Проектування системи сівозмін господарства, Розрахунок структури посівних площ та розробка можливих варіантів сівозмін - Розробка сівозміни

Розрахунок структури посівних площ та розробка можливих варіантів сівозмін

Сівозміна - надійний та ефективний агротехнічний засіб збереження родючості грунту та отримання високих урожаїв вирощувальних культур. В умовах високої інтенсифікації культур землеробства за підвищеного антропогенного навантаження на грунт основна увага приділяється біологічній ролі сівозміни.

Ефективним прийомом підвищення родючості грунту є плодозміна - чергування різних за біологічними особливостями та хімічним складом польових культур. Науково обгрунтована сівозміна забезпечує краще накопичення та раціональне використання вологи грунту, знижує негативний вплив посухи і підвищує стійкість виробництва продукції землеробства.

Сівозміна - це науково-обгрунтоване чергування сільськогосподарських культур та парів у часі та на території. Система сівозмін дає змогу ефективно використовувати орні землі та ландшафти господарства, належним чином відноситися до сільськогосподарських угідь. Сівозміна створює умови для впровадження систем обробітку, внесення добрив та гербіцидів.

Для складання науково-обгрунтованих сівозмін, які відповідають природнім умовам регіону, забезпечують отримання високих та стабільних урожаїв польових культур, збереження та підвищення родючості грунту та його задовільний фітосанітарний стан, необхідні глибокі наукові та агротехнічні знання.

Перед тим як впровадити систему сівозмін у господарстві потрібно обгрунтувати структуру посівних площ. Її розрахунок базується на визначених необхідних обсягах валового виробництва окремих видів продукції відповідно до спеціалізації господарства, попиту, та запланованому рівні урожайності культур.

У наведеному завданні дев'ятипільна система сівозміни

Структура посівних площ надає нам в розпорядження 9 збірних полив полів.

Скомпонована сівозміна (варіант 1) в повному обсязі відповідає всім вимогам щодо сівозмін. По-перше, головна культура - озима пшениця розташовується після таких попередників (пар+горох, Кукурудза МВС,+ Горох, Кукурудза на з/к,+Горох,) які забезпечують найбільш сприятливі умови для вирощування даної культури.

Щодо інших варіантів (варіанти 2 і 3), то другий варіант дуже схожий на головний варіант, там не озимий а ярій ячмінь. В третьому запропонованому варіанті деякі компоненти поміняні місцями, цей варіант найгірший із запропонованих.

Похожие статьи




Проектування системи сівозмін господарства, Розрахунок структури посівних площ та розробка можливих варіантів сівозмін - Розробка сівозміни

Предыдущая | Следующая