Складання плану освоєння розробленої сівозміни та ротаційної таблиці - Розробка сівозміни

Після складання можливих варіантів сівозміни, потрібно обрати найбільш досконалий варіант (головний), щоб на основі даних по розміщенню культур у полях сівозміни в попередні роки впровадити нову сівозміну у виробництво.

Головна проблема в тому, що запроектовану сівозміну відразу освоїти неможливо, оскільки до цього поля здебільшого зайняті не тими попередниками, яких потребує нова сівозміна. Саме тому між впровадженням нової сівозміни і фактичним її освоєнням повинен минути певний період.

План переходу (освоєння) являє собою таблицю розміщення сільськогосподарських культур і парів на полях сівозміни і наміченої агротехніки на перехідний період. Тривалість цього періоду повинна становити для польових сівозмін 1-3 роки, а для кормових з трьома і більше полями багаторічних трав - 4 роки і більше.

У даному варіанті з освоєнням сівозміни було замінено ярій ячмінь на озимий, і було підібрано відповідні попередники.. Щодо покращення меліоративного стану грунту, то можна зазначити, що він не потребує суттєвих змін, бо фактично вирощуються ті ж самі культури, але в іншій послідовності.

Похожие статьи




Складання плану освоєння розробленої сівозміни та ротаційної таблиці - Розробка сівозміни

Предыдущая | Следующая