Вступ - Суспільно-політичні уявлення Давнього світу

Проблема зародження й еволюції політичних знань охоплює різноманітні форми теоретичного пізнання при-роди, суспільства, сутності влади, держави, політичної системи, явищ політичного процесу. Складність і мінли-вість сучасного політичного буття потребує вдумливого застосування виробленого й осмисленого людством сукуп-ного досвіду, всієї духовної культури, створеної багатьма поколіннями мислителів. Ці політичні знання належать не тільки минулому, вони є надбанням сучасних і майбу-тніх політичних процесів, політичних ідей, політичної культури. Без політологічного концептуального доробку наших пращурів, з якого постійно живилась і живиться політична наука кінця II і початку III тис, неможливе глибоке усвідомлення особливостей сучасного політично-го розвитку.

Політологія сягає своїм корінням у найдавніші часи -- у IV---III тис. до н. е., коли розпочався процес переростан-ня первісних суспільств у рабовласницькі державні утво-рення, а мислителі стали задумуватися над методами і засобами здобуття, збереження і зміцнення державної влади, над походженням і значенням права, держави, а згодом і політики в житті суспільства. Ранні уявлення протягом 2,5--3 тис. років подолали шлях від міфологіч-них до раціонально-логічних форм світорозуміння, з ча-сом набули ознак теоретичного знання і, збагачені ідеями Конфуція, Мо Цзи, Лао Цзи, Платона, Шан Яна, Каутільї, Арістотеля, Цицерона та інших мислителів, перетво-рилися на політичну науку.

Політичні погляди давніх єгиптян, вавилонян, євреїв, ассирійців, мідіян, шумерів, персів, індусів, китайців, греків, римлян та інших народів відображали спочатку міфологічні уявлення про правду, справедливість, місце людини у світі, про божественне походження владних стосунків, про космос, упорядкований богами, про земні порядки, які повинні відповідати небесним настановам.

Похожие статьи




Вступ - Суспільно-політичні уявлення Давнього світу

Предыдущая | Следующая