Політична система в сучасній Росії - Класифікація політичних систем

В Росії становлення нової політичної системи пов'язано з розпадом СРСР. Функціонуюча в Росії політична система багато в чому не відповідає загальноприйнятим критеріям демократії. Політологи характеризують дану політичну систему за допомогою термінів "авторитарна демократія", "режимна система" пов'язуючи її виникнення із слабкістю держави і незрілістю цивільного суспільства.

Згідно Конституції РФ, Державна Дума залежить від рішень Ради Федерації, що формується на основі регіонального представництва. При цьому законодавча влада Федерального збору у свою чергу обмежена, по-перше правому президента видавати укази, що мають силу законів, а по-друге, практикою видання виконавською владою безлічі підзаконних актів, здатних зірвати виконання будь-яких законів.

В сучасній російській політичній системі ні парламентська більшість, ні парламентські коаліції не володіють правом формувати уряд, боротьба партій на виборах і самі вибори позбавлений того значення, яким вони наділюють в демократичних державах. У зв'язку з тим, що жодна партія не в змозі реалізувати свою передвиборну програму, громадяни втрачають головний стимул для участі у виборчих компаніях.

Зважаючи на неефективність російської влади, росте число прихильників внесення змін в Конституцію, які дозволили б реформувати політичну систему шляхом перерозподілу повноважень на користь Державної Думи, уряду і прем'єра, а також за надання парламентській більшості формувати і контролювати уряд.

Похожие статьи




Політична система в сучасній Росії - Класифікація політичних систем

Предыдущая | Следующая