних сил, науки і техніки

Похожие статьи




Вступ - Розробка сівозміни

Предыдущая | Следующая