Висновки та пропозиції - Розробка сівозміни

Головним завданням роботи є надання аргументованої характеристики об'єкту господарювання (" ПАФ "Єрчики") ,розрахунки структури посівних площ в господарстві, розробка системи сівозмін, розробка системи обробітку грунту, та комплексу заходів боротьби з бур'янами.

Основне завдання даної роботи - це використання ефективних заходів щодо покращення природних властивостей земельних площ. Основними складовими провадженої системи землеробства є: впровадження та освоєння науково-обгрунтованих сівозмін; впровадження правильної системи обробітку грунту; раціональне використання добрив; застосування системи заходів боротьби з бур'янами; заходи по захисту грунту від водної та вітрової ерозії...

Сівозміна - найбільш надійний та ефективний агрономічний засіб збереження родючості грунту й отримання високих урожаїв вирощуванних культур. Сівозмінна є головним елементом системи землеробства і визначає її організаційно-екологічну ефективність. Певним набором культур, різних за своїми грунтозахисними властивостями, можна регулювати процес ерозії, продуктивність та родючість грунту, створювати найраціональнішу для конкретних умов структуру посівних площ, спрямовану на всебічне використання енергетичного потенціалу грунту і рослин.

Загалом в сівозміні важливим фактором є правильне чергування культур, оскільки завдяки цій оцінці культури займають свої місця по відповідним попередникам.

Важливою складовою є система основного обробітку грунту в зоні недостатнього зволоження, яким є Степ, є чергування різноглибинної оранки, плоскорізного і поверхневого обробітків. Використання плоскорізних протиерозійних машин значно зменшує прояв водної та вітрової ерозії. Для ВАТ "Інгулецький" це дуже важливо, адже значна площа земель щорічно піддається вітровій ерозії, яка часом дуже згубно впливає на вирощування сільськогосподарських культур.

Враховуючи постійний дефіцит вологи, в системі передпосівного обробітку грунту зменшують кількість проходів агрегатів, використовуючи широкозахватні агрегати, укомплектовані залежно від стану грунту та способу основного обробітку його важкими боронами та переважно гусеничними тракторами. У системі передпосівного обробітку важливим прийомом є коткування, яке проводиться після посіву.

Слід зазначити, що поодинці всі перелічені вище заходи системи землеробства вагомих результатів не дадуть. Тому, ми як майбутні фахівці повинні так вести господарювання, щоб якомога краще поєднати всі заходи в єдине ціле, щоб кожен захід перекривав недоліки або огріхи попереднього.

Отже, як підсумок даної роботи можна зробити висновок, що нам вдалося спланувати всі необхідні заходи, які являються доцільними в нашій зоні. Ми отримали високі врожаї як для нашої зони, тому я вважаю що всі пункти проробленої роботи були доцільними.

Похожие статьи




Висновки та пропозиції - Розробка сівозміни

Предыдущая | Следующая