Хто може захворіти на шизофренію - Шизофренія. Депресивні психози

Загалом, шизофренія є лише одним із багатьох психозів. Ніхто нині не може назвати прямих причин виникнення цього захворювання, свою роль одночасно мають зіграти багато компонентів - генетична схильність, зокрема виховання, травмувальні обставини життя, особливості особистості.

Спадкова схильність до шизофренії - вже доведений факт, однак навіть у двох батьків-шизофреніків (що буває дуже рідко) кожна четверта дитина буде здоровою. Багато хворих на цю недугу переконані, що в їхньому роду ніколи не було випадків захворювання на шизофренію. Це не завжди відповідає дійсності. Просто в нашій культурі є традиція приховувати такі "ганебні" моменти. Багато предків померли зовсім молодими через суспільні катаклізми - революції, війни, голод, хвороби. Бажано знати свій родовід, і не міфологізований, а справжній. Це дає змогу розв'язати багато проблем та уникнути небажаних родинних сценаріїв, які часто передаються у спадок багатьом поколінням.

Проявляється шизофренія завжди у молодому віці - від періоду статевого дозрівання до 30-35 років. Це час становлення особистості та найбільших її випробувань. Пізніше хвороба виникає дуже рідко. Зазвичай людина, яка захворіла на шизофренію в молодості, може хворіти на неї все життя. Однак не обов'язково. У літературі описано випадки, коли без всякого лікування хворі раптом ставали здоровими. Цей феномен отримав назву "друге життя шизофреніків". Проте це швидше виняток, аніж правило, тому на таке диво не варто розраховувати. З іншого боку, сучасні методи лікування можуть бути дуже ефективними. Іноді людина вже в зрілому віці з подивом згадує, що в молодості з нею трапилася якась там шизофренія.

Побутує думка, що хворі на шизофренію дуже талановиті та небезпечні. Справді, серед таких людей є навіть Нобелівські лауреати, але не більше, ніж серед здорових. Те саме можна сказати про небезпечність хворих на шизофренію - вони швидше схильні до агресії стосовно себе. Приблизно 10% таких людей вчиняють спроби самогубства. Відсоток тих, які є небезпечними для оточуючих, набагато нижчий. Якщо вирахувати його від того 1% хворих на шизофренію, то ви зрозумієте, що здорові люди набагато небезпечніші. Саме вони, а не бідолашні хворі на шизофренію, фігурують у кримінальній хроніці. Можна сказати, що шизофренія - це лише альтернативний спосіб існування, відмінний від загальноприйнятого, однак цілком прийнятний. На Заході існують навіть цілі організації людей, які, скажімо, чують голоси. Вони відстояли своє право на життя у такий спосіб і толерантне ставлення суспільства. Врешті-решт, Жанна Д'Арк, героїня Франції, також чула голоси.

Похожие статьи




Хто може захворіти на шизофренію - Шизофренія. Депресивні психози

Предыдущая | Следующая